fbkskorpioni.cz
florbal v poruba na Vřesinské

Archív aktuálních zpráv:

5.7.2010   Poslední aktualizace k PG 2010

Prague games info    Nominovaní hráči na pražské hry jsou: Lukáš R., Lukáš H., Matyáš D., Matyáš Š., Daniel B., Daniel P., Adam O., Adam P., Jiří Č., Jiří B., Jan B., Jan Sv., Jan Sm., Nela Š., Dominik Š., Ondra S., Jakub Č, Tomáš M., Jan P. a Jaromír B.
   Na nádraží bude přistaveno auto pro odvoz nejtěžších zavazadel, máme k dispozici 30ks nafukovacích matrací /nepotřebujeme tedy karimatky/ ale nutno vzít spacák, prostěradlo a kdo chce mít výše pod hlavou, tak i polštářek. Připomínáme, aby jste nezapoměli přezůvky do školy nebo budete chodit bosky.
   Průkazka pojištěnce musí být originál, NELZE používat kopie!!!
Stravu a pití na celé úterý si vezměte vlastní. Zajištěné jídlo je až od středy.

3.7.2010   Florbalová noc a Infozkratka k PG 2010

Florbalová noc    Infozkratka pro účastníky a rodiče hráčů, kteří jedou na PG2010 - trenér se zdržel ještě v zahraničí a veškeré doplňkové či opravné informace nám sdělí 4.7. pozdě večer anebo v průběhu dopoledne 5.7., aproto Vám tyto informace sdělíme až 5.7.10 po 16hod. V případě dotazů volejte rovněž na tel Ivo Šindler 732 342 316 nebo Kamil Besta 608 320 713. Tyto čísla budou platná i pro pobyt přímo v Praze.
   1. florbalová noc proběhla úspěšně. Za vysokých venkovních teplot jsme se sešli v naší sokolovně, kde bylo vedro k padnutí a myslím, že hlavně tatínci si vyzkoušeli stav svého srdce a plic :)) Ti mladí nám totiž dávali fyzicky zabrat (vždyť jsou trénovaní, my jen zkušenější). Ikdyž byl termín noci na počátku prázdnin, sešlo se nás hodně a to je chválihodné (ostatní se omluvili díky odjezdům na dovolené)....


27.6.2010   Jak to bude poslední týden      OPRAVA!

poslední týden - tento týden tj od 28.6. - 4.7.2010 budou trénky probíhat následovně: út 29.6. od 14.30 - 17.00, čt 1.7. trénink není!, pá 2.7. je od 16.00 hod "florbalová noc" (čtěte více)
- už víme rozlosování na PG2010 a víme přesně kde, kdy a s kým hrajeme, kde pravděpodobně bydlíme a pokud to chcete vidět i na mapě tak si otevřete odkaz na Google maps
- dokončil jsem sestřih posledních dvou odehraných turnajů v této sezóně, opět jsem je umístil na stránce video, takže se na ně můžete kouknout.
25.6.2010   Předběžně k PG 2010

Pražské hry 2010    Mezinárodní florbalový turnaj v Praze pro naše elévy se blíží a tak přinášíme první a "neoficiální" informace k odjezdu na Prague Games 2010. Pokud by něco bylo v zásadním rozporu s těmi oficiálními, tak to opravíme 3.7. po příjezdu trenéra ze zahraničí.:)
   Vzhůru do posledních dolaďovacích tréninků (v úterý pod vedením Petra K. nám to šlo velmi pěkně) a tak s chutí do toho aneb jak jsem vyčetl na nějakých stránkách, kdo nebyl na PG, jako by nehrál florbal.
P.S. v pátek 26.6. je den otevřených dveří v sokolovně. Pokud budete mít někdo dopoledne volno, tak se stavte a budeme předvádět ukázky naší krásné hry.

14.6.2010   Slavnost proběhla !!!

ukončení sezony    A máme tu oslavu za sebou! V 9.00 ráno jsme se sešli v naší sokolovně a bylo nás tam jako much, z čehož je vidět, že Vás (nás) to baví a má to smysl. Jelikož jsme florbalisti-sokoli připomeňme sokolské zásady: síla a mužnost, činnost a vytrvalost, láska k volnosti a vlasti, dobrovolná práce a kázeň, vzájemný bratrský vztah členů.
   Pokud si vezmete jednu po druhé, tak si myslím, že naš florbalový tým může hrdě prohlásit: My to splňujeme! Bez toho bychom nebyli tým, natož tak dobrý tým. Zároveň pochvalme rodiče, jelikož i pro ně je to činnost, vytrvalost, nadšení, dobrovolnost, ... děkujeme jim za podporu, dnešní účast, zajištění občerstvení, pomoc, podporu, celoroční fandění, focení a další a další. Souhrnem to byla skvělá sezóna, ale pojďme k průběhu oslavy.

10.6.2010   Ukončení sezóny 2009/10

předávání medailí    Tuto sobotu 12.6.2010 proběhne v naší sokolovně slavnostní ukončení úspěsné sezóny 2009/10 (Připomeňme 8x 1.místo v turnajích, 1x 2. místo 1x 4místo, což nám vyneslo v neoficiální tabulce Moravskoslezské ligy celkově 2. místo a vítězný double z Paskovského poháru). Oslavíme to sportem, dovednostními soutěžemi a především dlouhoočekávaným zápasem rodiče vs. děti.
   Když oslava, tak oslava - předáme medaile a diplomy, chvilku posedíme a "pokecáme", něčím to zapijeme a něco zobneme. Kak to vypadalo vloni si můžete připomenout z několika fotek. Pokud chcete ještě další informace, tak pokračujte dále ...

4.6.2010   Příprava na pražské hry

soupeři ve skupině Pozornější anebo informací chtiví čtenáři internetu již ví, s kým budeme hrát v základní skupině na Prague games 2010. Pro ty, co to ještě nečetli, tak to jsou FŠB Bohemians, dále Spartak Pelhřimov potom TJ JM Chodov a nakonec švýcarský tým ULA (stránky teď nefungují). Soupeře známe a nyní bychom se mohli čistě teoreticky zamyslet, jací jsou a co by nás mohlo čekat. Koukněme se na jejich letošní výsledky a jak dopadli v předchozích ročnících. více
- doplněno video ze sedmého turnaje ve Fatpipe aréně a osmého turnaje z Paskova

4.6.2010   Krátké zprávy a ukončení sezóny se dnem dětí

k pohárovému turnaji - doplněna fotogalerie o mini serii fotek od fotografa z týmu Tigers a rozhodně stojí za to podívat se, jak to vidí oči vlastně objektiv soupeřů
- doplněno video z pátého a šestého turnaje

Ukončení sezóny a den dětí
Konečně je definitivně rozhodnuto o termínu slavnostního ukončení letošní úspěšné sezóny současně spojené s dodatečnou oslavou dne dětí. Dnem "D" je sobota 12.6.2010 od 9:00 hod do 12:00 hod. Přesný program Vám nesdělím, jen mohu načrtnout, že bude předávání medailí a diplomů, zápas rodičů s dětmi, nějaké soutěže florbalové zručnosti a třeba něco navíc. Nechte se překvapit. Oslava je pouze pro tým elévů sezóna 2009/2010. Po víkendu sdělíme další podrobnosti.

31.5.2010   10. a 11. ročník Paskovského poháru - škorpionský double

O pohár obce Paskova sobota 29.5.2010 a neděle 30.5.2010
   V obou dnech se náš tým zúčastnil turnaje "O putovní pohár obce Paskova". Jak víte, hráli v sobotu kluci 2000 a mladší a v neděli pak 98-mičky a mladší. Oběma týmům se podařilo vyhrát pohár ve své kategorii. Jak zjistil jeden náš mladý a zvídavý reportér, jsme tak první tým, který vyhrál double. Hoši skvělé!
   Sobotního turnaje se zúčastnili Matyáš Š, Lukáš H, Lukáš M, Vojta, Honzík, Martin M, Jakub, Marek, Martin H a Pepík a svou kategorii doslova převálcovali. Naopak nedělní turnaj měl velmi dramatický průběh až do posledního hvizdu. Za náš tým naskočili do hry tito borci Nela, Martin M, Matyáš D, Jirka, Adam O, Adam P, Dan, Jaromír, Lukáš H, Ondra, Matyáš Š a Dominik.
   Nakonec musím ocenit organizátory tohoto výborně vedeného turnaje za dobře vykonanou práci a skvělý zážitek, rodičům zase za ochotu, podporu a atmosféru.

25.5.2010   PASKOV, PASkov, paskov

budeme se radovat z gólů v Paskově? - dostal se mi do rukou rozpis sobotního i nedělního turnaje v Paskově s časy a soupeři. Kdo má chuť, ať si je prostuduje.
- z obou rozpisů plyne, že sraz elévů bude v 8:00 na parkovišti a mladší žáci si mohou přispat a budou mít sraz 9:30 rovněž na parkovišti.
- navíc mám vážné obavy o účast na turnajích. Zatím jste napsali, že jede Adam a Adam a kdo více?
- přes noc natáhnu video z haly Vítek 4. turnaje pořádaného 1.MVIL. Kdo byl, zajisté si vzpomene na tu zimu!


23.5.2010   Střípky po sezóně

florbal mezinárodně - taková malá úvaha. Tak si říkám, kolik lidí chodí na tyto stránky? Podle dashboardu /to je ten kecálek vpravo/ to je Jirka B, Matyáš Š. a oba Adamové. Z dospělých vím o Kamilovi, Standovi, Markovi Caklovi a p. Čermákové. A byli tu samozřejmě i trenéři Klára, Vláďa a Petr. A co Vy ostatní? Tak mi do kecálku napište, kdo pojede na turnaj do Paskova.
- víte, že se bude stěhovat FAT PIPE Aréna ve Vítkovicích zcela jinam? Více podrobností přímo na stránkáchBiXu Ostrava
- koukal jsem se na stránky Prague Games a zjistil jsem informace o týmech, se kterými se můžeme utkat. Pokud Vás to zajímá, odklikněte si na link Prague Games.
- připravil jsem na zkoušku 3 sestřihy turnajů na stránce video, kde se můžete podívat na turnaje v pořadí Havířov, Dubina, Poruba. Pokud se Vám to bude líbít a napíšete mi do vzkazů, abych pokračoval, tak dostříhám zbytek zápasů.


9.5.2010   O putovní pohár obce Paskova

pohár obce Paskova    Jak jsem psal posledně o naší účasti na turnaji "O putovní pohár obce Paskova", tak nyní to mám již od Vládi potvrzeno. Náš tým je přihlášen do obou vyhlášených kategorií. V sobotu 29.5. 2010 bude probíhat turnaj elévů (bráno podle nového věkového rozdělení tj ročníky 2000 a mladší), kam patří Matyáš Š, Martin M., Lukáš H., Jakub Č., Jan B., Martin H., Vojta O., Jan P. a Josef H.. Máme tak jedinečnou možnost si ještě letos vyzkoušet na ostro hru v sestavě na příští sezónu. V neděli pak je vypsána kategorie mladších žáků (ročníky 1998 a mladší, kde si vyzkoušíme soupeře v této věkové kategorii.

8.5.2010   7. ročník PRAGUE GAMES

v Praze na Karlově mostě středa 7.7.2010 - neděle 11.7.2010

Náš odjezd je už 6.7. v úterý ráno a po příjezdu se ubytujeme, projdeme si Prahu a psychicky se připravíme na turnaj. Ubytování je zajištěno ve školních třídách (obdobně jako na soustřění) a spát budeme na nafukovací matraci. Strava bude ve školních jídelnách formou polopenze. V rámci poplatku účasti na turnaje hráči obdrží identifikační náramek ke vstupu do turnajových hal, vstup do pražských památek Pražské informační služby (Staroměstská radnice, Sv. Mikuláš a další ), jízdenku MHD po dobu turnaje, vstup na turnajovou párty, vstup na finálový program, případně další akce, které se podaří zajistit.

4.5.2010   Poslední informace

k poslednímu turnaji - doplněna fotogalerie o mini serii fotek z předávání pohárů posledního turnaje
- doplněna tabulka po 11. kole s definitivními výsledky ročníku

Ze zákulísí ke mě dorazila informace o naší účasti na turnaji "Pohár obce Paskova" (tuším, že 11. ročník). Mělo by se tak stát 29.5.2010 a turnaj bude sloužit odzkoušení hráčů na sezónu mladších žáků a trénink na pražské hry.

Našel jsem mediální odkazy na náš tým. V této ukázce je informace o našem týmu jako o členu Sokola Poruba a v druhém záznamu je (v jeho druhé polovině) pár záběrů z utkání proti týmu Bohumína. Pokud taky něco najdete, tak mi pošlete link.

2.5.2010   Konec dobrý, všechno dobrý!

11. turnaj v Českém TěšíněVýsledky posledního turnaje
FBC Škorpioni vs. BiX B Ostrava 2:1
FBC Škorpioni vs. DDM Český Těšín A 6:1
FBC Škorpioni vs. Tigers Ostrava 8:1
FBC Škorpioni vs. SFK Havířov 4:1

- doplněna fotogalerie o fotky 10. turnaj Havířov
- doplněna fotogalerie o fotky 11. turnaj Český Těšín
- zhotovena tabulka účasti na turnajích

Dnešní turnaj to bylo jiné kafe než ten poslední, především v nasazení hráčů, střelbě, obraně i důslednosti ...

25.4.2010   Bleskově

do branky - doplněna fotogalerie o mini serii fotek ze zápasů mladších žáků na Dubině

- doplněna fotogalerie o fotky z letního soustředění
- a rovněž ze zápasů mladších žáků
- zhotovil jsem stránku náš tým
- doplněna tabulka po 10. kole a překvapivých výsledků bylo více
- pokud máte někdo zájem, můžete se podívat na internetové stránky připravovaných Prague Games, kam pojedeme soutěžit

19.4.2010   Uvedení stránek do života za 5 minut 12

cerny-den    Po roce různých slibů jsem se vážne pustil do zhotovení těchto stránek a nyní jsou věnovány pouze elévům, protože jim fandím. Shodou okolností definitivní verze, která má posílit týmového ducha elévů, vychází na konci sezóny, kdy už budou sloužit jen jako fotoarchiv zápasů a navíc v den, kdy jsme se na turnaji v Havířově zrovna moc neblýskli.
   Leckterý divák by si mohl myslet, že za nás nastoupil "B" tým a ten se díky malým zkušenostem mohl na hřišti ztrácet. Ale buhužel, "B"éčko nemáme. Při pohledu z vysoké tribuny a několikanásobném puštění z kamerového záznamu, tak mohu říci, že dnes kluci moc neběhali, působili ospalým jarním dojmem, brankář pustil míčky, které jindy bravůrně chytí, střelci se prostě nemohli trefit, jako by měli začarované hokejky, měli slaboučké ruce, protože jim často vypadly hokejky, v obraně to bylo dnes taky děravé a nakonec jsem nabyl pocitu, že naši kluci nechtěli onemocnět nějakou nakažlivou nemocí, neboť se soupěřovým hráčům vyhýbali obloukem, aby se náhodou neinfikovali. Bohudík si na závěr mohu oddechnout, že na posledním turnaji uvidíme opět výkon, na který jsme zvyklí a na turnaj do Prahy pojede "A"!?

19.4.2010   Turnajové informace ve zkratce

poslední turnaj elévůVýsledky 10. turnaje
FBC Škorpioni vs. 1.MVIL Ostrava 2:2
FBC Škorpioni vs. Torpedo Havířov A 1:5
FBC Škorpioni vs. 1.SC WOOW Vítkovice A 1:2
FBC Škorpioni vs. Saurians Paskov A 3:4

Následující závěrečný turnaj sezóny
hrajeme 1.5. 2010 v Českém Těšíně a našimi soupeři budou týmy Českého Těšína, SFK Havířov, Bix B Ostrava a Tigers Ostrava.

19.4.2010   S pěkným počasím venku mě napadla otázka: "Jaké bude letos soustředění?"

letní soustředění   Všichni víme, kde a kdy to bude. Co však nevíme, zda bude vše při starém anebo jestli bude něco nového? Jako první mě napadají nafukovačky, třeba letos budeme mít růžové. Ne, vtip. Nově budeme určitě jíst v opravené jídelně, která se předělávala zrovna v loňském termínu.
   Programová náplň nám zatím zůstává utajena, a proto se na Vás obracím - slyšel již někdo nějakou šeptandu, co Vláďa a Petr připravují? Napište mi to. A kdo z Vás se již přihlásil?


      zpět na předchozí stranu


Škorpioni  ©  2010      webmaster         mapa stránek