fbkskorpioni.cz
florbal v poruba na Vřesinské

Zápisy z utkání

Zápis z 11. turnaje v Českém Těšíně

11. turnaj v Českém Těšíně Dnešní turnaj to bylo jiné kafe než ten poslední, především v nasazení hráčů, střelbě, obraně i důslednosti.
   V prvním zápase byla na klucích vidět klasická ospalost a trochu i nedůvěra v sama sebe po posledních prohrách. Než jsme dali první gól, tak jsme se trápili. Pak se uklidnili, zpřesnili hru, přesto do konce první půle už žádný gól nepadl. V druhé půli se rovněž dlouho nedařilo překonat brankáře BiXu B, který skvěle chytal. Teprve v páté minutě jsme zvýšili na 2:0. Tlačili jsme dál, ale soupeř utekl a nečekaným golem snížil na 2:1, tím dostal zápas jiný náboj, ale dohráli jsme ho do vítězného konce.

Druhý zápas kluci hráli s domácím týmem Českého Těšína a z naší strany byl podstatně lepší. Dali jsme rychlý gól v druhé minutě. Hra se zpřesnila, byli jsme důslednější a vlévala se do nás ta stará bojovná krev. Do poločasu jsme vsítili druhý gól. Do druhé půle jsme vstoupili bleskové a již po 18 sekundách to bylo 3:0. Při stavu 5:0 jsme dostali zbytečný gól. Zápas skončil 6:1.

Třetím týmem byli porubští Tigers, se kterými jsme se posledně dost natrápili a chtěli jsme se tentokrát předvést v lepším světle. Vrhli jsme se na soupeře a bojovali jako lvi. Kluci běhali, bránili a stříleli. Góly postupně naskakovaly až do stavu 5:0, kdy se soupeř šikovně uvolnil a vsítil. To nás však nerozhodilo a zápas jsme dohráli v poklidu. Do šaten šel tým za stavu 8:1. Škoda jen přerušení v druhé půli, kdy došlo ke zranění soupeřova brankáře, což je vždy nepříjemné a týmy to rozhodí.

11-turnaj

Zápas číslo 4 byl pro nás převelice důležitý, nejen pro to, že šlo o vítězství v turnaji, ale i o to porazit letos poprvé tým SFK Havířov. Zápas byl od začátku jiskrný, místy až tvrdý a na obou týmech byla vidět touha zvítězit. Štěstí se přiklonilo nejprve na soupeřovu stranu, protože ve třetí minutě soupeř poprvé vsítil. Kluci nepodlehli psychicky, zabrali, zatlačili soupeře na jeho půli a do přestávky vytěžili z tlaku 2 góly. Po přestávce jsme pokračovali v tlaku, ale i soupeř se dostával na naší půli a několikrát zahrozil. Důslednou obranou a stínováním všech protihráčů se nám podařilo soupeřovy útočníky ohlídat a k tomu vsítit další dva góly. Od páté minuty soupěř zvýšil tlak na naší bránu a my jsme řešili většinu situací vyhozením, což už stačilo k tomu, abychom zápas dovedli do vítězného konce.