fbkskorpioni.cz
florbal v poruba na Vřesinské

Zápisy z utkání

Výborný vstup do sezóny 1. turnaj na Dubině 25.9.2010

první turnaj elévů na Dubině    Naši elévci výborně vstoupili do letošní sezóny a ukázali, že jsou důstojnými nástupci dnešních mladších žáků a chtějí bojovat o přední pozice v rámci Moravskoslezské ligy elévů. Pro zajímavost uvádím, že náš poslední soupeř v přátelském utkání FBC Tigers Poruba rovněž vyhrál svou skupinu a věřím, že naše měření sil mělo vliv na sobotní výsledky.
   Můžete se kouknout na výsledky ostatních mužstev na stránce statistické tabulky ČFbU, zjistit, jak by to vypadalo v ligové tabulce a první bodíky jsou zapsány do tabulky kanadského bodování.

Dnes jsme vstoupili do prvního turnaje v sezóně a každý si kladl otázku, jak se nám povede? Měli jsme obavy, jestli to zvládneme a kluci s Nelou budou pokračovat ve skvělých výsledcích předchozích dvou sezón. Přiznávám, že vstup do prvního zápasu bude v loňské tradici postupného probouzení a neslaných nemastných výkonů. Avšak překvapili jsme sami sebe. První tři minuty hráli kluci velice pěkně, jenomže se nám nedařilo vsítit branku. Hráli jsme hezky na tři pětky, ale bez výsledku. Pak soupeř dal gól. Trochu jsme ztuhli, čehož Draci vytěžili truhý slepený gól. Stav 0:2 po první půli nebyl nic moc. Do druhé naskočili s odhodláním stav obrátit. Podařilo se. Postupně Jakub Č. po nahrávce Vojty snížil a vzápětí vyrovnal Ondra po souhře s Matyášem. Stav 2:2 byl nadějný. Jenomže protihráči rozehrávali standartku zpoza brány a míč tečoval holeň Lukáše a zapadl do sítě, protože to Honza P. nečekal. Znova jsme museli dotahovat. 3 min do konce není zrovna moc, ale Lukáš dělovkou z modré překvapil brankáře i sebe. První bod v prvním zápase je pro obránce vynikající úspěch zvláště pokud srovná na 3:3! Stejný průlom ve smůle udělala Nela svým následujícím gólem na 4:3. Snad jí to bude letos více padat. :)) Soupeř ještě 40 s před koncem utkání měl výbornou šanci, ale Honza v bráně byl pohotový. Tým svůj první zápas zvládl a vyhrál 4:3, což Vláďa ocenil i v šatně, kde jednotlivé hráče jmenovitě pochválil. Nováčci získavají ostruhy - zvláště Ondra dal svůj první gól, Petr se v obraně zaučuje a Honza R. + Kuba P budou dobrá útočná dvojka.

první turnaj na Dubině    Od druhého zápasu jsme očekávali stejné nasazení jako v prvním. Jenomže stal se opak, po hřišti se pohybovaly stíny a nějaké mlžné odvary našich hráčů. Není proto divu, že poločas skončil 0:2 pro soupeře z Frýdku-Místku, který toho využil a lehce nás přehrával. Po přestávce /řádně poučeni od Vládi/ začali naši hrát ve stažené pětce Maty, Nela, Bestík, Luky a Martin H. hrát a kombinovat. Nemohoucnost až ve 3. min druhého poločasu protrhl Maty po přihrávce Nely. Měli 5. min na obrat utkání a to se podařilo. Překrásné rozehrání a nahrávky a posléze rozebrání soupěře vedlo k brankostroji Nely, která si v průběhu tří minut připsala na své konto 5 gólů po přihrávkách Matyho 2x, Martina 1x a Bestíka 2x. Poslední minutu naskočila druhá pětka, která už soupeře k ničemu nepustila. Utkání skončilo 6:2.

Ve třetím zápase jsme měli změřit síly s Vítkovickými Mustangy, kteří podle dnešních výsledků měli být nejslabším mužstvem. Aproto Vláďa do oběhu nasadil všechny pětky zejména 2 a 3, přičemž zkusil i Pepíka v útoku, který dnes působil velmi dravě. Běhal a vybojovával. Stějně tak i Jakub Č. dokázal za soupeřovou bránou vybojovat neskutečné míčky. Postupně se do listiny střelců zapsali Maty, Nela, Jakub Č., Maty 3x, Bestík, Jan R. a Maty. Asistence si odnesli i Bestík, Luky, Vojta, Jan R., Martin. Svou šanci na hokejce měli i Vojta, Pepík a krásně zazvonilo břevno Kubovi Pilchovi. Nebojte, ono to jednou padne.

1 turnaj

Zápas číslo 4 byl pro nás převelice důležitý, vždyť šlo o prvenství v turnaji. Protože tým SFK Havířov vyhrál předchozí zápasy jako my a tudíž se jednalo o takové malé finále turnaje. Obě mužstva nastoupila s jednoznačným cílem vyhrát. Naši svěřenci však byli rozehráni na jedničku a už v 7 sekundě utkání vsítil Jakub Č. gól. To soupeře zřejmě rozhodilo a lehce zamrzl, čímž jsme se dostali na koně a Jakub Č. pokračoval v góle a asistenci Nele. Zápas se trochu přitvrdil a občas šel někdo k zemi nebo přes mantinel. Dokonce jsme zažili i možnost přesilové hry. Utkání šměřovalo ke krásnému výsledku 6:0 pro náš tým. V tomto utkání si Ondra připsal asistenci a klube se z něj šikovný útočník.

Celý turnaj jsme vyhráli a byla to opravdu radost hru sledovat. Pochvalu si zaslouží všichni. Nováčci se zaučují a musí si být vědomi, že se zacvičují, sbírají zkušenosti a pokud v zápase je důležitý zlom, přednost dostanou zkušení borci.

P.S. Pokud máte pocit nebo víte, kde jsem napsal něco chybně, tak mi napište.