fbkskorpioni.cz
florbal v poruba na Vřesinské

Zápisy z utkání

Elévci si dnes zahráli ve Fat Pipe Aréně bez pořadatelského družstva 17.10.2010

hrajeme se Slávií Havířov    Díky neúčasti domácího týmu FBC modří, nás dnes čekaly jen tři zápasy. V šatně byly známé tváře z minulého turnaje (chyběl Ondra P. - dlouhodobě nemocný), letos v elévech poprvé se ukázal Marťas M. a svou premiéru měli Tomáš G. a Dan B. Vláďa měl tedy k dispozici tři útoky, dvě obrany a gólmana.
   První zápas hrajeme proti Slávii Havířov. Vhazování sice vyhráli slávističtí, ale brzy jim po dlouhé Kubově přihrávce vstřeluje Nela krásný gól. Naše první pětka má převahu v poli a postupně získáváme náskok po gólech Matyho na 3:0. Druhá pětka si v čase 5:34 připisuje taky body, kdy po přihrávce Honzy R. zakončuje Martin M. Naši obránci hrají spolehlivě a v tomto utkání je musím jmenovitě pochválit - Lukáše H., Honzu B., Martina H. a Pepíka H. Díky jim a převaze gólů nasazuje Vláďa nováčky a nechává je projít ohněm. Do půle hry si první kanadský bod připisuje na svůj účet Kuba P., který vystřeluje od modré po přihrávce Martina M. Těsně před přestávkou zvyšuje Maty, kdy si míček sám v rohu vybojuje a pěkným taháčkem zavěsí na 6:0. Druhá půle je volnější a oba týmy zkouší varianty a možnosti. Při svém pravidelném nasazení plní první pětka předepsané úkoly a strojově zvyšuje vždy gólem Matyho po Nelině přihrávce - 2:05 na 7:0, 4:15 na 8:0 a 8:57 na 9:0 :)))).

přestávková porada

Ve druhém utkání nastupujeme proti týmu z Českého Těšína (ve svém prvním zápase hráli 4:4 s SFK a tudíž nás čekal náročný soupeř). Od prvních minut nás napadají a hned první dva útoky zaváněly gólem. Tento stav trval téměř do páté minuty zcela nepředstavitelně zamachroval Luki, který po přihrávce Martina H. v podstatě za bránou se rozhodl k sólocestě na těšínskou bránu, kdy se postupně vyhnul kličkama čtyřem protihráčům (až tribuny šuměly obavou, kdy ho o míček oberou). Nestalo se tak a navíc úspěšně svou dělovkou rozvlnil soupeřovu síťku. To byl výbuch aplausu! Vedeme 1:0. Pak se strhla lavina gólů a takřka co minutu zvyšujeme na 5:0 (Nela, Maty, Kuba Č 2x).
   Po přestávce nastalo období útočných vln z jedné na druhou stranu, kdy se především díky výkonům gólmanů neměnilo skóre. Za to v čase 5:38 všechny vyškolil Honza Bestíků, který ukázkově po technickém faulu u mantinelu na straně soupeře vzal míček, postavil a svůj příklep nasměřoval míček přesně do šibenice. Prostě přímo a na nic nečekat. Dvojka Maty-Nela posunula skóre opět o jedno výše. Protivník gólem z úniku korigoval stav na 7:1. Nejlepší odpověď je rychlá odpověď a svého gólu z volné pozice po přihrávce Tryskomyšáka zvyšuje hokejově Jan R. V této době běžně naskakuje Tom G. do první pětky k Matymu, Nele či Kubovi, aby si získal ostruhy a pěkně bojuje i Dan B. v druhé pětce.

hrajeme se Slovanem Havířov    Závěr turnaje nám přináší utkání se Slovanem Havířov a jedná se v podstatě o finále turnaje. Kdo vyhraje, zvítězí v celém turnaji. Nám navíc stačí i remíza. Hra je náročná a zvedá diváky ze sedadel. Obě strany mají plno šancí, předvádí pěkné akce, chytré přihrávky, bohužel však i nějakou tu tvrdost. První poločas jsme ovládli my. Protivník vesměs brání a my ostřelujeme bránu ze všech stran. Jejich gólman jim v tuto chvíli prostě vyhrává zápas. Od nás se paní Štěstěna odvrací. Těch šancí a střel :((( Přesto vedeme góly Matyho po závaru před bránou po předchozích odrazech Nely a Kuby Č. Druhý doklepává Nela po vzdálené střele Matyho. A pak, když řeknu 30 střel na bránu a nic, tak budu blízko pravdě.
   Po přestávce se situace opakuje. Bohužel jsme jednou připustili zmatek před naší bránou a jeden únik po tlaku před soupěřovou bránou a bylo srovnáno. Ač útočníci útočili, brankáři chytali a obránci bránili seč mohli, gól si již nikdo nepřipsal. Zápas tedy skončil smírně 2:2, což nám stačilo k vítězství v turnaji. Nervy to, ale byly!

Myslím, že jsme si všichni užili zápasy a naprosto se unavili (ono to fandění taky vyčerpá - nemyslete si). Mile mě překvapil a vysoce si cením týmového ducha, který předvedli mladší žáci Adam O, Jirka B a Ondra Š, kteří se přišli podívat a povzbudit a taktéž Ondra P. se přišel po nemoci kouknout na své týmové spoluhráče.