fbkskorpioni.cz
florbal v poruba na Vřesinské

Zápisy z utkání

Představujeme se v inovované Fat Pipe Aréně na 2. turnaji 17.10.2010

první turnaj mladších žáků v sezóně    Všichni naši staří hráči (myšleno ti, kdož hrají za náš tým rok a více) i ti noví byli zvědaví, jak se eFBéCčku podařilo přemístit a připravit Fat Pipe Arénu z Vítkovic do Muglinova. Hala nás mile překvapila - je menší, útulnější, včetně tribuny a nechybí ani stánek s občerstvením. Díky novému zázemí jsou blíže i sociální místnosti. Celkově to hodnotím pozitivně. Po dotazu: "Jak se Vám líbila Fatpajpka?", jsem od hráčů obdržel odpoveď: "Jo, fajna." A co nejvíce? "Ta hala." No, moc s nima nepokecáte. :))
   Dost tlachání. Nyní k zápasům. Čekaly nás tři těžké a jeden neznámý tým, tudíž náročný program. Začínali jsme jako druhý zápas ten den a v 9.40 jsme nastoupili k prvnímu utkání.

třinecký tým    Třinečtí přijeli ve velmi malém počtu a na střídačce seděl jeden náhradník. Každý zkušený hráč ví, co to znamená. Hned od prvního hvizdu naše první pětka tlačila, ale téměř 3. minuty se ostrostřelci i z druhé formace zastřelovali na bránu, než se trefili. Mezitím třinečtí podnikli nekolik nebezpečných výpadů. Na obou stranách zasáhli golmani anebo byla branka malá. Teprve ve třetí minutě vydřel ve středu hřiště míček Jirka, dlouhým pasem poslal na Lukáše, který přesně našel Adama. Proti této kombinaci neměl brankář Třince šanci. Následující 4 a půl minuty se hrálo na obou půlkách, ale spíše stylem tenisového utkání. Hra byla taková upachtěná a nevzhledná. Po další tenisové akci zabránil Ondra S. průchodu protihráče a vyrazil míček přímo na Smíču a ten samoten před gólmanem se nemýlil. Do poločasu jsme ještě zvýšili na 4:0 po gólech Lukáše a Jirky. V druhé půlce se hra již zlepšila díky našemu probuzení (jak typické pro první zápasy) a únavou soupeře. Hned v první minutě zvýšil po pěkné přihrávce Nely Honza S. Chvíli na to se soupěři podařil vsítit čestný gól. Následujících 6 min se nic nedělo, až po prodloužené přihrávce Járy si našel míček Davida a ten se nebál z dálky vystřelit na gólmana. 6:1. V poslední minutě utkání padl i posledení gól utkání po akci Adam O. - Lukáš, jenž nekompromisní tvrdou střelou překonal brankáře.

sestava 2 turnaj

Následující utkání se ukázalo býti nejtěžším toho dne. Vítkovické Tornádo dělalo čest svému jménu a lítalo sem a tam. Hra byla na oboustranách svižná a hodně kombinační. Soupeř však dokázal z prvních dvou minut vytěžit dva góly. Jeden po klasické rozehrávce a jeden po nešťastné střele, kterou si obrana srazila sama do kasy. V čase 6:35 koriguje Jirka dělovkou od modré na 1:2. Ovšem potom rychle dostaneme tři góly po naprosto třech stejných situacích! Do šaten jdeme za stavu 2:5, kdy chvíli před hvizdem snižuje opět Jirka.
   Přestávka nás změnila. Hráči se rozehráli a týmu narostla křídla. Vítkovické jsme k ničemu nepustili a v 7 minutě snižujeme, kdy ze zhuštěné obrany soupeře roztáhne hru Jirka přihrávkou zpět na Dana a ten se nemýlí. Tlak zvyšujeme a končí to nájezdem po vysoké holi v brankovišti. Na nájezd je povolán Adam (minule se nemýlil) a tentokrát opět bezchybně. V čase 8:04 je stav 4:5. Tlačíme, jak můžeme a trenéři stahují gólmana v poslední minutě. Hrajeme sice na půlce soupeře, ale jedna chybka nás stála míček a je to 4:6. Prohra, která nemusí mrzet, protože do konce zápasu nebyl vítěz jistý.

Utkání s Remedicem žlutýma je třetím v pořadí. Ikdyž žlutí, mají modré dresy. V sestavě chybí největší hvězdy FBC a podle tváří jsou to většinou nováčkové na zápasech. Od tohoto faktu se odvíjí i průběh zápasu. Trenéři plně nasazují všechny tři pětky a zkouší kombinovat dvojice trojice. V první půli se do listiny střelců zapisují postupně Adam O., Dan P., Honza S., Matyáš D. Po přestávce udeřil soupeř a snížil na 4:1. Ukázal, že umí i kousnout. Otěže zápasu jsme však drželi v rukou my. Postupně si na svůj účet připisuje bod Adam O. 2x, Martin M., Dan P., Adam O., Nela, Matyáš Š. V půlce poločasu koriguje soupeř stav na konečných 11:2.

Dan vsítil gól

Závěr turnaje nám přináší utkání se Slovanem Havířov, se kterým jsme se střetli při prvním turnaji a který nás dost potrápil. Vrháme se do zápasu s cílem zajistit si druhé místo v turnaji dříve, než se dohrají zbylé zápasy. K tomu musíme havířovské porazit. Síly na obou stranách jsou vyrovnané a první tři minuty jsou urputné a nikdo nechce přenechat svou půli soupeři. První úspěch zaznamenává naše druhá pětka, kdy Majerson otevírá skóre po přihrávce Smičce a Šindlerovce. Jednoznačně se hezky viděli a věděli o sobě. Jenomže nedlouho poté jsme obdrželi gól a zápas směřoval ke stejnému scénáři jako minule - my dáme gól a soupeř okamžitě dotáhne. První pětka se nechtěla nechat zahambit a po necelé minutě dal Jirka gól z otočky. V čase 4:52 po samostatném průniku a z těžkého úhlu střílí Dominik P. svůj prémiový gól. Na 4:1 zvyšujeme po akci Adama O., který si brankou udělal prostor a na modrou přihrál Danovi, který svým typickým způsobem zvyšuje. SFK snižuje gólem do šatny na 4:2. Druhá půle se odvíjela podobně, jenomže první úspěch si připsal soupeř na 4:3 a schylovalo se k dramatu. Avšak po pěti minutách hry poslal Dominik Š dlouhý pas k bráně, kde míček získal Adam a ten ho propasíroval za brankářova záda. V následujícím útoku jsme měli možnost nájezdu po zákroku na Honzu S. Důvěru tentokrát dostal Jirka B. Nezklamal. A hned z další vlny po přihrávce od mantinelu Matyáše Š. skóroval krásnou střelou Matyáš D. V osmé minutě druhé půle předvedl Lukáš, jak zachytit na půlce rozehrávku a v podstatě provést rychlý nájezd na brankáře s úspěšným koncem. Do konce zápasu soupěř korigoval výsledek na 8:4.

Co dodat závěrem? O útočnících jsme se dočetli hodně, ale nesmíme tu zapomenou na obránce, kteří se mi tentokrát moc líbili a část z nich si připsala i kanadské body. Dovolte mi tedy pochválit je zde jmenovitě: Dana, oba Dominiky, Jaru, Toma, Adama s Ondrou a Lukáše. Naši pýchou je i skutečnost, že 3 zápasy jsme hráli na tři pětky a elévi se zde rozhodně neztratili. Těm, kteří nezískali bod držím palce v příštím turnaji, rovněž i Sváčovi, ať si konečně na své konto zapíše další nulu.