fbkskorpioni.cz
florbal v poruba na Vřesinské

Zápisy z utkání

Těšínské II. místo v turnaji   14.11.2010

dvojka Lukáš a Pepa    V prvním utkání nastupujeme proti Saurians z Paskova, se kterými jsme se letos ještě neutkali. Vstupujeme do zápasu obezřetně, ale s cílem vyhrát. Máme k dispozici dvě pětky a dva náhradníky, tak hurá do toho. Netrvá to dlouho a již v druhé minutě otevíráme skóre. Po tlačenici u mantinelu získá míček Martin, posílá Matymu a ten přenechá Jakubovi, který s přehledem dává gól. Neuplyne ještě minuta a hned po střídání druhé pětky vytahuje útok Honza R. až k zadnímu mantinelu, přihrává před bránu Pepíkovi, ale míček k němu nedorazí, je něšťastně sražen obráncem Ještěrů do brány. V páté minutě zvyšuje Josef svým prvním dnešním gólem na 3:0. V průběhu šesté minuty po krásné /doufám, že natrénované/ akci vstřeluje gól Jakub Č po Matyho nahrávce. Ale paskovsští nejsou bezzubí a stále zaměstnávají naši obranu i gólmana, který se rozchytává do jistoty. Pořádně dostává zabrat Petr, pro kterého to je křest ohněm. V útocích si chodí získávat zkušenosti Tomáš, Daniel i Ondra. Poslední jmenovaný je natolik šikovný, že pěkně přihraje od zadního pravého rohu na dva metry od brány Pepíkovi a ten s jistotou zakončí. Poločas tak končí 5:0.
   Po přestávce náš výkon trochu ustoupí a hra místy připomíná tenis. Obě strany míček vyhazují tam a zpět bez nějaké kloudné myšlenky. Měníme i strategii a zkoušíme Toma v první pětce postupně za každého útočníka a Daniel zkouší i post obránce. V tomto duchu je i zápas dohrán s tím, že jednu ukázkovou akci předvede Maty přihrávkou Jakubovi, kterému nedělal žádný problém skórovat na 6:0 /kdyby se netrefil, stála Nela o metr dál rovněž úplně volná/. Konečný stav na 7:0 změní Bestík, co si míček na půli vybojuje, potáhne do rohu a propálí gólmana.

1:0    Druhý a klíčový zápas dnešního dne sehrajeme s týmem vítkovických Aligátorů. Hrubá nedbalost v naší obraně nás dostane do stavu 0:1 již v průběhu první minuty. Další tři minuty tlačíme a nic. Dnes to Nele nepadá, Matymu to seberou z lopaty a ke Kubovi ani nedorazí. V této chvíli naskakuje druhá pětka a přichází Ondrova chvíle. Z půlky hřiště vypálí takovou dělovku, že golman soupeře ani nestačí zareagovat. Vypukne neskutečný aplaus! Nicméně nedlouho poté v podstatě nikým nehlídaný resp neatakovaný Palič projde podél mantinelu a dá nám opět trestuhodný gól. My spálíme tři šance, až při další dostává Jakub přihrávku kousek od brány střílí na gólmana, ten vysoko vyrazí a pro nás se stěstím spadne za záda do brány. Jenomže je to zase soupeř, kdo ve dvou hráčích zůstane před naší svatyní osamocen a není problém zakončit gólově. Do přestávky zvýší Aligátoři ještě o jeden na 2:4.
   Hru v druhé půli stahujeme na jednu pětku se střídáním jednotlivců, což soupeř dělá taky. Zápas je hodně vygradován a hráči si nenechají nic líbit a místy jsou některé zákroky zbytečně surové. Tlačíme a větší část tohoto poločasu trávíme na straně soupeře a nic a nic. Nakonec výráží Honza R. bekendem od modré takový lobový míček, který obloučkem propadá gólmanovi soupeře do brány! Znova nám soupeř rychlým únikem uteče na rozdíl dvou gólů 3:5. Tři minuty před koncem rozehrává z půlky Honzík Bestík a namíří tak přesně, že míček končí v levem "rožečku" brány. 4:5 je stav na nervy. Po dvaceti sekundách nastřeluje Maty břevno, Nela mine až... Maty srazí vyhozený míček soupeře v půli a z první pálí, brankář vyráží a skvěle postavená Nela s klidem angličana zavěsí. Stav necelé dvě minuty před koncem je 5:5 a takový zůstane až do závěrečného hvizdu.

hey!

Poslední utkání určí vítěze turnaje. Pokud prohrajeme, jsou to Aligátoři, pokud vyhrajeme nejméně o 8 branek, tak my. S tímto vědomím jdeme do utkání. Brzy jdeme po kombinaci Nela Jakub do vedení 1:0. Ovšem to, co předvádíme od této chvíle v prvním poločase je na mrtvici. Nic! Běháme jako baletky a hokejky jsou spíše na překážku. V páté minutě se to zlepšuje a Maty dává excelentní gól po přesné přihravce Nely. Poločas pak skončí 3:1, kdy si jeden gól připisujeme my i soupeř. S takovýmto výsledkem nemůžeme ani pomýšlet na vítězství v turnaji.
   Druhá půle přináší zvrat v našem projevu. Akce jsou přesnější a rychlejší. Postupně navyšujeme náskok po gólech Jakuba, Pepy, Honzy R, Nely a Matyáše. Své první asistence si připisuje i Tomík G. Obránci mají rovněž po asistenci. Daniel se ukázal dobře v obraně i útoku, ale není ještě 100% umístěn na pozici. Vypadá to slibně, ale stále máme chyby v obraně a další dva góly nás stály 1. místo v turnaji. Utkání tedy končí 8:3, čímž se umísťujeme o skóre dvou branek na druhém místě. Potrénujeme-li obranu a foukneme pro štěstí na lopaty utočníků, tak to bude příště zlato. :)