fbkskorpioni.cz
florbal v poruba na Vřesinské

Jen 3. minuty nedůslednosti nás stály první místo  5.12.2010

Škorpioni vs BD STAV Frýdek - Místek 6:0 (1:0,5:0)

zápas s BD Stav Frýdek-Místek    S mužstvem Frýdku jsme se již letos utkali a ikdyž jsme vyhráli, nemůžeme si dovolit jej podcenit. Navíc hrají stejným stylem - hlavou a přihrávkama. Již při druhém střídání se dostal do pěkné šance Kuba Pilch, ale němel na hokejce to správně střelecké štěstí. V útoku ho doplňuje Ondra Pospíšil, který bojuje po předchozí nemoci jako lev. Naše řady brzy uklidní první gól až v páté minutě první půle. Vyhozený míč z naší obrany soupeřův obránce mine, letí až brankářovi, kterému vyskakuje z rukou a Matyáš se trefuje. Tímto stavem končí i první osmiminutovka.
   Na záčátku druhé části vzniká závar před soupeřovu bránou a odražený míček od jednoho z obránců přiskakuje až k Bestíkovi, který provádí otočku a nepříliš silně takovým lobovým obloučkem posílá k brance. Míček dopadne asi 30cm před brankáře, odskočí a brankář už nestačí zareagovat - 2:0. Po boji u mantinelu Bestík vypichuje míček, který Kubačer. prodlouží za bránu, kde si jej přebírá Maty, obchází bránu a posílá před. Zde už stojí připravený Jakub a na dva pokusy dopravuje míček za záda gólmana. Ve třetí minutě Maty v půlce zachytává vyhozený míček frýdeckých obránců a přihrávku směřuje na pravé křídlo. Kuba vidí volného Bestíka na levém křídle a tak prodlouží na něj. Honza přebírá a střela letí do horního levého vinklu, jak ji umí jen Bestovi. 4:0. Hra se nyní trochu rozmělňuje, takže práci dostávají i naši dva obránci Lukáš s Martinem. Při jedné takovéto akci Lukáš pálí na bránu, míjí zprava. Odražený míč na úrovni branky přebírá Maty, přihraje Bestíkovi a ten zkouší lišácky protlačit míček mezi tyčí a nohou gólmana. A daří se mu to! Konečný stav na 6:0 uzavírá Luky H. dalekonosnou střelou. Za zmínku stojí ještě akce, kdy Martin prochází podél mantinelu, obchází dotírajícího soupeře a nahrávku posílá ve výšce 10cm nad zemí na Adama, který z voleje fantasticky pálí. Bránkáře zachránilo jen to, že se dobře postavil do brány. :( Poslední šanci má před koncem opět Adam, ale znova jeho sřelu zarazí gólman.

BD Stav F-M

Škorpioni vs Vítkovice - Mustang 8:0 (4:0,4:0)

Neuběhla pořádně minuta a dvojice Maty - Kuba nám předvedla vyúkovou akci, jak se střílí gól. Matyho dlouhý pas najde přesně Jakuba Č. a ten v běhu bekendem doklepává do takřka prázdné brány. Stav 2:0 nastal opět po rychlé akci, kdy Maty s Bestíkem běží na bránu takřka sami, protože obránci jsou hodně nalevo. Zdá se, že by Maty mohl střílet, ale posunuje míč na Honzu, ten jěště přidá metr běhu, čímž vyláká brankáře a bekendem vrací Matymu, který pohodlně do nechráněné brány sklepává. Necelou minutu po té, vybojuje u mantinelu míček Bestík, posílá na levé křídlo, kde ke krásné ráně má nabito Honza R., jenomže brankář vystihuje úmysl našich útočníků a je na spravném místě. Míček však nechytí a vyražený padá před Kubučer, který pohotově pošle míček za brankovou čáru. Čtvrtý gól padá po Matyho rozehrávce, který vidí volného Tomíka u brány. Ten sice nestačí rychlou nahrávku trefit z první, ale pošle ji dozadu na Lukyho, který střelou alá Garčar z národní reprezentace trefuje pravý horní růžek vítkovické branky. Další asistence pro Toma a gól pro nejlépe střílejícího obránce!
Jakub Pilch a Adam Zmrzlík    Krátce po začátku druhé půle uniká po levém křídle Maty, na kterého se cestou sbíhají tři Mustangové a nedovolují mu vystřelit, což je výhodou neboť předává míček na naprosto volného Bestíka, který tutovkou-bestovkou zvyšuje na 5:0. Čtyři minuty před koncem zpoza brány zachytává míček Ondra a chce jej rovněž zasunout okolo tyče, ale tentokrát je gólman připraven. Míček vyráží, dostává se k Adamovi, kterému se taky nedaří prostřelit gólmana a míček odskakuje až k našemu bijci Lukymu, který spolehlivě rozvlní šíťku. Na 7:0 zvyšujeme takřka stejným způsobem. Po závaru před bránou odletí míček opět k bijci, který znovu pošle flórbalák mezi tyče. Skóre na konečných 8:0 upravuje Bestík. Po přihrávce Kubuče z pravého křídla na střed k Honzovi. Ten střílí, ale hokejka mu poskočí, míček letí obloukem, odráží se zpět od soupeřovy boty opět k Honzovi a tak může provést repete své střely, která nyní končí úspěšně za zády gólmana.

Škorpioni vs Vítkovice - Draci 4:2 (3:1, 1:1)

Zapsal kapitán Maty
   Hned ve druhém střídání jsme dostali gól. Byl to dost hloupý gól skoro od půlky po zemi. Ale hned za 50 sekund se trefil Jakub Č. do růžku po teči od mojí boty. Stav 1:1. O minutu později jsem rozehrál standartku tak šikovně, že jsem vítkovického soupeře trefil do tenisky a opět spadl do branky. Za dvě minuty na to by dostal palec nahoru Bestík. Byla to parádní trefa!!!!
   Ve čtvrté minutě druhého poločasu nás soupeř s číslem 13 vyhodil z rytmu, když sám obešel několik našich a vstřelil gól. Draci udělali velkou hrubku. Díky ní jsem dostal míček jako na stříbrném podnosu a nezklamal jsem! Poločas jsme dohráli v klidu. A tak jsme vyhráli!!!

Škorpioni vs SFK Slovan Havířov Modří 2:3 (1:3,1:0)

Rozehrávka    Utkání jsme zahájili fantasticky. Po buly jde míček dopředu, Bestík střílí a trefuje se do skuliny mezi brankovou tyčí a brankářem. V dalších minutách se usazujeme na polovině soupeře a ostřelujeme jeho svatyni, jak se dá. Jenomže stačily tři minuty nedůslednosti a situace se zcela obrací značně v náš neprospěch 1:3!!! Všechny tři góly padly ze stejné situace. Hrajeme na půli soupeře, který nasadil strategii betonového valu s výborně chytajícím gólmanem. Trpělivě čeká na naši chybu, což mu přineslo ovoce ve formě tří úniků. Přečíslili obranu (ta však byla vytažená na jejich půlce), takže jakoby jeli nájezd a ten vždy tvrdě potrestali. Zhodnotím-li zápas na střely, tak s nadsázkou lze říci 50:6. Jenomže těch 6 stačilo na vítězství. Produktivita soupeře 50%.
   Do druhé půle vskakujeme s cílem otočit utkání a poučeni z chyb v první části. Bojujeme, tlačíme a střílíme odkud se dá. Naše snaha je odměněna. Snižujeme na 2:3 z hole Lukiho. Šanci na srovnámí jsme měli minutu a půl před koncem utkání, kdy standartní situaci rozehrával Martin. Vypálil přímo na bránu a našel díru mezi gólmanem a tyčí. Jediná překážka v letu byl kotník spoluhráče :((((( Zápas se dohrával ve vysokém tlaku, ale havířovští doslova lehali do střel:(. Jejich touha po udržení výsledku byla větší než naše střelecké umění a štěstí.

Co říci závěrem

Myslím, že turnaj v naší sokolovně (ikdyž malé) byl příjemný a všem se líbil. Snad při posezení navnadil i mikulášskou atmosféru. Musím ocenit, že i přes velkou marodku klíčových hráčů, jsme zmobilizovali síly, nastoupili (včetně řady marodů či těsně po nemoci) a hráli pěkný florbal. Rodiče nám udělali správnou atmosféru a mohli si 20x zakřičet gól. Zahráli si všichni - od nejmenšího Toma, přes Ondru až po Honzu v brance. Musím ocenit nasazení, ale především obrannou dvojici Martin - Lukáš, která odehrála všechny zápasy bez střídání. Tlesk, tlesk, tlesk. Rodičům pak za pomoc s mantinely, organizováním šaten a bufetu, přípravou cen, krásné "škorpioní" mikulášské balíčky, zodpovědnou časomíru a zápisy z utkání, pořizování foto a video dokumentace. Prostě sehraný tým Škorpionů rodičů.
P.S. pro tým v bufetu je další termín 6.3.2011. P.P.S. tímto zdravím taky webmastera a redaktora Slovanu Havířov.