fbkskorpioni.cz
florbal v poruba na Vřesinské

Poprvé v sezóně na rozdíl  9.1.2011

Jako pořádající tým jsme na místě brzy a připravujeme vše potřebné pro hladký průběh turnaje a netrpělivě s trochou nervozity očekáváme, jak se nám bude dařit v novém roce.

Škorpioni - 1. MVIL Ostrava 16:1

lavička    Ještě v prvním střídání si na své polovině vybojuje Jirka míček, vyveze si ho na půlící čáru a dalekonosnou střelou vyzkouší soupeřova gólmana. Ten zřejmě nečekal nebo neviděl a vedeme 1:0. Dnes je první pětka ve formě, protože hned při dalším střídání drží míček v rohu soupeře Adam, který si dělá prostor s tzv zalehnutým míčkem dlouhou kličkou a střílí. To je situace, kde gólman nevidí, kdy a kam míček přiletí. Neviděl ani tentokrát. Druhá pětka drží hru na straně soupeře, ale k většímu ohrožení jejich brány nedochází. Avšak třetí pětka dotlačí míček za soupeřovu bránu, kde chvíli probíhá šavlovaná, jejíž vítězem je Honza Bestík. Odváží si míček do rohu, přihrává před bránu, kde je připraven Matěj a rázem je to 3:0 Ve čtvrté minutě utkání krasná akce "Já na bráchu" rozehrává Jára na Jirku, ten zpět na Dominika Š, potáhne k bráně, vystřelí, brankář neudrží a Adam doklepává. Sotva gól strávíme a již Adam lehce vyhazuje míček, kde sprintuje Lukáš s jedním obráncem soupeře. V běhu zápasí o míček a Lukymu se podaří klepnout do míčku směrem k rohu brány. Na ten růžek je gólman krátký a zvyšujeme stav na 5:0. Na chvilku upadáme do vítězné vlny a stačí špatná rozehrávka na naší půli, protivník zachytí míček, pošle jej před našeho Honzu, kde stojí nepokrytý soupeřův útočník a hned je sníženo na 5:1. Důslednou hrou si získáváme míček více na své hole a tak v 8 minutě první půlky přihraje zachycený míček Adam Jirkovi, který má dost prostoru ke střelbě a okamžitě posílá řízenou střelu pod víko MVILské brány.

vítězství nad MVILem

V druhé půli dáváme bránu díky pomalému střídání soupeře. Je totiž odpískán míček v zámezí, bere si jej Adam, mezitím obě mužstva střídají. Jirka B natáhne nohy a valí šílenou rychlostí na půlku soupeře a než vůbec mužstva dostřídají je míček v síti. Opravdu překvapivě rychlý tah. Ještě v téže minutě, přebírá Jirka florbalák od Jaromíra, křížovou nahrávkou posílá na Lukáše, který na správném místě, zcela volný, zvyšuje na 7:1. Útočná trojice první pětky je opravdu při chutí, protože hned z následujícího buly si Adam majerovskou fintou bere míček - vybojuji - obejdu - vystřelím - zavěsím. Následující minuta a půl patří druhé pětce. Nejprve zachytil Matyáš D rozehrávku soupeře podél mantinelu a okamžitě vypálil na bránu. Ideální řešení nečekat a testnout brankáře, zda dává pozor. Po buly, které sice vyhrál soupeř, ale poslal si ho až k rohu, zabojoval Jakub, poslal na Matyáše D, který viděl dobře postaveného Matyho Š, který z otočky do uvolněné brány zavěsil. Za stavu 10:1 byla hra na naší polovině, míček získal Jiří, který se kosmickou rychlostí přesunul před soupeřova brankáře. Střela se odrazila ke druhému z Bestů a ten neváhal a připsal si na konto bod. Gól na 12:1 byl ukázkou toho, co se stane se špatnou rozehrávkou obrany, když je soupeřův útočník pohotový. Jirka klepl Lukášovi k bráně a bylo opět vymalováno. Další jsme přidali po chybě brankáře, kterému vypadl míček z ruky a pro Jirku nebyl problém dokončit dorážkou. Branka na 15:1 padla po ideální kombinaci v běhu Dominik P - Jirka B - Adam O a Lukáš R. Ťuk, ťuk, ťuk - gól. Druhá pětka se již zasloužila o předčasné ukončení zápasu, kdy Jakub svým důrazným přístupem nenechal žádný míček ladem, vyrazil vyhození soupeře přímo k Matyášovi D, jenž v ideální pozici nechráněn zavěsil. Krásný zápas s ukázkou kombinací, které se hráčům, trenérovi i divákům líbí.

Škorpioni - Z.F.K. Petrovice 6:2

vs ZFK Petrovice    Petrovičtí hráči působí dojmem kategorie starších žáků a to nejen vzrůstem, ale i vahou a silou, kterou umí použít. Nejlepší je vstřelit rychle gól a oni na chvíli zamrznou. V tomto duchu jsme i rozehráli zápas a podařil se nám onen rychlý gól, kdy Adam poslal rozběhnutému Jirkovi nahrávku a soupeř nestačil zareagovat. Druhý gól byl stejně rychlý a pořadně ho ani neumím popsat. Prostě tam najednou byl. Třetí gól prošel středem od Honzy S na Adama, přihrávka na Jirku, který naznačil střelu, ale poslal na Lukáše, který byl u levé tyče co by strážce a pohotově zvýšil na 3:0 Následující 4 minuty byly ukázkou lítých bojů na obou stranách se zhruba stejným počtem šancí. Tuto bezbrankovou pauzu protrhl až Jirka, kdy střelou z velkého úhlu překonal gólmana Petrovic. Osobně si myslím, že to bylo pomocí odrazu od jeho brnění. Naopak za chvíli předvedl soupeř totéž, co my při v utkání s MVILem. Zachytit rozehrávku z rohu, klepnout volnému útočníkovi před bránou a byl tam gól jako vyšitý.
   Začátkem druhé třetiny opět utekl hráč po křídle a pomocí přečíslení snížili. Stav začínal být na pováženou 4:2. Avšak nedlouho poté se chytil míčku v soupeřově rohu Adam a ikdyž napoprvé neprošel přes obránce Petrovic, tak napodruhé a předvedl svůj zalehnutý míček s dlouhou kličkou a nasměřoval míček do pravého horního rohu. Třetí pětce v útočném pásmu pískl rozhodčí faul na malého Bestíka, čehož využila první pětka, která dostřídala a předvedla nám ukázkovou variaci č.2, jak vsítit gól. Autorem střely byl Adam za přispění kompletní pětky - bez stínů by to totiž nešlo. Zhruba po dvou minutách, kdy jsme opět obléhali bránu Petrovic, si šel Jirka pro míč za bránu. Při běhu okolo brankáře, ho gólman Petrovic sejmul kopem do kolena. No podle videa, zcela záměrně. Do konce zápasu si už nezahrál.

Škorpioni - Paskov Saurians žlutí 6:1

vs Saurians žlutí    Utkání se paskovskými Saurians začínáme opět rychlým gólem do kasy. Po lince Adam - Jirka a nechytatelná střela do slabého místa všech brankářů. Uběhlo kompletní střídání druhé i třetí lajny, znova první a na konci sřídání jedničky za dvojku vběhl na hřiště Maty Š. potáhl si míček do rohu a zpětnou přihrávkou na střed nevystřídanému Jirkovi. Ten se nemýlil a ze stejného místa jako poprvé zvýšil stav na 2:0. Ještě v tomtéž střídání však naši hráči nepokryjí soupeře a nám známý Matúš snižuje hezkou ranou na 2:1. Branka na 3:1 byla spíše náhodná neboť vyhazovaný míček se šikovně odrazil od Adama k Jirkovi, ten z první vystřelil, gólman si na střelu šáhl. Vyrazil ji, ale nezbeda míček mu proklouzl takovým šouravým pohybem mezi nohama do brány. Gól je gól a to se počítá :)) Pokud říkám, že třetí byl náhoda, tak čtvrtý byl krásná souhra v pohybu. Rozehrává Jára na střed k Lukášovi. Ten posílá na opačnou stranu Jirkovi a ten do běhu na levé křídlo Adamovi. Gólman se nestačil ani přemístit. To bylo pro první půli vše.
   Druhá byla poměrně vyrovnaná a náš Honza Pavlínek (vždy se na druhou půli utkání střídal s Honzou S) si aspoň zachytal v kategorii mladších žáků. Akce střídala akci a šance měly všechny pětky na obou stranách. V době, kdy už jsme si mysleli, už se nic nestane, měl Jirka rozehrávku, předal ji na volného Domču Š. Domin ji vrátil a Jirka z celkem nevýhodné polohy vystřelil. Kupodivu si míček cestu do brány našel. Poslední gól do šatny přidal Adam po té, co si zblokoval gólmanův výhoz a vrátil mu ho pěkně zpět. Ikdyž byl soupeř oslaben (klíčoví hráči byli na lyžáku) sehrál s námi dobrou partii bez zbytečných faulů a hrubostí.

Škorpioni - SK FBC Třinec 18:3

proti Třinci    Zápas s Třincem uzavíral dnešní turnaj a třineckých bylo opět jako šafránu. Šest lidí do pole je opravdu málo a před tímto zápasem svedli s ostatními mužstvy pěkné souboje. Být jich více, tak hrají určitě lépe. Do tohoto zápasu místo Adama O nastoupil coby hráč v poli Honza Sv a obránci se mohli více vytahovat na půli soupeře. Skóre otevřel Hanys (ikdyž jen asistencí) střelou z rohu brány a gólmance třince zmizel odražený míček ze zorného pole, takže Lukášovi nedělalo problém uklidit jej do brány. Druhý gól vytěžil Jirka, kdy se uvolnil přihrál na střed připravenému Honzovi a ten pěkně zavěsil jako by to dělal celé roky.

13:3 - všichni u soupeře, vyhozený míč a nejrychlejší běžec Třince
14:3 - taková skromnost samá nahrávka bez střely Jirka-Honza-Lukáš-Jirka-Honza-Jirka
15:3 - vybojuje Jára na Lukáše zpět na střed a zakončuje Honza
16:3 - Jirka sólíčko z buly
17:3 - mi taky nějak vypadlo z hlavy :(
18:3 - v pohybu Matyáš D na Matyho Š a rána

pořádáme v Paskově

Za stavu 18:3 a v čase 7:08 končíme toto utkání. Hezké akce, ale uvidíme, co zahrajeme na příštím turnaji, kdy nás čekají velmi těžcí soupeři. Sportu zdar a florbalu zvláště.

Zhodnocení trenéra Petra závěrem

Eine Kleine Kanonáde, aneb střelnice v Paskově

Tento turnaj nás velmi potěšil, protože si zahrály všechny formace, zachytali oba brankáři a gólů jsme viděli jako máku na lukách. Skóre z jednotlivých zápasů hovoří samo za sebe, protože hned dvakrát skončil zápas předčasně patnáctigólovým rozdílem. Tak snad jen pro pořádek:

Škorpioni - 1.MVIL Ostrava 16:1

Velikým zklamáním byla pro mne hra Petrovic, kdy jsem se opravdu obával o zdraví našich hráčů. Je jen dobře, že jsme se s jejich hrou dokázali vypořádat a zápas kontrolovat. Sláva, hurá, máme to za sebou! Chválím všechny hráče za zodpovědný přístup.