fbkskorpioni.cz
florbal v poruba na Vřesinské

Turnaj ve znamení: NEDÁŠ - DOSTANEŠ  29.1.2011

Škorpioni vs Vítkovice - Aligátoři 3:0

před zápasem s Aligátory    Již v první vlně útoku měla Nela šanci, která mohla vyřešit utkání. Rychlý gól je smrtelný pro jakkékoliv mužstvo. Jen zázrakem si na její střelu sáhl gólman Aligátorů. To mělo zásadní vliv na průběh zápasu. Protože dnes platilo více než jindy: NEDÁŠ - DOSTANEŠ. Tím skončily naše útoky jako týmu a začala nepřeberná plejáda samostatných akcí, které končily zmarem. Jen se koukněte na záznam videa, co jste prováděli - obránce se neustále tlačil do útočného pásma soupeře bez přihrávky, nebo průchod středem přes 4 soupeřovy hráče, anebo nesmyslná rozehrávka obránce od brány křížem na úplně samostatného protivníka, či když je naše brána v ohrožení, tak se útočníci prochází jako na promenádě v lázních, anééébo neobsazování protivníků v našem obranném pásmu. Takto bych mohl pokračovat dále, ale to jsem teprve ve třetí minutě. Zde padl první gól do naší sítě. V té době nám Honzapav vychytal už tři hotové góly. Jinak by to byl dnes hotový kotel! Jelikož si myslím, že jedním z důvodu proč tomu tak je, je fakt, že některým hráčům jde více o osobní body v tabulce kanadského bodování. Od této chvíle do odvolání končím s jejím vedením. Dále zcela otevřeně zde píšu, že od příštího turnaje nebudu psát, že někdo něco neudělal jak má, ale napíšu, kdo a co, ať si všichni přečtou jaká je to trumpeta.
   Druhý gól, který přišel cca po minutě byl zprvu běžnou akcí, ale naše obrana jednoduše neumí zpracovat míček a vyhodit jej či přihrát. Soupeř ho jednoduše sebral a prošťouchl za gólmanova záda. Hloupý gól, což? Situace v následujících minutách byla stále stejná protlačit se přes střed anebo v nejhorším i z nesmyslné situace vystřelit směr brána. Míček tam však nedolétl anebo to byla taková čurda, že s ní soupeřův gólman neměl žádnou práci. Po přestávce se to nezlepšilo. Již po 20 sekundách se naše obrana zapoměla na půli soupeře a stačilo dobré vyhození soupeřova obránce a tři soupeřovi útočníci šli sami na bránu. Kdyby nedali gól tak by to byli totální ...... Fajne 0:3! Nasledující tři minuty se zlepšujeme a tlačíme na soupeře. Zajímavý gól si na svůj účet zapisuje Honza Besta střelou z bekendu, která skákavě prošla za záda soupeře. Pěkné ukázky se střídají s totálníma chybama. Útoky se přelévají na obě strany. Při jedné rozehrávce se staví k míčku Lukáš a krásnou ránou snižuje na 2:3. Necelou minutu dostane nahrávku před takřka volnou bránou Maty, ale dnes střelecké štěstí nestojí při nás. Mine. Nakonec sada nepřesností nás stojí skoro remízu dalším gólem v naší síti. Podívejte se, co jste posledních dvacet sekund dělali před naší bránou. Škoda. Remíza by byla spravedlivá.

střídání

Škorpioni vs SFK Slovan Havířov modří 8:0

Náš letošní tradiční soupeř z Havířova přijel v sestavě, kterou neznáme. Hráči byli vesměs nováčci s úkolem získat herní zkušenosti a moc nevystrkovat růžky. Stáhnout se na půlku a zkusit občasné výpady. Naši hráči je herně převyšovali a mohli leccos dovolit. Přesto odvedená hra nebyla ideální, ale mohu hráče pochválit, že se projev zlepšil, mluvili na sebe, dívali se při nahrávce a předvedli hezké kombinace. Soupeř srdnatě bránil a to čistě bez faulů, za což je musím pochválit. Postupně se na listinu střelců zapsali Maty, Nela, Marťas 2x, Honza R, Matěj, Pepík a Vojta.

Škorpioni vs BD STAV Frýdek - Místek 5:0

Opět tradiční soupeř, který měl z naší hry respekt. V první půli jsme hráli především my a musím říci, že druhá pětka se mi velmi líbila. Běhala, snažila se a prostě byla vidět. Škoda pro ni i toho jednoho neuznaného gólu. První půlku jsme ukončili za stavu 4:0, kdy se trefili Luky, Matěj a 2x Martin. V druhé půlce se soupeř otrkal a začal vystrkovat růžky. Museli jsme občas hasit požár na našem obranném území. Přesto jsme měli vetřinu času florbalák ve svém držení. Pátý gol Majerse jasně ukázal, že se hraje do posledního hvizdu a branky padají i tři sekundy před koncem zápasu.

Škorpioni vs DDM Český Těšín 2:3

já si vyskočím    Se soupeřem z Českého Těšína jsme se taky letos několikrát utkali a dle výsledků kluci soupeře značně podcenili. Především jeho taktiku, kdy důsledně brání a pak vyhodí míček dopředu na svého hráče, který jel většinou sólo na gólmana a nemýlil se. Jen se koukněte na video. Však co, když jednou uteče!!! A on uteče podruhé, uteče potřetí a kdybychom hráli déle tak i po čtvrté. To mi připomíná pohádku O statečném kováři - a nedá si říci a nedá si říci. Nesmím chválit jen jejich útočníky, mnoho našich pokusů zmařila jejich výborná golmanka a zbytek týmu zodpovědnou obranou. Musím pochválit i naše hráče za snahu. Škoda i neuznaného gólu za stavu 1:1. Druhá půle byla ve znamení vystřel odkud to jde, bez ohledu na to, jestli míček vůbec dorazí ke gólmance soupeře. Opět i osobní ambice vedly k tomu, že obrana zůstala nezajištěna a každy si chtěl do míčku třísknout. Hrdinou zápasu se stal Vojta Orel, který dal oba dva góly. Střelou z modré překvapil soupeřku v bráně i sebe. Holt trénink v prádelně se začíná vyplácet. Naše radost z vedení netrvala dlouho a byla tu remíza na 2:2. Soupeř pochopil, jak na nás a vše vsadil na zapomenutého hráče před naší branou. Tak přišel vítězný gól na 2:3. Jediné, co je pozitivní, že takovou radost z vítězství v podání hráčů Českého Těšína jsem dlouho neviděl.

Sestava:

1. Maty, Marťas, Nela, Petr, Bestík,
2. Honza R, Matěj, Adam, Luky, Pepík,
3. Vojta, Tomík, Kuba,
G: Honza Pav

Zhodnocení:

Nechci jen kritizovat a tak musím pochválit i chvilky, kdy to bylo opravdu pěkné a i pro diváky napínavé. Obraťme tedy obě prohry ve svůj prospěch a hledejme, co zlepšit. Nesmím opomenout, že máme i jedno první místo. Tím je ocenění za nejlepší fanouškovský kotel tohoto turnaje. 1*