fbkskorpioni.cz
florbal v poruba na Vřesinské

Motto turnaje: Impérium vrací úder  26.3.2011

V Horní Suché jsme hráli jako elévi naposledy v roce 2007. To byl jiný tým než dnes. Kdo si ho pamatuje? Snad jen Maty, Luky a Bestík. Tehdy jsme hráli dva zápasy (nehrálo se turnajově, ale zápasy do tabulky na třetiny) a moc nechybělo k tomu, abychom vyhráli. Dnes to bude určitě lepší!

Škorpioni vs. FBK Horní Suchá 3:3

hrajeme s Horní Suchou    Začínáme trochu rozpačitě a máme ze sou- peře respekt. Hráli jsme s ním naposledy na prvním turnaji a to je dávno. Od té doby šli hornosušští nahoru. Ovšem neuplyne ani minuta hry a Maty vyklepává míček soupeři, do volného prostoru posílá Nele, ta vrací, předáno na Kubu, který do prázdné branky uklízí. Lepší začátek si nemůžeme přát. Ve třetí minutě nám soupeř výskokem a trefením míčku hlavou dává výhodu přesilové hry. Ale jakoby padlo na naše hráče nějaké samolibé uspokojení z prvního rychlého gólu a nic nevymyslíme ani nepředvedeme. Soupeř mistrovsky tříští naše snahy a dokonce si vyrazí na naši půli a nehodlá nám míček předat. Dokonce ohrozí 2x našeho gólmana nekrytými hráči. Od čtvrté minuty se hra zvrhává opět na šerm ve středu hřiště. A více než gól zní třesk holí o sebe. Soupeř nasazuje taktiku vyhozeného míče obloukem do našeho velkého brankoviště a tam se šermuje. Takto padl i vyrovnávací gól na 1:1. Jak taktitu, tak náš postuj lze názorně shlédnout ve videu z turnaje od 0:50 do 1:50. Minuta děsu pro oko. Stále to pokračuje stejně a dokonce před poločasem opět soupeř přes 3/4 hřiště posílá do naší svatyně a Honza prostě čudlu srazí do brány. Doufám, že v druhé půli to bude lepší. Ještě před přestávkou vydoluje míček za naší bránou Martin H a přesprintovává úžasně celé hřiště a posílá na volného Tryskomyšáka, který pochopil únik a byl již u brány nachystán.
   Hra trochu ožívá a jsou již k zahlédnutí i akce a v jedné takové padá i gól, kterým se dostáváme do vedení 3:2. Luky nahazuje hornosušským stylem před bránu, Maty pálí dělovku do gólmana, jehož odraz doráží Jakub do sítě. Opět vedeme a opět letargie. Od 3:00 můžete vidět 3:30 ukázky, jak jsme hráli. Výhoz na protivníka, on střílí. My vyhazujeme na protvníka, on děkuje a střílí a pořád dokola. Proč, ptám se? Neumíme rozehrát? Asi ne. V tom případě se děsím dalších zápasů. Korunu tomu nasazuje vyloučení jednoho z našich za údajnou vzdálenost?! Hm. Nicméně soupeř účelně přesilovku využívá. 3:3 Ke konci zápasu si naši obránci dovolí pár akcí, u kterých nám starším stoupne tlak o x procent. Na začátek turnaje dost silné kafe. Bod je doma, ale není to ztráta?

Škorpioni vs. SFK Slovan Havířov bílí 6:0

zápas se Slovanem Havířov    V druhém zápase nastupujeme proti Slovanu bílým (podle obličejů ta lepší část hráčů Slovanu, se kterými hrajeme v sezóně již po šesté. Porazili jsme je jen poprvé, pak jen remízy a prohra). Tým, který za nás nastoupil je zcela jiný, než ten z minulého utkání. Radost pohledět. V bráně nastupuje Adam Zmrz. a od počátku je hra vlevo v pravo, akce střídá akci. Ještě v první minutě střílí Luky, soupeř blokuje, Maty tělem s odrazem na Kubu, ten vytočí kličku a učebnicovým taháčkem nedá brankářovi šanci. Do minuty nato druhá pětka rozehrává z rohu. Marťas posílá před bránu a Honza Besta v neomylném postavení u volné tyče dokončuje akci. Třetí minuta přináší třetí gól. Kuba vybojuje na mantinelu, posílá po něm na Matyho, ten předává na zcela opuštěnou Nelu na protějším křídle. Nela pak vysekne ránu pro diváky. Následující pět minut je dramatických i pohledných, ale gól z nich nepadne. Poločas končí skluzem Marťase do mantinelu.
   Druhý poločas začíná soupeř velkým tlakem, ale Adam v bráně mu nedává žádnou možnost ke změně stavu. Tlačí natolik, že hodí přes mantinel obránce Petra, čímž si vysloužíme přesilovku. Tlačíme, atmosféra je skvělá viz video od min 6:15, ale gól nepadne. Díky presilovce však vyvíjíme stálý tlak, který přináší gól na 4:0. Bestík dobíhá na úrovni brány míček a vrací do velkého brankoviště, kam dobíhá Maty a neblokován zvyšuje. Ve čtvrté minutě vytváří druhá pětka tlak na soupeře a ze závazu po několika střelách doráží za gólmanova záda Honza R. Konečný součet utkání na 6:0 uzavírá Lukáš nahrávkou na půlku, kde stojí připravený Ondra P. a svou dělovkou propálí brankáře Slovanu. Jinými slovy, prostě naskočím na hřiště a hned dám gól. :))

Škorpioni vs. Tigers Poruba 5:4

utkání s Tygry    Třetí utkání dne je proti současnému lídru neoficiální tabulky elévů týmu Tigers Ostrava. A taky se hned na nás vrhne a vytváří tlak. To nás nesmí zaskočit. Bojujme. Naše hra je trochu roztříštěna, čehož soupeř využívá a ujímá se vedení 0:1. Ou, ale to nás probudí a bleskově vracíme úder. Maty pošle za brankou na Nelu, ta předá Kubovi do kotle a na podruhé překoná gólmana Tigers. Pak si dovolíme hrát chvíli středem, jak je náš neblahý zvyk a zdatný soupeř nás za to bleskurychle potrestá viz video 8:15. Do minuty nám soupěř opět ukáže, že být v obraně nedůsledný dobré týmy ihned využijí. Prohráváme 1:3. To vypadá bledě. Naštěstí jsme bojovníci a do minuty snižujeme. Dalekonosnou střelu Pepíka doráží Marťas. Neuplyne ani 30 sekund. Máme rozehrávku na naší půlce. Martin přiklepne Pepíkovi a ten užásným padákem testne soupeřova gólmana. Ten nebyl připraven. Vyrovnáno 3:3. Tak skončí i první půlka utkání.
   Druhá půlka přináší pěkné a dramatické útoky. Tribuny se úpně otřásají, protože nejen dole na hřišti, ale i na tribuně probíhá soutěž ve fandění obou rodičovských táborů. Ustojíme přesilovou hru soupeře. Hra nabírá na dramatičnosti, protože ani jedná strana nechce remízu, o to méně pak prohrát. Při jednom obranném zákroku dostane Martin H ránu holí pod oko. Vypadá to dost ošklivě. Než tuto ránu vstřebáme, soupeř využije rozehrávky a vsítí gól. Soupeř posilněn gólem se usazuje před naší svatyní, když se ujímá Luky míčku a vyhazuje daleko dopředu na Nelu, která se sprintem uvolňuje, udělá otočku okolo soupeřova obránce a po bestovsku rozvlní síťku. Opět nasazujeme hru středem, která nás bohudík brzy opouští. Aktivní vstup obrany do útoku přináší gól, kdy se Luky uvolní, kličkou si vytvoří prostor a svou nečekanou střelou překoná tygřího brankáře. Jsou to nervy až do konce utkání, kdy se útoky přelévají z jedné půle na druhou a my porážíme Tigers 5:4. Bravo.

Škorpioni vs. SSK Vítkovice Mustang 5:4

hra s Vítkovicemi    Čtvrtý duel je s Vítkovickými Mustangy (v sestavě jsou však i Aligátoři a Draci, takže lze mluvit o vítkovickém výběru nikoliv o Mustanzích). Je to zápas dvou neporažených týmů o zlatý pohár. Náš handycap je remíza se Suchou. Pokud chceme být první, musíme vyhrát. Do hry se jde naplno. Vítkovičtí brzy zjišťují, že Nela je dnes překážkou a udělají z ní otloukánka. Hra se přelévá z jednoho rychlého útoku do druhého, obrannou činností a zákroky gólmanů až do šesté minuty. Pak malá nedůslednost v obraně a vítkovický hráč nás trestá. Bojujeme dál. Avšak za minutu a něco opět stejný hráč zvyšuje na 2:0 a halou zní štěkot Huf, Huf, Huf černobílých. To nevypadá dobře. Ale impérium vrací úder. Po 20 sekundách hry máme rozehrávku na modré. Maty chytrou přihrávkou pošle míček naprosto neviditelnému Kubovi u brány. Ten má celou prázdnou půlku pro sebe a šikovně uklidí míček než se stačí soupeřův gólman otočit. Dalších 20 sekund uplyne, když Luky vypichuje útočníkům Vítek míček, Maty zpracuje, pošle do rohu k mantinelu Nele, ta vidí Kubu a ten napodruhé pod břevno vyrovnává. Poločas nastává za stavu 2:2 a do druhé půle naskakujeme jako by to bylo 0:0.
   Tu začínáme výborně. Soupeř chce uklidit před bránou a vyhazuje dostředu hřiště, kde pohotově Luky zpracuje, má dost času a svou typickou bombou roztrhne síťku v bráně. Tři minuty úrputných bojů zvedají tribuny na nohy. Strhává nás to natolik, že se obrana opomene a vítkovičtí jdou 3 na 1. Tuto situaci hravě zvládájí a Adam v bráně nemá šanci. Srovnáno :(. Po necelé minutě máme opět poloprázdnou obranu, kdy nám Vítkovičtí ukážou, kde je díra 3:4. Impérium opět vrací úder bleskovou akcí, kdy ještě nezaschl inkoust v zápise z utkání. Nela za bránou potáhne na Matyho a ten nenechá nic náhodě a zvyšuje. My pro jistotu ihned přidáváme pátý gól, který si vybojovala Nela samostatnou prací před soupeřovou brankou, kdy vyštípla míček soupeřovu gólmanu přímo před nosem a bekendovým zvedáčkem vsítila. Do konce hry je něco přes minutu a nám stačí jen držet míček na lopatách a soupeře k němu nepustit. Povedlo se a vítězíme!!!

Sestava:

1. Jakub8, Nela, Maty, Luky, Petr,
2. Honza9, Marťas, Bestík, Pepík, Martin,
3. Kuba2, Tomík, Ondra, Vojta,
G: Honza 33, Adam

Zhodnocení:

Fantástico. Dospělí měli málem srdeční kolaps. Jste bojovníci. Pokud prohráváte, dokážete obrátit stav a zvítězit. Výborně!