fbkskorpioni.cz
florbal v poruba na Vřesinské

10. ročník O PUTOVNÍ POHÁR OBCE PASKOVA

sobota 28.5.2011 (ročník 2001 a mladší)

naši elévci proti Tygrům    V této kategorii máme letos málo hráčů a tak poměrně zkušený a letošními turnaji ročník 2001, jsme museli doplnit dalšími borci ročníků 2002 a 2003. Jak jsem již psal bylo to 8. statečných - Honza R, Jakub P, Vojta O, Bestík (všichni 2001), Ondra P. (2002), Tomík G, Vojta Ž a David M. (ročníky 2003) a v bráně zaskočil Adam Zmrzlík (náhradník za Kubu Vrajíka). Nu co, jednu pětku máme a střídat budeme postupně. Vlastně máme stejný scénář jako v loňském ročníku. Vzhůru do bojů a pokusme se obhájit loňské prvenství.

V prvním zápase nastupujeme proti sousedům z Poruby a to týmu Tigers Poruba. Soupeř má hráčů na tři pětky a mnohé známe z ligy. Jsou velmi sehraní a neustále na nás tlačí. Avšak my klademe tuhý odpor a spoléháme na rychlé brejky. Postupně je vytlačujeme od brány až do našeho vnějšího obranného pásma. Útočníci soupeře si vylamují zuby na obranné dvojici Ozléz - Bestík. Zbytek polapí Adam. V tomto náročném utkání nastupují poprvé v životě do ligových bojů i David a Vojta. Je to úplný křest ohněm proti tygrům. Moc útočných akcí jsme nevytvořili a zápas končí 0:0. Vezmeme-li v úvahu, že to je tým, který vyhrál turnaj a nikdo nad ním nevyhrál ani remizoval, je tento výsledek velice překvapivý a pro nás uspokojivý. Na nájezdy prohráváme 1:3.

Ve druhém zápase nastupujeme proti rovněž početnému týmu z Vítkovic. Opět začínáme hru nebojácně a dokonce jsme si vytvořili pěkné šance. Škoda jen, že nemá kdo přihrát Honzovi Ratajovi. Ten v tomto zápase běhá tam a sem a pracuje seč může. Dobrá přihrávky by byla jen bombónkem v jeho výkonu. V krásné akci se ocitl Ondra a trochu štěstíčka, protože cinkla jen branka. V tomto utkání měl Kuba Pilch důležitý úkol, dělat jednomu z protihráčů stín. Zadání zvládl na výbornou. Soupeřův hráč nám neuškodil. Škoda gólu v poslední minutě. Dostat jej po takovém výkonu je více než smůla. Remíza by slušela oběma týmům. Kuba Pilch úlohu střážce,

paskovský pohár

Ve třetím zápase se utkáme s domácími Saurians z Paskova. Toto je vyrovnaná partie, co do počtu hráčů i zkušeností. Více na sazujeme všechny hráče. Nová trenérská dvojice Radek P. a Přemek R. ordinují útočné pojetí hry a to nese ovoce. Během druhé minuty po hezké solové akcí pálí Ondra svou jedovou dělovku a prostřeluje gólmana soupeře. V čase 3:02 po krásné kombinaci po Ondrově přihrávce zvyšuje Honra R. na 2:0. Do konce poločasu měl pěknoustřelu po samostatném úniku Bestík a střelou z půlky ohrozil soupeře Vojta Orléz. V druhém poločase je hezkých momentů méně, za to více je vidět Vojtu Žaluda a jeho pohyb po hřišti je znát. Na vysoké tempo zápasů si zvyká i David Malík. Dobře plní rady trenérů. V poslední minutě utkání vyváží soupeř míček na naší stranu a my opomíjíme útočnici na levém křídle, která dostává přihrávku a překonává Adama v bráně. Tato branka soupeře oživila, ale nezbylo mu již mnoho času na vyrovnání skóre. Vítězíme 2:1.

autor důležité branky    Z tabulky turnaje vyplývá, že když vyhrajeme, máme třetí místo jisté. Pokud prohrajeme, jsme čtvrtí. Pokud budeme remizovat, pak rozhodnou nájezdy. Jdeme do toho a musíme se poprat o body s týmem Českého Těšína. Hrajeme podobně jako s týmem Paskova tj. útočně a bez bázně. Těšínští spoléhají především na rychlé brejky, které se nám daří zastavit anebo vyhazování na malého Frantu před naším gólmanem, kterého se nám dař hlídat. V páté minutě první půlky nachází krásná nahrávka Honzy Rataje Ondru a ten bez skurpulí otevírá skóre. 1:0 pro naše barvy. Hry si užíváme a máme pár šancí. Zkoušíme vysunout i obránce, ale jejich střely nachází jen těla soupeřových hráčů. A opět v poslední minutě dostaneme gól, ale jakou čudlo, to byste museli vidět. Utkání končí za stavu 1:1. Jde se na nájezdy. Ty rozhodnou, jestli třetí místo v turnaji budeme mít my anebo soupeř z Těšína. Nominováni k nájezdům jsou Bestík - tyč, Honza Rat - proměňuje, Vojta Orléz - těsně mimo, Kuba Pilch - do gólmana a nakonec nastupuje David Malík. Je to 1:1 na nájezdy, pokud promění je pohár za třetí místo náš. Má David trému nebo ne? Nevím, ale nájezd proměňuje a stává se tak hvězdou utkání.

Co dodat závěrem? Výsledky jsou slibné a příští rok se budeme opět prát o nejvyšší příčky ligy. Největší problém je v počtu lidí na střídačce, aproto závazně vyhlašuji akci: každý dovede spolužáka nebo známého, ať je nás více. :))