fbkskorpioni.cz
florbal v poruba na Vřesinské

Turnaj OpenGame Brno - mladší žáci

Brněnské ozvěny

Po nějakém čase se uplynulé události jeví v poněkud jiném světle, a tak teprve nyní předkládáme našim věrným čtenářům lahůdku v podobě vzpomínky na báječný turnaj.

Boje ve skupině

Škorpioni – Bohemians Praha 3 : 3

Open Game 2011    Hned v prvním zápase nejlepší tým! To bude vítr. A byl. Za pár minut jsme prohrávali 2 : 0 a byli jsme ničeni kombinací, pohybem i střelbou. Jenže po nějaké době jsme začali vystrkovat růžky a začaly se nám dařit brejky. Po jednom z nich dal Smiča bafgól (každý Škorpion ví, co to je). Po dalších rychlých protiútocích jsme přidali další dva góly a najednou jsme dvě minuty před koncem vedli 3 : 2. Soupeř sice vyrovnal, ale další góly nepadly, takže výborný výkon brankáře a celé obranné fáze přinesly první bod. Velmi cenný bod.

Škorpioni - Buldogs Brno 7 : 1

Open Game 2011    Výsledek napovídá jednoznačnému průběhu, přesně tak to také bylo. Soupeř sice občas převzal na chvíli iniciativu a snažil se o dobytí naší branky, pozorná obrana a střelecká potence našich zakončovatelů mu však nedovolila nic podstatnějšího. A kdyby, tak v brance máme Burdu!

Škorpioni – Vsetín 3 : 2

Open Game 2011    Soupeř nastupil s několika šikovnými dívkami, které byly ozdobou regionálních výběrů. Náš hlavní problém byl v zakončení. Soupeři tedy stačilo být na dostřel a to znamenalo boj o každý míček a drama až do konce. Naštěstí jsme o gól víc dali my, a tak bereme další body za vítězství také my.

Škorpioni – Košice 9 : 4

Open Game 2011    Slovenský soupeř vypadal dobře. Byl běhavý a snažil se kombinovat. Náš tým však po příchodu Matese k Jirkovi a Adamovi předvedl nevídanou kanonádu, kdy řada gólů padla do prázdné brány po nádherné kombinaci celé pětky. Občas jsme také odpočívali, takže soupeř mohl snížit, ale zápas jsme měli pod kontrolou.

Škorpioni – Karlovy Vary 1 : 6

Open Game 2011 Nejpodivnější utkání celého turnaje bych popsal v bodech:
1. Soupeř měl vynikající dvojici útočníků, která obstarala všechny góly
2. Nebyli jsme schopni překonat výborného brankáře
3. Rozhodčí vylučovali jen za vraždu, takže dva zranění brankáři je nechali v klidu
4. Oceňuji statečnost většiny týmu, že zápas dohrál se ctí
5. Tomáš dostal od vedení týmu distanc na jeden zápas za nesportovní chování

Plejooooooooooffffffffffff!

Vzhledem k prohře v posledním utkání ve skupině jsme v tabulce obsadili třetí místo, což se ukázalo jako výhodné vzhledem k turnajovému pavouku.

Škorpioni – Zbýšov 5 : 0 kontumačně

Soupeř se nedostavil, takže jsme ušetřili síly.

Osmifinále: Škorpioni – Okříšky 6 : 3

Open Game 2011    Začali jsme bez Jirky a za 15 sekund jsme dostali první gól. Naštěstí dorazil i s Matyášem už v první minutě a začal řádit jako černá ruka, když tři góly dal a na čtvrtý nahrál, než byl nemilosrdně a beztrestně sestřelen, což nechalo rozhodčí opět v klidu. Do konce zápasu bylo spousta času, my vedli 4 : 2 a nejlepší hráč dohrál. Soupeř začal tlačit a my hledali střelce. A našli a vyhráli, protože jsme bojovníci..

Čtvrtfinále: Škorpioni – Holešov 7 : 2

Open Game 2011    Naprosto famózní kombinace první lajny, kterou dirigoval zmrtvýchvstalý Jiřík, pohřbila veškeré naděje soupeře. Když k tomu přidáme dlouhé minuty hry našich obránců, kdy si rozehrávali míček kolem branky a šetřili čas i síly, nebylo co řešit. Budeme hrát o medaile!

Semifinále: Škorpioni – Bohemians Praha 0 : 10

Open Game 2011    Kruté, ale spravedlivé. Naše síly byly vyčerpány v předešlých bojích a na hřiště nastoupily jen stíny. I tak jsme se proti pozdějšímu vítězi turnaje snažili uhrát přijatelný výsledek, ale tento zápas byl jednoznačný. Sláva vítězům, čest poraženým.

Boj o 3. místo: Škorpioni – Liberec 4 : 9

Open Game 2011    Výsledek úplně neodpovídá tomu, co se dělo na hřišti. Po několika minutách jsme sice prohrávali 4 : 0, ale pak jsme se zvedli a dvěma brankami začali zápas dramatizovat. Bohužel vždy, když to vypadalo, že se na soupeře dotáhneme, jsme dostali gól. Každý hráč hrál na rezervu rezervy a doslova se vyždímal ve prospěch týmu. Na výborného soupeře to však stále nestačilo a po střelách z dálky jsme inkasovali další góly.

Bronzová medaile nám tedy přána nebyla, ale já vím, že ta bramborová má hned pod slupkou ukrytý ten nejkrásnější diamant, který volá do světa:

HOŠI, DĚKUJEM, JSTE FAKT DOBŘÍ!!!!!!!!!!!!!!!!