fbkskorpioni.cz
florbal v poruba na Vřesinské

TURNAJ 4. 12. 2011 PASKOV

ŠKORPIONI - TIGERS Poruba (1:2)

s porubskými Tygry    První zápas dnešního turnaje. Nastupujeme proti silnému soupeři. Tradičně to bude prestižní zápas. Na nás si soupeř věří a začátek zápasu tomu nasvědčuje. Je to svižný začátek. Máme několik neproměněných šancí. Na konci třetí minuty se dostal do šance Kuba P. po přihrávce Elzy, ale neproměnil. Škoda, mohlo to být veselejší. Po špatném střídání se dostáváme do oslabení a 1 min se musíme bránit. Dokonce máme navrch, hrajeme dobře a soupeře moc nepouštíme k jejich hře. Ubránili jsme se. První poločas není ospalý, ale málo běháme, málo střílíme a máme trochu smůlu. Prostě to tam nepadá. Jsme lepší, všechny 3 pětky hrají obstojně, holt je to první zápas turnaje.
   V druhém poločase 2 min tlačíme a potom dostáváme hloupého góla ze standardní situace. Nezalekli jsme se však a dobrým taktickým rozhodnutím trenérů vyměnit Honzu Bestu z pozice obránce na útočníka přineslo ovoce. Honza krásným sólem z půlky hřiště prošel přes soupeřovu obranu a blafákem na brankáře vyrovnává na 1.1. Krása. Je to docela rychlý zápas, ale nedaří se nám kombinovat. Celých 5 min nastřelujeme brankáře do všeho, co se na něm hýbe, ale trefit prostor mino něj, neumíme. Míček se nám plete mezi nohy, pak jsme tři před brankářem a opět nic. Platí heslo "Nedáš, dostaneš" a taky se tak stalo. Soupeř skóruje na 2:1. Do konce zápasu se nám už nepodařilo soupeřovic brankáře překonat a výsledek se tak již nezměnil. Na co je snaha, když koncovka vázne. Soupeř měl pouze dva náhozy na branku a oba proměnil. My neumíme zakončit, i když máme tutovky.

ŠKORPIONI - 1. MVIL Ostrava (7:1)

proti kolegům z Ostravy    Druhý zápas musí být lepší. Hrajeme proti papírově slabšímu soupeři a snažíme si napravit chuť. Začátek zápasu je pěkný, rychlý, kombinační. První gól padl po kombinaci Kuba P. a Raty. Raty nahrává před bránu krásnou přihrávkou a Kuba doťukává za bránu soupeře. Hurááá. Začínáme pěkně kombinovat. Asi rozmluva trenérů o přestávce v šatně přinesla ovoce a hráči si je vzali k srdci. Ondra P. po samostatné akci zvyšuje na 2:0. V páté minutě míjíme prázdnou bránu a hned na to, Martin napravuje neproměněnou šanci a zvyšuje na 3:0. Gólman Kuba chytá několik tutovek a hodně nás podržel v tomto zápase. V 7 minutě dobře zakombinovala první pětka, Raty nahrává Elze a ta zvyšuje na 4:0. Na konci prvního poločasu ještě Martin překvapil brankáře soupeře střelou od půlky a dává na 5:0. Téměř celý první poločas hrajeme na polovině soupeře, byly to pomalá hra, ale kombinačně lepší než v prvním zápase.
   Počátek druhého poločasu byl vydařený. Honza B. bekhendem do horního rohu v první minutě překonává brankáře a hle 6:0. Poté hrajeme oslabení, dobře bráníme a zároveň se pouštíme do útoků. Kuba dobíhá balónek za brankou soupeře a nahrává Ratymu, který skóruje mezi obránci dloubákem 7:0. Stále tlačíme a tlačíme. Střídáme formace a můžeme si dovolit zkoušet si různé varianty. Nakonec v 5 minutě dostáváme gól úplně z boku k tyči. Škoda. Byli jsme lepší tým. Díky hoši. Všichni jste odvedli pěkný výkon.

ŠKORPIONI - SLÁVIA HAVÍŘOV (3:1)

se Slávií    Třetí zápas turnaje. Měli bychom hrát nejlepší zápas. Po vlažném začátku v 2 minutě Raty utekl po křídle, nahrává Elze a ta tečovala před bránou na 1:0. Tlačíme většinu prvního poločasu a máme mírnou převahu. Běháme a snažíme se kombinovat. Po dlouhé pauze se objevuje krásná akce Ondra P. a Honzy M., kdy Ondra z rohu nahrál a Honza krásně střílí na  2:0. Na konci poločasu Slávia tlačí a je lepším mužstvem. Ale přece. Přes tlak, pod kterým jsme byli, se uvolnil Martin a nahrává Ondrovi a ten dává gól na 3:0. Dobře běháme, hrajeme hlavou, žádná pětka se nemusí stydět za svůj výkon. Jen tak dále i v druhém poločase.
   Do druhého poločasu nastupujeme odhodlaně, ale Slávia tlačí a moc chce dát gól, a proto hodně střílí. I přesto se dostáváme do šancí, ale neumíme zakončit, jako bychom se báli. Slávia nahazuje míčky před brankáře a čeká na breaky útočníků. Je to rychlý zápas, plný zvratů. Ve 4.44 neproměňujeme šanci. Škoda. V 6 minutě se dostal soupeř podél mantinelu a i když chtěl zřejmě nahrát spoluhráči, míček se dostal za čáru naší branky. 3:1. Slávia byla lepší, my jsme ještě chtěli kombinovat, ale Slávia nás k ničemu nepustila. Ubránili jsme vítězství. Dobrý zápas. Díky.

SKORPIONI - FRÝDEK MÍSTEK (2:1)

udřeně s Frýdkem    Do zápasu nastupujeme s tím, že musíme vyhrát, bychom byli první v turnaji. Začátek je katastrofa. Ani nahrávka, ani střela. Je to taková pravá česká plácaná. Za prvních 5 min jsme nevystřelili na branku. Trápíme se. Ach jo. V 5:13 se Kuba P. utrhnul a sám střelou překonává brankáře 1:0.po gólu mírně tlačíme, ale je pozdě, je konec poločasu.
   Po odpočinku v šatnách nastupujeme do druhé půlky. Začátek je vyrovnaný, ale pořád stená plácaná na obou stranách. Pochvala patří brankáři Kubovi, že ty zbloudilé střely soupeře dokáže zlikvidovat. Máme občas šance, ale nic moc. Netrefíme prázdnou bránu. Tlačíme, ale k čemu to je, když neumíme zakončit. V 6:02 jsme byli dost nedůslední v obraně a soupeř vyrovnává na 1:1. Na konci zápasu nás drží brankář Kuba. Posléze nádherným sólem Honza B. zvyšuje na konečných 2:1. I když ještě tlačíme, už nic nevypotíme. Bylo to udřené vítězství.

Všichni si zaslouží pochválit. I když to nebyl povedený turnaj z pohledu hry, vyhráli jsme i díky chybám soupeřů.