fbkskorpioni.cz
florbal v poruba na Vřesinské

5. TURNAJ sezóny na Dubině 17. 12. 2011

ŠKORPÍCI - FRÝDEK MÍSTEK (1:2)

versus Frýdek Místek    První zápas. Jaké je očekávání? Jako při každém prvním zápase se musíme nejprve probudit. Tak se i stalo. Do 5 min se nic zásadního nestalo. Poté jsme si vytvořili pár ojedinělých šancí s pěknými přihrávkami. Bohužel se nám nepodařilo dát gól. Do poločasu jsme společně se soupeřem předváděli ospalý florbal. No jo, první zápas, jako vždy.
   Ve druhém poločase jsme začali razantněji. Ve 2 min jsme neubránili soupeřova útočníka. Sice ospalou střelou, ale i tak překonal našeho brankáře. Skákavá střela mezi dvěma našimi obránci, překvapil brankáře - 0:1. O minutu později jsme ze standardní situace dostali druhý gól. Zatím nepředvádíme žádný výkon, žádný pohledný florbal. No snad se to změní. Sem tam náznak hry, ovšem bez nápadu a jiskry. Když už akce, tak bez zakončení. Na konci druhé půlky vyvíjíme tlak a po nahrávce Honzy B. Raty zakončuje gólem 1:2. Konečně!!! Už jsem myslel, že se nezmůžeme ani na jeden gól. Náš výkon byl málo na to, abychom vyhráli. Potřebujeme jeden a půl poločasu na to, abychom začali trochu hrát. Co říct na konec?? Snad, že druhá pětka zahrála lépe než první!!! Co se stalo??

ŠKORPÍCI - ČESKÝ TĚŠÍN (1:2)

versus Český Těšín    Po pročištění žaludku v kabině ohledně minulého zápasu jsme nastoupili do druhého zápasu lépe. V úvodu jsme měli i šance, ale opět nic. V 50 sec jsme dostali gól, ale nezlomilo nás to. Na oplátku jsme dali zajímavý gól z půlky hřiště při střídání soupeře, kdy nikdo nehrál a brankář se nedíval. Překvapilo to všechny na hřišti. Hned na to, Raty překonal brankáře z boku a bylo to 2:1. Rázem to bylo veselejší!!! Bohužel jen na chvíli. Ve 4 min se soupeři povedlo vyrovnat pěknou střelou z půlky. Hrajeme špatně, nehýbeme se, nehlídáme hráče. Když jim dáme prostor a čas, nesmíme se divit, že dostáváme góly. A tak se i stalo - 2:3. Až v 7 min první pětka ukázala, proč se jí říká první. Honza B. poslal pěknou přihrávku z boku na Ratyho a ten ostře zakončil. Tak to má být. Hurááá - 3:3. Hned na to, stejný Honza, z rozehrávky střílí tvrdou střelou gól a zvyšuje na 4:3.
   Do druhého poločasu nastupujeme svižně, ale bez efektu. Do 6 min se nic neděje, nudný florbal. Na konci 6 min soupeř srovnal. Opět jsme nevyhráli. Je potřeba pochválit brankáře, zaslouží si to.

ŠKORPÍCI - VÍTKOVICE ALIGÁTOŘI (1:3)

versus Aligátoři    Je to silný soupeř. Chceme a zároveň musíme vyhrát, jestli pomýšlíme na medaili. Začátek zápasu dobrý, běhá se zprava doleva. Ve 3 min Vojta Orel nastřeluje tyčku, škoda. Je to lepší zápas než dva předchozí, ale stejně ještě spíme. Ve 4 min nastřeluje Honza B. druhou tyč ze standardní situace. To je smůla. Nakonec se to přece jen povedlo. Honza B. z půlky hřiště střílí první gól tohoto zápasu. Na konci poločasu ještě Kuba P. střílí krásný gól pod horní tyč, ale nebyl rozhodčím uznán. Poločas končí 1:0. Snažíme se, nedaří se, dnes je to slabé!!!
   Druhý poločas začínáme lépe, odhodlaněji. Tak se snažíme, že jsme z té snahy dostali ve 4 min gól. Opět ze standardní situace. Hned v 5 min dostáváme další. Obrana je nedůsledná, útok bezzubý. Po ruce soupeře hrajeme přesilovku, ale jako celý turnaj, hrajeme bez jiskry, energie a nápadu. Toto se nám vymstilo a soupeř po kombinační akci zvyšuje na konečných 1:3.
Co říct závěrem? Další hrůza v pořadí. Tak takhle kluci NEE!!!

ŠKORPÍCI - VÍTKOVICE DRACI (1:7)

versus Draci    Hrajeme proti nejsilnějšímu soupeři dnešního turnaje. Hrajeme pod mírným tlakem cca 4 min. Soupeř nás k ničemu nepouští, hrajeme na naší polovině. Ve 4 min přehráváme soupeře a otevíráme skóre na 1:0. Ale co se nestalo!!!! Dostáváme dva rychlé góly a nálada je opět v pytli. Za minutu dostáváme další po chybném vyhození brankáře. Po boji za soupeřovou bránou se zranil Kuba P., když se střetly obě hlavy. Během ošetřování jsme dostali 4 gól, do konce poločasu ještě pátý. Všichni hráči se těšili na konec zápasu a modlili se, abychom neodešli s 10 na kontě. Jsme duchem všude jinde, jen ne na zápase.
   Druhou polovinu zápasu hrajeme opět na naší polovině. Kluci jsou dnes jako vyměnění. Nedaří se jim, je to vidět na výkonu nejen v tomto zápase. Kluci se bojí udělat cokoliv. Po vyloučení Kuby P. dostáváme v 5 min další gól švihem. Je to druhý gól po sobě, který jsme inkasovali stejným způsobem. Takto od nás neumí střílet snad nikdo. Dobrá technika. Do konce zápasu se už nic bohudík nestalo a jsme všichni rádi, že dnes už končíme.

Tak se z dneška všichni poučme, hráči i trenéři!!! Něco bylo špatně!!! Po dnešním výkonu bude potřeba "něco změnit". Co hoši, co trenéři????