fbkskorpioni.cz
florbal v poruba na Vřesinské

Po delší době turnajové vítězství

ŠKORPÍCI – PASKOV 5:0

Po dlouhé době zase hrajeme turnaj. Děcka se těší a jsou zdravě motivovaní a chtějí turnaj vyhrát. Začali jsme dobře. Po 15 sekundách Kuba P. z rozehrávky z půlky hřiště skóruje 1:0. 2.minuta – Elza střílí na Dominika a ten backhandem zvyšuje na 2:0. Tlačíme a to je dobře. Obě pětky hrají dobře. Máme rezervní 3. pětku a je potřeba ji nechat hrát. Zahrála si a nebyla extra pod tlakem. Nebáli se jít do souboje. 6:48 – na jeden dotyk si zahráli Dominik a Elza, prokličovali mezi obranou a po přihrávce Dominika Elza skóruje na 3:0. Krása!!! Poločas, byla to krásná hra. Je vidět měsíc tréninku. Začali jsme 3. pětkou s podporou obrany 1. pětky. Vytvořili si akce, nebáli se kombinovat a dostali se do šancí. GOOD!!... 2. poločas – hra se přelívá ze strany na stranu. Souhra Dominika a Elzy je dobrá a tato dvojka za velkého přispění Ratyho dává 4. gól. Tlačíme a jsme lepším týmem. 6:06 krásná akce Kuby P. z půlky hřiště, přihrává Ratymu na pravý bok, ten přihrává Elze před bránu a dává další gól 5:0. Do konce zápasu bylo ještě pár dobrých akcí. Všichni zahráli moc pěkně. Díky.

turnaj

ŠKORPÍCI – SLÁVIA HAVÍŘOV 3:1

Hrajeme proti silnějšímu soupeři než v předchozím utkání. Začínáme opatrně. Na konci 1. minuty Raty z boku nádherně nahrál na střed Kubovi P. a ten tvrdou střelou otevírá skóre 1:0. Je to otevřená hra. Tlačíme, ale i soupeř hraje dobře. Hra se přelívá ze strany na stranu. Hrozíme střelami. V 5. minutě hrozíme po akcích Kuby, Elzy, Ratyho. Na druhý pokus se to podařilo. Elza nahrává před bránu a úplně volný Raty dává 2. gól. A v zápětí stejná dvojka skóruje na 3:0. Nádherná akce. V závěru 1. poločasu tlačíme, vytváříme skvělé akce a střílíme. V závěru nám utekl spoluhráč, prokličkoval mezi obranou a snižuje na 3:1. Pozor na to!!! Počátek 2. poločasu je svižný. Po vysoké holi je zraněná Elza, ale je to silná holka a tak se po ošetření vrací zpět do hry. Hra se točí a soupeř více tlačí. Daří se nám dobře bránit. Nesmíme se dostat pod tlak. Čelíme trestné střele po výskoku Elzy. Ubránili jsme se. Pak do konce zápasu tlačíme, dáme 2 tyčky. Pěkný zápas plný zvratů. Díky.

turnaj

ŠKORPÍCI – HRADEC 5:1

Super rychlý začátek. Ve 12 sekundě Elza z půlky hřiště přihrává Ratymu na pravý bok a ten překonává střelou na 1:0. Na konci 1.minuty soupeř srovnává, poté co jsme si nepokryli útočníka - 1:1. Odezva přišla v zápětí. Kuba P. se napřahuje a …. 2:1. Pak dostává Kuba ránu do krku, soupeř hraje v oslabení. Kombinace Elza, Raty je opět úspěšná a Elza zvyšuje na 3:1. Předvádíme parádní akce. Krásná akce na jeden dotyk, kdy Elza nahrála Ratymu před prázdnou branku, ale Raty se zachoval jako gentleman, vrátil Elze míček před více prázdnou bránu a Elza opět zvyšuje na 4:1. V 5. minutě Orlík trochu posekal soupeře, dostal 2 minuty (zachránil gól) a soupeř měl volný nájezd. Kuba Vrajík, ale zkušeně chytá, a stav je nezměněn. Tlačíme, soupeř hraje dále ve 4 (5 minut trest). Na počátku 2. poločasu jsme vyměnili brankáře a daří se dobře. V 2. minutě nás oslabí Kuba P za sekání dostává 2 minuty a my hrajeme v oslabení. Ubránili jsme se a opět tlačíme. Čtvrtá minuta je ve znamení střel na branku. Dvě tyčky, boční sítě. Pak přišla akce na Kubu P, Ratyho, kdy Kuba rychlou přihrávkou přihrává Ratymu a ten z první dává na 5:1. Dáváme prostor i nováčkům, ať se oklepou. Nebojí se a to je dobře. I Patrik v bráně je oporou. Chytá neskutečně. Super výkon.

turnaj

ŠKORPIONI – VÍTKOVICE 7:1

Hrajeme proti papírově nejsilnějšímu soupeři. Patrik je v bráně. Je to poslední zápas a dáme do toho vše. A je to tady. 27 sekunda – Elza ze středu přihrává Ratymu. Ten si vyčká na správnou chvíli a zavěsí pod víko 1:0. V 34. sekundě Raty vrací přihrávku Elze před bránu a taky překonává brankáře… 2:0. Patrik v bráně čaruje. 3:22 – Elza z poza brány nahrává Adamovi Kattanovi a ten dává svůj první gól za Škorpíky 3:0. 4:17 Ondra P. krásně za bránou obehrál soupeřovic obranu, nahrál Dominikovi a ten zvyšuje na 4:0. Tlačíme a předvádíme krásný floorball. Od počátku 2. poločasu tlačíme. Na počátku 1. minuty dáváme náhodný gól od nastřelené špičky nohy. Ale i to se stává a patří ke hře. 5:0. Do čtvrté minuty jsme tlačili. Ve čtvrté minutě nám utekl hráč a na 3 krát se mu podařilo překonat Kubu V. v bráně. 5:1. Ale za 15 sekund Elza sama zvyšuje na 6:1. V osmé minutě ještě Vojta O. dává sám gól….. 7:1. Patrik má po dnešku své 2 čisté nuly. V poslední sekundě ještě faul na Tomáše Glabazňu. Jede volný nájezd a nedává. Nevadí. Je to hra.

turnaj

Všem poděkování za báječný výkon. Je vidět měsíc tréninku. Nováčkům patří poděkování za nebojácnost a povedený výkon. Brankářům zase díky za parádní výkony v bráně. No a nakonec díky trenérům za to, že jste přivedli úplně vyměněný tým než z konce minulého roku.