fbkskorpioni.cz
florbal v poruba na Vřesinské

V Paskově tentokrát na druhém stupínku

ŠKORPÍCI - VÍTKOVICE ALIGÁTOŘI 1:0

proti Aligátorům    První zápas hrajeme proti mixu hráčů Aligátorů a Draků. Začátek je svižný. Honíme se ze strany na stranu. V 1:50 se Elza proháčkovala mezi obránci, nahrála na pravé křídlo Ratymu a ten nahoru zavěsil - 1:0. Držíme se statečně. Držíme hru a moc soupeře nepouštíme ke své hře. První poločas byl vyrovnaný. Dobrá hra hráči.

2. poločas - začínáme stejně svižně jako první. Od 3 minuty více bráníme. 4:22 pěkná střela Kuby P. z přímé rozehrávky, dorážka Elzy, ale míček nepřekonal brankáře. Dorážíme, střílíme, máme smůlu. Je to pěkný zápas. V druhé půli byl soupeř aktivní, ubránili jsme se, těsné vítězství. Díky

ŠKORPÍCI - REMEDICUM 3:6

proti Remediku    Soupeř hraje pouze se sedmi hráči a toho bychom mohli využít. Ale co se stalo? 0:33 utekli útočníci soupeře mezi naši obranou a je to 1:0. Nic se neděje, hrajeme dál. 1:27 soupeř nahodil ze své obranné třetiny za naši obranu a je to 0:2. Co se stalo? 2:06 - soupeř střílí a my jsme bezradní - 0:3. Konečně akce jak má být. Elza zleva přihrála Ratymu, ten si počkal až si brankář lehne a překonal - 1:3. Snažíme se tlačit, ale je to bezzubé. V 5 minutě stejným způsobem přešli přes naše obránce 2 útočníci a nedali brankáři šanci. 1:4. Soupeř lépe běhá.

Druhou polovinu začínáme svižněji. Tlačíme. 1:42 Kuba P. využil nepozornosti obrany soupeře a z rozehrávky překvapil brankáře - 2:4. Soupeř záhy vrací ve 2:34 střelou od obránce - 2:5. I když má soupeř jen sedm hráčů, hraje pozičně lépe, ví o sobě a má převahu. V 6:49 nás překonává na 2:6. V poslední minutě ještě zabodoval Adam K. a snižuje na konečných 3:6. Byl to podstatně horší zápas, byli jsme pod tlakem, dělali jsme hodně chyb a nestačili jsme se vzpamatovat z rychlých úvodních gólů.

ŠKORPÍCI - FRÝDEK MÍSTEK 2:1

proti Frýdku-Místku    Opatrný začátek. 3 minuty se nic neděje. Je opatrný i soupeř. Hraje se sice zleva doprava, ale bez akce. Ve 4 min dostal Vojta O. 1 minutu za sekání soupeře. Musíme se bránit. Daří se nám a soupeře k ničemu nepouštíme. Nakonec jsme se ubránili a Elza málem dala gól v oslabení. Škoda, mohlo to být veselejší. V 6 minutě hrajeme přesilovku zase my za hlavičku soupeře. Nic se však neděje, nejsme zubatí. Celkově první poločas nepřinesl nic zásadního. Nepustili jsme soupeře k ničemu, ale ani soupeř nás. Je to vyrovnaná hra.

2 poločas se odehrává ve znamení poločasu prvního. Opatrná hra, bez akcí důrazů a nápadů. Je 2:13, Dominik ukázkově clonil před brankářem a dal tak šanci Honovi B. Ten vstřelil gól a brankář fakt nic neviděl - 1:0. A je to tu, 2:34, Elza křižně nahrává volnému Kubovi P. a ten krásně z první střílí na 2:0. Ve 3.36 z přímé rozehrávky soupeř snižuje na 1:2. 2 poločas začal být svižnější. Jsou vidět kombinační akce. Jen tak dále. Ve 4:49 zahrozil po samostatné akci Denis H., ale brankář zázračně vyrazil. Škoda. Konec 2 poločasu je fakt svižný, probudili jsme se. Pochvala patří i Patrikovi a Kubovi v bráně. Chytili spoustu střel. Poslední minutu hrajeme opět přesilovku. Sice tlačíme, ale je to bez gólu. Díky kluci za to vydřené vítězství.

ŠKORPÍCI - ORCA KRNOV 10:1

proti Orce Krnov    Je to poslední zápas, jsme rozehraní. Hrajeme proti papírově nejslabšímu soupeři. Nesmíme jej však podcenit a nechat se překvapit. Začali jsme dobře, trenéři promíchali pětky a Elza si např. zahrála v útoku s Dominikem. Z poza brány mu nahrála a Domiš zavěsil na 1.0. V 2 minutě Elza utekla mezi dvěmi obránci od půlky hřiště a do horního rohu branky zvyšuje na 2:0. Na počátku 3 minuty nás překvapila střela z rozehrávky a soupeř snižuje na 2:1. Rychle však oplácíme a konečně se zapsal i Martin Zdr. a zvyšuje na 3:1. Je to pohledná hra. Snažíme si nahrávat a kombinujeme. V 6 minutě zkouší kombinaci i Vojta Ž. a Adam K., nahráli si na jeden dotyk a Adam zvyšuje na 4:1. Na konci poločasu se ještě prosadil Vojta O. po přihrávce Elzy z rohu a je to 5:1. Na 6:1 zvyšuje v poslední minutě opět Elza pěknou tečí po přihrávce Ratyho.

2. poločas jsme začali rychle a svižně, kombinačně. V 2 minutě naservíroval Raty přihrávku do brankoviště a Elza mezi nohama poslala míček do sítě - 7:1. Hned vzápětí Martin Z. tvrdou střelou z levé strany zvyšuje na 8:1. Ve 4 minutě hrajeme v oslabení za potažení hole, které jsme naštěstí přečkali bez inkasovaného gólu. Po návratu Honzy B. z trestné židličky si trio Honza B., Elza a Raty pohráli s obranou soupeře a několika přihrávkami na jeden dotyk vyšachovali obranu soupeře a Elza zvyšuje na 9:1. Minutu na to si to zopakovali se stejným zakončením - 10:1. Posledních 15 vteřin hrajeme ještě přesilovku za velký počet hráčů na hřišti. Už se však nic nestalo. Byl to zápas, kde jsme soupeře k ničemu nepustili a hráli jsme si svou hru. Konečně jsme si nahrávali a kombinovali. Toto ale musíme hrát i proti silnějším soupeřům.

Díky patří všem hráčům, brankářům za jejich výkony, trenérům za jejich koučink a divákům za jejich hlasitou podporu.