fbkskorpioni.cz
florbal v poruba na Vřesinské

5.12.11  Slovan jako první bere body Škorpionům z Ostravy

Téměř před deseti měsíci takto zněl článek na stránkách Slovanu Havířov a i letos jsou prvním týmem, který nám vzal body za remízu. I přesto jsme turnaj ve FatPipe Aréně vyhráli po vítězstvích 4:2 na Vítkovickým Tornádem, 13:4 nad bílým Remedicem a 4:1 nad Torpédem Havířov a smolnou remízou 5:5 se Slovanem.

Škorpioni - SSK Vítkovice Tornádo 4 : 2

proti Tornádu    V prvním utkání nastupujeme proti z Vítkovic. Dnes nebudeme mít slabé soupeře a navíc všechny žene touha získat náš skalp. Obě mužstva se na sebe vrhla, zatímco vítky si posílaly přihrávky i na větší vzdálenost a po ploše byli dobře rozmístěni, my zase hráli na tři hráče před bránou, kde se tísnilo plno lidí a spoléhali na to, že něco padne. V lepším případě jsme soupeři vypíchli míček a stříleli z nemožných úhlů bez přihrávky. Střely končili v síťce nebo v náručí gólmana. Střelci buď nechtěli anebo neměli komu přihrát. A obrana? Naprosto bez využití útočníků. Tlačila se natolik daleko, aby na sebe upoznila, až jim párkrát soupeřovi útočníci snadno utekli popřípadě si jich vůbec nevšímali. To se nám stalo ve třetí minutě utkání i osudné a po rychlém přenesení hry na naší půli, soupeř skóruje. O dvě minuty později dobrým zákrokem na půlící čáře získá Jirka míček, pošle do běhu na Smiču, který se konečně dnes prosazuje. Soupeř okamžitě vrací úder přes naši přespříliš vysunutou obranu. Opět se ujímá vedení - 2:1. Vyrovnávací gól padl po stejném scénáři. Zachytit rozehrávku, poslat dopředu a nájezd v běhu se šťastným koncem. Co dodat? Toto nám dělají soupeři, tak teď tak hrajeme my. Ale ruku na srdce. Líbí se nám to? Jsme s tím spokojeni? Hra v tomto duchu pokračuje následujících pět minut. Nelze nikoho pochválit. Těsně před koncem první půle padne po pěkné souhře Bestos-Smičos gól, který opět těžil z vyhmátnuté rozehrávky soupeře. V druhé půlce jsme změnili systém na dlouhé sólíčka, zakončená ztrátou míčku. Tato strategie se soupeři musela děsně líbit, stačilo totiž ve třech přistoupit k našemu hráči a míček byl jejich. Čím to, že naši hráči chtěli machrovat? Že by neměli komu přihrát? Vždyť stojících figurek tam bylo dost, ale žádný běhavý hráč. Konec. Už mě to nebaví. Dali jsme ještě jeden gól z hole Pepíka, kterému nahrál do volného prostoru Honza Pav. a utkání skončilo 4:2 pro naše barvy.

Škorpioni - FBC Remedicum bílí 13 : 4

proti Remedicu    V druhém zápase nastupujeme proti týmu FBC Remedicum bílí /zde jsou opravdu věkově již mladší žáci na rozdíl od černých, což jsou elévci a přípravka/. Zápas začínáme dobře, jelikož z prvního buly otevírá Nela skóre. Ještě nezaschne inkoust v zápise a připisujeme si druhý gól, kdy první útok rozebral obranu a po sérii nahrávek opět vsítila Nela. Takhle to vypadá, že soupeř nebyl silný, ale uděřil ve druhé minutě a z otočky v našem pásmu snížil na 2:1. Na oplátku předvedl Pepa svůj důraz před bránou a opět zařídil vedení na rozdíl dvou gólů. Bleskově soupeř korigoval na 3:2 v čase 2:40. Vypadá to jako by s góly na obou stranách roztrhl pytel, protože ihned z buly na tři dotyky zvyšujeme na 4:2. Po dvou minutách hry si dovolí Pepík samostatný únik a gól. Od této chvíle už skóre jen navyšujeme, ale není to zadarmo. Soupeř změnil taktiku z útočného florbalu na osobní a tak nás hlídá a lépe si obsazuje hráče. Na šestý gól zvyšujeme po hezké kombinační hře. Kdybychom takto hráli celý den, tak by bylo héj. V následujících minutách přidá druhá pětka dva góly. Musím říci, že soupeř se nevzdává a přesto bojuje dál. Naši hráči si mohou dovolit i pár parádiček, protože v dalších zápasech si už tak nezahrají. Nakonec utkání končí naši vysokou výhrou 13:4, ale ty čtyři branky by měly něco naznačovat.

Škorpioni - Torpedo Havířov 4 : 1

proti Tornádu    Ve třetím utkání nastupujeme proti vyrovnanému soupeři z Havířova. S Torpedem hrajeme vždy velmi kvalitní a vyrovnáná utkání. A nebylo tomu jinak ani dnes. Soupeř na nás doslova vlítnul. Tlačil, střílel, obehrával. Utkání bylo oboustranně tak vyrovnané, že dlouhých sedm minut byl stav vyrovnaný 0:0. Pak to jde velmi rychle. První pětka zařídila velmi rychle po sobě jdoucí tři góly a do "šaten" jdeme za příjemného stavu 3:0. Soupeř po přestávce zahrozil snížením na 3:1. Bohudík opět díky první pětce odskakujeme na rozdíl tří gólů. Zbytek zápasu probíhá ve vysokém tempu a šance jsou na obou stranách. Ačkoliv se všichni snaží ke zvýšení skóre nedojde ani na jedné straně. Musím pochválit celé mužstvo. Hráči přistoupili k utkání zodpovědně a plnili vše, jak měli. Tribuna zápas ocenila obrovským aplausem. Bravó.

Škorpioni - SFK Havířov modří 5 : 5

proti Slovanu    Do čtvrtého mače nastupujeme jako dnes neporažený tým. Hrajeme se Slovanem Havířov, proti kterému nastupujeme potřetí v sezóně a obě předchozí utkání pro nás skončily výhrou. Jak dopadneme dnes? Pokud budeme hrát stejně jako s Torpedem, tak by neměl být problém. Jenomže nás utkání asi stálo hodně sil a herní projev je na nule. Ovšem protivník je nabuzen a na koni. Lítá, běhá, atakuje, obsazuje, střílí a my? Žal a bída. Je pravda, že otevíráme skóre (ještě nám zbylo něco sil) na 1:0 po akci Matyáš D - Jirka B. Gól jakoby vliv energii do žil nikoliv nám, ale soupeři a během dvou minut soupeř vyrovnává. Do konce poločasu ještě navyšuje na 2:1. Ale co bychom se divili, když sólujeme nebo hrajeme tři ve zhuštěném prostoru před bránou soupeře a doufáme, že to padne samo. Nebudu se opakovat viz první utkání. V druhém poločase pro změnu srovnáváme my a obracíme utkání v náš prospěch na 3:2. Slovan vyrovnává. Utkání je však plné nepřesností a sporných výroků rozhodčích. Takže my máme třestné střílení a soupeř zase dvě přesilovky. ??? My zvyšujeme na 5:4 a soupeř v přesilovkách dorovnává na 5:5. Tímto výsledkem utkání i končí. Slovan oslavuje, jako kdyby vyhrál titul a my máme hořko po mandlích. Přejme jim to a my se zamysleme, proč? Rozhodně to není tím, že by na lavičce chyběl Petr!

Sestava týmu

Útočníci: Nela Škopková, Jakub Čermák, Matyáš Šindler, Matyáš Dědina, Jiří Besta, Jan Smička, Josef Hřivna, Jan Rataj, Dalibor Tichý, Matěj Prokop,
Obrana: Jan Besta, Dominik Špaček, Vojtěch Orel, Lukáš Homola, Petr Pavelek, Ondřej Šodek,
Brankář: Jan Pavlínek, Adam Zmrzlík,