florbal v poruba na Vřesinské

I přes porážku k vítězstvím

Móris a jeho veličenstvo si válejí kožichy někde v Africe, všichni komentátoři televize teď mají plné práce se závěry ligy, a tak to zase musím napsat já. Ale mě to baví, takže „držte klapačky“, jak pravil Jelimán a mi držte palce, abych na nic zásadního nezapomněl, protože ta moje hlava už též není nejmladší a někdy zapomíná, že nemá psát dlouhé úvody k článkům, protože je nikdo pak nečte a raději se má věnovat výsledkům. Tak hurá.

Škorpioni vs. Tigers Poruba 3:4

Když v utkání máte drtivý tlak, vystřelíte 43 střel, vedete 3 : 0 a většinu času trávíte na soupeřově polovině, pak předpokládáte, že vítězství se prostě musí dostavit. Ale náskok z prvního poločasu se rozplynul po necelých minutách druhé půlky a zkoprnělé obměněné sestavě se nedostávalo dechu. Takže zpět do původního rozestavení, přichází tlak, spousta střel a góly nikde. Ale tak to prostě někdy chodí a nás to potkalo hned v úvodním utkání turnaje. Hořkou pilulku jsme si zkousli minutku před koncem, kdy po faulu na Domču padl vítězný gól soupeře. Ale vymlouvat se nemůžeme, protože šancí na gól jsme rozhodně měli mnohem více, ale tak nějak jsme tu branku netrefovali tím správným způsobem. Zrodil se tedy první prohraný zápas a to je moc dobře ze dvou důvodů. Jednak nás prohry vždy posílily a také body zůstaly v Porubě, protože vítězem se stali sousedé z Tigers.

Tigers Poruba

Škorpioni vs. Slovan Havířov modří 7:1

V druhém utkání jsme narazili na našeho oblíbeného soupeře Slovan modré. Nehráli jsme špatně, ale něco tomu chybělo. Můj řev! Když jsem viděl ty naše mátohy, jak sice vedou o dva góly, ale moc se jim nechce bránit, vypustil jsem tygra z klece a nechal zemřít své hlasivky. Ve svém minutovém Peťomonologu jsem připomenul základní principy hry: BĚHAT, BĚHAT A ZASE BĚHAT!
   No a ono to pak šlo, to víte, že šlo. Najednou se lítalo, kombinovalo, střílelo a vůbec. Já to zkrátím – 33 střel, 7 : 1 a hotovo.

Slovan Havířov

Škorpioni vs. Paskov Saurians 11:0

Ve třetím zápase jsme smetli pomocí 41 střel Paskov 11 : 0 a neměl jsem žádné připomínky.

Paskov Saurians

Škorpioni vs. Frýdek - Místek 5:0

V posledním zápase jsme si poradili 34 střelami s urostlými hráči Frýdku-Místku 5 : 0 a bylo vymalováno. Vyhráli jsme turnaj a naši přemožitelé skončili poslední. Závěr je tedy jasný. Je třeba hrát soustředěně s maximálním úsilím, což platí pro všechny hráče a zvláště pro ty, kdo nemají své místo jisté.

Frýdek-Místek

Zapsal Petr

Sestava týmu

Útočníci: Nela Škopková, Jakub Čermák, Matyáš Šindler, Matyáš Dědina, Jiří Besta, Jan Smička, Matěj Prokop, Dalibor Tichý,
Obrana: Dominik Špaček, Vojtěch Orel, Lukáš Homola, Ondřej Šodek, Jan Besta, Petr Pavelek,
Brankář: Jan Pavlínek, Adam Zmrzlík,