fbkskorpioni.cz
florbal v poruba na Vřesinské

Starší žáci ve své premiéře

Škorpioni - SFK Slovan Havířov 3 : 13

utkání se Slovanem    Už při nástupu mužstev na rozvičení bylo vidět, kdo bude pánem na hřišti. Soupeř byl, až na vyjímky ročníky 97, vyšší o 20cm a o 20kg težší. Těmto hráčům z našeho týmu mohlo konkurovat s bídou pět hráčů. No nic, florbal není o vzhledu, ale o brankách.
   Do soupeře jsme se pustili bez bázně, ale ihned (0:34) si pohrál s našimi hráči a vedl 1:0. Dokázali jsme kontrovat na 1:1 po akci Mates-Smičec. Stav vydržel až do čtvrté minuty, kdy soupeř zvýšil na 2:0. Ono odtěď již není moc o čem psát. Soupeř zvyšoval a na konci třetiny nás vyprovodil na střídačku za stavu 4:1. Změna stran zlepšení nepřinesla a a druhou část jsme prohráli 0:3. Ve třetí části jsme trochu snížili dvěma góly Jirky Besty, ale výsledek hrozivě narůstal do stavu 3:13. Třetí část jsme projeli 2:6! Může nás šlechtit jen to, že jsme důstojně hráli do konce a vyvarovali se faulů.

utkání se Slovanem    Ikdyž šlo o první zápas v sezóně a mohli jsme být nesehraní (jak hezká výmluva) a hráli jsme s týmem, jehož letošní ambice je vítězství ligy, neopomenu na hlavy našich mladíků vznést kritiku. Nevím proč, ale většina se soupeře bála! Někteří uhýbali míčkům, někteří se pro jistotu ani nehýbali (možná nedýchali, aby si jich soupěř nevšiml), 90% obránců nedokáže přistoupit tesně k soupeři, ale sleduje jeho počínání z uctivé vzálenosti. To pak lehce padají góly na naše konto. Útočníci se taky moc nenamáli vracet a o fyzičce popř rychlému běhu, by se nám mohlo jen zdát. Často zůstal soupeřův útočník sám a nehlídán před brankou. Chudák gólman pak nestačí tahat míčky z bránky, ikdyž i jeho častý posed na zadku dost odkrýval soupeři prostor pod víkem. Musím zde i zkritizovat hru našeho kapitána, který zrovna neoplýval pohybem a zručností (že by nedostatek účastí na trénincích?), to by mě ještě tak nevadilo, ale jeho pyskování na rozhodčí a soupeře považuji za nesportovní a od kapitána za naprosto nepříkladné.

Za vším, co jsem napsal si stojím a kamera je mi svědkem, kdo nevěří, tomu půjčím záznam. Ale abych nebyl jen kritický a pesimistický, tak jeden džouk ze zákulisí, který jsem vyposlechl na střídačce, kde se hromažďovali hráči Torpeda.
Torpedo1 říká torpedu2: "Hele vole, škorpíci prohrávají a to 13:3!"
Torpedo2 odpovídá torpedu1: "Jo, ale oni dali aspoň 3 góly a my ani jeden." (Slovan - Torpedo 8:0 - pozn. autora)

Škorpioni - SSK Vítovice B 12 : 1

utkání s Vítkovicemi B    Stejný a přesto jiný tým nastoupil proti soupeři z Vítkovic. Hráči se více pohybovali a daleko lépe bránili, střelcům se i dařilo (že by vliv kabiny a nového kapitána???). K první šanci se dostal Monty po Bestíkově přenechání, ale to ještě soupeř ustál. Jako první se do listiny střelců zapsal z druhé pětky Honza Smička, který v čase 0:49 otevřel skóre. Hned na to soupeř zahrozil, ale obrana zapracovala a tak se dostal míčku Ondra, který zpět přihrávkou poslal na Monteho, který už věděl, co má s míčkem dělat. V běžící sedmé minutě se podařil únik hluboko z našeho území Matesovi, který střelou od modré překonal gólmana i obránce vítkovických. Stav 3:0 po první třetině byl pro nás povzbudivý.
   Začátek druhé třetiny jednoznačně vyzněl pro naší první pětku. Postupně zvýšili Ondra T. na 4:0, Jirka B na 5:0 a opět Jirka krásným flobalovým gólem na lopatě zpoza brány 6:0. Ke konci 10 minuty ukázala svou sílu dvojice Smiča-Mates a konec druhé třetiny uzavřela opět první pětka na 8:1. Stinnou stránkou byl v 10 minutě gól vítkovic, čímž jsme pokazili našemu tentokrát výborně chytajícímu gólmanovi 0.

utkání s Vítkovicemi B    Skóre poslední části hry nejprve navyšovala první pětka vždy po uvolnění Jirky B. a nahrávce na dobře postaveného Ondru T. který do poloodkryté svatyně soupeře umístil míčky a potom zase po příklepsech Matyho zakončoval s jistotou Smičec. Stav narostl na 12:1 a tím i skončilo utkání. My si tak připisujememe první 3 body do ligové tabulky, ve které nám teď patří hezké 6. místo.
   Co dodat závěrem? Ano, toto utkání bylo lepší a Jakub měl s hráči o přestávce zřejmě rozpravu a udělal i pár změn v sestavě. Líbil se mi výkon obrany - hlavně Marek, Dominikové a Lukyn. Zodpovědně hrál Tom s Jarkem a v bráně byl jiný Sváča než prve. Tady bych chtěl jen upozornit, aby si naši hráči nepletli florbal s vybíjenou, nebot naším nešvarem z obrany a od brankové čáry je trefovat se přímo do soupeřů /statisticky nad 50%/ a naši útočníci aplikují střelbu na těrč z lehké palné zbraně :))))).
   Ale co vítězství je doma. Jen jsem si tak mimoděk všiml, jako správný Patris (zájemcům vysvětlím), že hráč se nemůže florbalově vyvíjet a růst, pokud hraje současně proti třem soupeřům, kteří jeho rozvoj blokují. (jmenovaný ví, o koho jde).