kategorie-starsi-zaci
FBK Škorpioni Ostrava

Republic Cup Ostrava 2012 - elévi

Naše mise na Republic Cupu splněna

treninky 14 dní    - na turnaj jsme přihlásili dvě mužstva. Cílem účasti elévů byl stanoven boj o některou ze sad medailí. O čemž současně probíhala anketa, ve které jednoznačně vyhrál boj o zlato. Naši elévi, s výjimkou čtyř hráčů, nezažili velký turnaj (natož jejich rodiče) a chtěli jsme, aby čichli k takovéto akci a získali jedinečné zážitky. Zápasy s neznámými týmy, plné zvratů a překvapení, nervů, zklamání i radosti. To je to pravé škorpionské koření.

Pojďme se podívat na cestu turnajem našich elévků.

Torpedo Havířov    K prvnímu zápasu nastoupili proti soupeři známému z ligy Torpedu Havířov, jehož hráči přijeli sbírat zkušenosti. V úvodu utkání promění Raty dva nájezdy a vedeme 2:0. Poklidná hra a my navyšujeme postupně na 5:0 přičemž do listiny střelců se dvakrát zapisuje Vojta Žalud a jedenkrát Eliška. Dalo by se říci, že první krůček byl v pátek splněn.

Sobotní dopoledne jsme měli volno a po obědě nastupujeme proti favoritu turnaje týmu x3m Future Praha. Tým, který neznáme a můžeme tak poměřit hru ostravského týmu proti pražské škole. Soupeř hraje dobře a kombinuje. Hra se přelévá ze strany na stranu, stejně jako skóre a rozhodně nemáme ze soupeře respekt. Skóre poskakuje 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4 a smolný gól 10 sekund před koncem odrazem od vlastního hráče do brány. Do listiny střelců se zapsali Eliška, Bestík, Raty a Honza Matoušek. Bojovali jsme dobře a statečně, leč okolnosti nestály na naší straně. Soustřeďme se na další zápas dne.

sokol Zlín    V pořadí třetí utkání bylo proti neznámému týmu Sokola Zlín. Ovšem podle výsledků utkání v naši tabulce, se jedná o silný tým. Nastupujeme poněkud zvadle a soupeř této skutečnosti dokáže využít. Ikdyž v malém počtu hráčů, soupeř má dva šikovné hráče nás několika góly zaskočí a již v sedmé minutě vedou 3:0. Vojta Žalud koriguje na 3:1. Raty vrací tým do hry na 3:2. Avšak od deváté minuty soupeř navyšuje dále skóre na 7:2. Lehce dorovnáváme na 8:3. Situace přímo vybízí, aby si zahráli všichni hráči a tak utkání končí 3:12 pro zlínské florbalisty. Do zítřejších vyřazovacích bojů postupujeme ze třetího místa. Zklamání pro nás? Asi ano, ale věřte mi, že je někdy lepší dobře prohrát v základní skupině a mít zajímavějšího vyřazovacího pavouka. Zítřek ukáže.

Nedělní ráno nás čeká zápas v Gorilla Aréně v Hrušově proti pražské Spartě. Do hry naskakuje zcela jiný tým, než ten, který končil včera zápas se Zlínem. Kdepak ty loňské sněhy jsou. :) Soupeře přehráváme, kombinujeme a děláme radost plné tribuně. Dostaneme sice v šesté minutě gól na 0:1, ale o to lépe se zakousáváme do hry a branky naskakují již jen na naší straně. A tak se do listiny střelců zapisují postupně Honza Telnar, Tomáš Hurník, Eliška Planková, Ondra Pospíšil a Adam Kattan. Zápas končí 5:1 a postupujeme z osmifinále.

x3m future    Našim dalším soupeřem jsou opět hráči pražského Future. V 11:00 hod je v Gorilla aréně již značně hustý vzduch a je domluveno, že hra nebude 3x15, ale jen 2x15 min jako v základní části. Zřejmě to bude pravidlo vyřazovací části a opět prohráváme 0:1. I přes včerejší prohru, nemáme ze soupeře respekt, neuzavíráme se na svou půlku, ale hrajeme rovnocennou partii. V sedmé minutě soupeř navyšuje na 0:2, ale Adam snižuje na 1:2. Tím končí polovina zápasu a výsledek je stále otevřený, protože 15 minut hry je hodně času. Do druhé půle vstupujeme lépe my a po Eliščině gólu srovnáváme. Neuběhly ani čtyři minuty a gólem Adama poprvé v zápase přebíráme vedení, které tři minuty před koncem navyšujeme na 4:2 opět gólem Adama. Soupeř nás poslední minuty tlačí, bere si odděchový čas a hraje powerplay. Tato hra mu přináší úspěch a snižuje na 4:3. Posledních padesát sekund hry si naši hráči již výsledek pohlídají a postupují do finálového utkání přes výborný pražský tým.

Finále začíná slavnostně ve 14:30 hod v hale Sarezy slavnostním vyhlášením finálového utkání a nastupujících prvních pětek obou týmů. Soupeřem je nám včerejší tým Zlína. Avšak včerejší výsledek je zapomenut, protože dnes jde o více. Výborným způsobem popsal zápas redaktor webu Republic cup a nebudu jej popisovat, prostě si ho přečtěte sami.

zlato

Zápas končí našim vítězstvím a radost z prvenství je obrovská, skvělá atmosféra, dojatí hráči i rodiče. Koukněte se na kraťoučký záznam. A zde poprosím, máte-li někdo fotky nebo video (byť si myslíte, že nekvalitní či nestojí za to,) pošlete mi ho. Děkuji.

Nyní musíte uznat, že prohrát ve skupině může být daleko motivačnější než vše s přehledem vyhrát a ve finále se dočkat zklamání, či být vyřazen v osmifinále. Zároveň výsledky ukázaly, že naše základní skupina bylo opravdu těžká, protože tři účastníci brali tři medaile. Výsledek týmu není jen zásluhou jednoho hráče, ale celého týmu. Ikdyž nějaký klíčový hráč ze zdravotních důvodů vypadl, zastoupli ho ostatní v týmu. Ano, hráči nejstarší ročníku 2001 hráli nejvíce, ale důležitá byla účast mladších ročníků a jejich sledování či zapojení se do hry, protože to budou oni, kdo bude příští rok obhajovat tento titul. A vězte, že máme z čeho brát!