kategorie-starsi-zaci
FBK Škorpioni Ostrava

Komentáře k utkáním starších žáků v sezóně 2012/2013

7.11.12  Starší žáci jako první berou body "Pepínu"

hrajeme v Havířově    - jako by starší žáci nabírali konečně nový dech. Po prvních nevyvážených, spíše slabých výkonech a ztrátě motivace se začíná blýskat na staré časy. Pokud vezmu výkony z druhého kola jako nulové, pak zápas s Torpedem měl úroveň o 40% lepší a následující zápas proti Remedicu pak narostl o dalších 40%. Pokud přidáme chybějících 20%, pak budeme opět patřit mezi špičku Moravskoslezského kraje.
   - avšak pozor, na vavříny a sebechválu je ještě brzy. Musíme i dále makat, pracovat na sobě a kolektivu, abychom mohli tvrdit, že to není pouze novými dresy. Článek, video a fotky připravujeme

Škorpioni - Torpedo Havířov - 1:3

s Torpédem    Oba týmy vstupují do utkání s cílem vyhrát, aproto je hra od počátku na obě strany dynamická. Nejprve z buly zahrozí torpéďáci a naši první šanci má Filip, ale posílá mimo bránu. My v tomto utkání poctivě bráníme a nedáváme soupeři moc volného prostoru, přesto je v této fázi soupeř lepší v kombinaci, postavením do volných prostorů a nahrávky do nich, odkud nás ohrožuje střelou ze střední vzdálenosti. Naše první tutovka přichází po dlouhém pasu Bestiče na Matyho do úniku. Soupeřův gólman byl na místě. My často zapomínáme na hráče v útočném území házenkářského kruhu, který zůstává dost často volný. První gól pochází ze standartky. Po gólu jsme lehce opaření a torpéďáci mají tlak, který ubraňujeme. Následuje přesilovka Torpéda, ve které havířovští nic nevymyslí. Myslím si, že oslabení, stejně jako u mlžů, zvládáme dobře. Moc šancí v první třetině nemáme pouze rychlé brejky, ale to nás nespasí.
   Ve druhé třetině my máme více ze hry, časově jsme více na polovině soupeře, ale nabídnuté šance nevyužijeme gólově. Na naší straně si soupeře pohlídáme. Co je naše slabina a nejen v tomto utkání jsou standartní situace. Opravdu jen nabuřit to do soupeře a nic více! Kde je mozek? Dalším nešvarem je střídání před standartkou soupeře. To fakt nechápu.
   Ve třetí části se extrémně projevují naše pozdní přihrávky a dlouhé držení míčku na holi, neřku-li nesmyslný dribling nebo otočka v naprosto nevhodný okamžik. Ke stavu 0:2 stačí jeden nepohlídaný a dobře si naběhnutý hráč na střed a střela ze tří metrů. Důsledek toho, že se neumíme rychle vrátit je stav 0:3 z rychlého protiútoku. I my umíme přechod do útoku. Seknutí Bestiče nám umožní nájezd, který si jde sám provést, leč tíha odpovědnosti, nová hokejka či spěch zapříčinily střelu metr nad horní břevno. Získáváme výhodu přesilové hry, ale v podání 1. pětky je to tragédie. Tu témeř minutu máte na videu. Gól na 1:3 je spíše z kategorie čestný nebo "no konečně".
   Závěrem mohu potvrdit zlepšení hry. Pokud bude mít pokračující tendenci, tak to bude skvělé. Je potřeba odstranit chyby zmíněné v článku. Pro příklad vezmu utkání s Paskovem. Ti dnes s Torpédem prohráli 6:3. My 3:1. Z čehož se domnívám, že teď už bychom hráli s Paskovem vyrovnaně.

Škorpioni - FBC Ostrava 1:1

s Pepínem    Zápas s Remedikem zkrátím, protože podstatné jsem již řekl v předchozím utkání. V prvním poločase jsme my, kdo dává první gól, což bílý balet zaskočí. Tady se projevuje překotná snaha soupeře vyhrát, když si příliš věří. My odhodlaně, ikdyž spíše s velkým nadšením než účelně, bráníme a jinak technicky vybavenému soupeři narušujeme akce. Střely z dálky přes obránce a dlouhé nahrávky je to z čeho bychom si mohli vzít ponaučení. Fantastický den má Sváča, takto vybuzeného a dobře chytajícího jsem ho viděl naposledy v Praze v roce 2010.
   Druhý poločas pro nás končí 0:1, kdy je soupeři nabídnuta dvakrát výhoda početní převahy - 1x sekání a 1x špatné střídání. To se projevilo gólem na 1:1. Hra je kvalitní a podobná první části.
   V třetí části není vítěze. Oba celky hrají stejně rychle. Oni výhodu technickou, my překvapivost. Co jsem si však všiml je uhýbání našich hráčů před míčkem. Tím značně znesnadňují práci gólmanovi. Ten se spoléhá na hráče, který však uhýbá, znesnadňuje přehlednost a svého gólmana rozhazuje a nečekaně překvapuje!
   Co říci na konec? Dnešní den byl doufám zlomový a končí tak neslaná a nemastná fáze této sezóny a začneme hrát opět o přední příčky. Viděli jsme dnes, že můžeme měřit síly s každým. K vítězství pak bude stačit nastřílet více gólů z tutovek.