kategorie-starsi-zaci
FBK Škorpioni Ostrava

Komentáře k utkáním starších žáků v sezóně 2012/2013

9.1.13  S kličkou si už nevystačíme

s kličkou    - jo, jo, jo, je to tak. Čím jsme kralovali mezi elévy a mladšími žáky, to už nám ve starších nedostačuje. Protože (a to nevím proč to tak je?) náš průměrný vzrůst hráče je cca o 15 - 20 cm menší než průměr u soupeřů. A to nám ten průměr kazí Jarda a Sváča. Jinak by to bylo ještě viditelnější. Proč se nad tím pozastavuji? Jelikož si naši hráči myslí, že kličkou a sólíčkem projdou přes protihráče, který je o 20 cm vyšší a má o 50 cm delší krok a rozpětí rukou. Na to se musí jinak - chytrou přihrávkou!

Škorpioni - Remedicum Ostrava - 2:5

Využili jsme první nabídnuté šance a proměňujeme. Hra vypadá dobře, běháme, kombinujeme a soupeři jsme vyrovnaným partnerem. Škoda další neproměněné tyče. Asi bychom se více uklidnili. Remedici po pěkné akci srovnávají, ale hra je stále otevřená. Přesto u nás již začíná váznout nabíhání do volných prostorů, nabízení se k přihrávce, ale hlavně ničím nepřekvapujeme a dopředu jsme průhlední, předvídatelní. Soupeř nám to oplatí dvěmi góly, kdy se dostává do pohodlného vedení. Ovšem jeho chybu v obraně dokážeme taky potrestat a snižujeme na 2:4. Zbývá třetina. Jenomže vánoční kila nás zpomalují, vypadaváme z tempa. Dostaneme na 2:5. Zápas je dohrán. Celkový dojem není špatný, ale .... více na tréninku.

starší žáci

Škorpioni - Torpedo Havířov 2:2

Tak tady by se dalo říci, jak prohrát dobře rozehraný zápas. Ke konci druhého poločasu za stavu 2:0 pro nás, tým zvadne. Většina (i zkušení a ostřílení kozáci) se začne procházet a vyčkává, co soupeř vymyslí. Ve třetí části se téměř nedostaneme na půli soupeře a jejich golman je studený, takže by stačila malá akcička ..... Leč nestalo se tak. Kdo zaleze a betonuje je po právu potrestán. Prostě nám chyběla chuť vyhrát. :((( Zápas končí 2:2 a mohu jen konstatovat, že bohudík skončil. Díky za bod. Důsledek = nepřiznaná únava způsobí faulování a tím zbytečně vyčerpáme zbytky sil. Pak není místo na rychlý protiúder. Pozastavil bych se nad ještě jednou skutečností. Nelíbilo se mi komentování (rádo by vtipné) jednoho z našich hráčů na lavičce, čímž způsobil dekoncentraci ostatních a naprostou bagatelizaci zápasu do frašky, což nám k vítězství rozhodně nepomohlo. Nevím jestli není lepší takové hráče pro příště nechat doma, když je to pro ně takový cirkus!

20. ledna hrajeme v Gorilla aréně další dva zápasy ligy a tam ukážeme, jestli můžeme o sobě tvrdit, že patříme do TOP5 MSL. Děkuji našim stále ochotným rodičům za dovoz a podporu.