kategorie-starsi-zaci
FBK Škorpioni Ostrava

Komentáře k utkáním starších žáků v sezóně 2012/2013

24.3.13  Dvakrát jsme hráli 1:1, to se hned tak nevidí

naši starší    - hráli jsme s týmy, které jsou v tabulce MSL na tom shodně jako my - Těšín před náma a Suchá za náma. Boje to byly opravdu vyrovnané, o čemž svědčí výsledky v obou zápasech shodné tj 1:1. Nebýt toho "regulérního povrchu" (nechápu, kdo to schválil), jistě by diváci i hráči viděli gólů rozhodně více. Jediná taktika, kterou v této hale můžete uplatnit je vyhodit míček na stranu soupeře a tam to dorážet. Nějaká přihrávka znamená nejlépe namazat soupeři, protože trajektorii míčku nedokáže odhadnout ani statistický úřad.
   - Hodnocení Dana vyjadřuje vše, co bych napsal i já: "Borci i když máme jen 2body za 2remízy...tak díky za zápasy, kousli jste se, hecovali jste se, hráli jste jako tým...hráli jste dobře....díky"

Škorpioni - Horní Suchá - 1:1

Velmi pozvolný a rozvláčný začátek, dalo by se říci až zdechle pomalý. První vážnější střela skončila Dominikovi na zádech. Pěknou střelu z takzvané modré poslal Maty Š, kterou prověřil pohotovost gólmana Horní Suché. Zápas není pěkný a florbalově nic neukazuje. Není se čemu divit, když běháte po betonovém variopaintu - prostě hnus, kdo tu halu schválil. Jednak si sedřete hokejky a jednak si míček na tomto povrchu dělá co chce. Hráč v úniku nepřemýšlí o fintě na gólmana, ale sleduje poskakující míček zleva doprava tu více tu méně a v konečném důsledku se stejně netrefí. Oba týmy zjistí, že hrát na nahrávky nějaký styl nemá smysl a tak jediná taktika je vyhodit přes půlku hřiště a doufat, že se někdo trefí do střely. Hra se tedy přelévá z jedné strany na druhou a divák má pocit, že sleduje tenis nebo baseball. V první třetině musím pochválit naše obránce (Domin, Kuba, Nikolas, Adam a Lukáš), kteří na naší straně podávají nejlepší výkon.

V druhé třetině se hra vyvíjí stejně. Soupeř díky vyšším hráčům má ze hry o něco více a míček časteji drží na čepelích. Krásný únik předvádí Smyčec po dlouhém pasu, avšak díky terénu míjí. Sváča párkrát bravůrně zkrotil poskakující míček a nedal soupeřovi šanci. V deváté minutě špatně nahráváme ve středním pásmu, ztrácíme míček a obrana se nestačí vrátit, aby blokovala protihráče a jeho střelu. Z košíkářské trojky dostáváme gól. Bohudík je devátá minuta příznivá i pro nás a Smyčec po buly zaváží míček za soupeřovu bránu, kde vyhledává volného Filipa před bránou. Ten po krásné přihrávce, na kterou si nabíhá, nedává hornosušskému brankáři šanci. Zbytek třetiny je ve znamení střel z půlky a šermovačkama před oběma bránama.

Ve třetí třetině máme tlak zprvu my a poměrně dobrými nahozeními zatápíme soupeřům - Smyčec, Tadeáš, Maty D.. Naopak druhou část třetiny tlačí soupeř a my odvacíme jejich brejky dobrou prací centrů. Utkání končí stavem 1:1. Můžeme se radovat? Ani, ne. Zklamání není z výsledku, ale spíše z degradace florbalu z krásné hry na tenisové utkání na variopaintu.

starší žáci

Škorpioni - Český Těšín 1:1

Hned od úvodní minuty nás Těšín přehrává. Jednak proto, že místní halu znají lépe (za ty roky se s tím už nějak vyrovnali) a také proto, že mají ve svém týmu několik vynikajících sprinterů, kteří umí i vystřelit. A tak nezbývá než odvracet jednu útočnou vlnu za druhou. Škorpioni jsou přizpůsobiví a tak od půlky třetiny vystrkujeme drápky. Nejdříve akce Maty D a Mertis, pak uniká Smíča a v 10 minuté prochází soupeřovým blokem, vynikající nahrávku posílá na Smíču, avšak ten míjí odkrytou kasu soupeře. :( Mezitím však naše obrana musí čelit nájezdům soupeřových hord a tak díky pokynům trenérů a zodpovědné práci všech hráčů, je naše konto neposkvrněno záznamem.

Ve druhé třetině je situace obdobná. Soupeř hraje a provádí výpady. My většinou bráníme a stále se pokoušíme přihrávat, ale míčky se různě stočí a skončí na lopatě protivníka. V páté minutě se protáhne hráč soupeře po mantinelu a po samostatném úniku střílí. Míček našel jedinou skulinku mezi podlahou a Sváčovým kolenem, kterou bohužel prošel. Chci jen podotknout, že sprint soupeře byl famózní a tento hráč by měl dělat především atletiku. Pracujeme nadále týmově. Na hráčích je vidět snaha o zvrácení výsledku. V této fázi jsou obránci aktivnější a pouští se bojovně na půlku a mnohdy i za ní (Nikolas, Lukáš, Adam a Ondra). V deváté minutě je vyloučen Filip za údajnou hrubost. Naše čtveřice v oslabení podává chrabrý výkon a soupeř si v přesilovce vylámal všechny zuby. Ubránili jsme se. Třetina končí za stavu 0:1.

Ve třetí třetině podáváme zatím nejlepší výkon dne. Jsme více na straně soupeře a jsme více nebezpeční. Za celou třetinu posíláme 39 střel na bránu. Navíc jsme ve třetině opět dostali početní oslabení, které jsme zase přestáli bez újmy. Náš tlak vyvrcholil ve dvanácté minutě a po rozehrávce z rohu doklepává do brány Matyáš Dědina a srovnává stav na 1:1.

Co říci závěrem? Tým podal dobrý výkon. Držel se taktiky a týmový duch nám hodně pomohl. Hra se zlepšovala, tím jak jsme si na povrch zvykali. Škoda, kdyby měla palubovka jiný povrch, mohly zápasy vypadat jinak a nikdo by nebyl znechucený (ani hráči, ani trenéři, ani rodiče, kterým patří stále velký dík za podporu morální i hmotnou).