J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentáře k utkáním dorostenců v sezóně 2013/2014

16.9.13  Dorosti mají první sprchu za sebou

hodnocení tréninkových plánů    - O víkendu v sobotu odehráli naši dorostenci první ligová utkání. No, ono dorostenci se říká špatně a nepřesně, když bereme v úvahu, že páteř týmu tvořili starší žáci (Kubač, Maty, Ondra, Šimon, Matěj, Dalibor,). Tím nechci snižovat kvalitu zbylých dorostenců, ale přece jen v tomto věku je to o centimetrech a kilogramech. Navíc naši nejlepší běžci musí potrénovat s holí, aby je míček více poslouchal (Filip, Nikolas a Lukáš H.,).

Utkání proti Eagles Orlová jsme si prohráli sami. Chybělo větší nasazení, jednodušší přihrávka na půli soupeře a střelba na bránu. Nutno poznamenat, že obranu máme dobrou a všech pět obránců mohu s klidem pochválit. Rovněž Burdovi se v bráně dařilo, a proto výsledek skončil pouze 2:4. Za nás se zapsal do listiny střelců Luky R. a Šimon.

Do druhého utkání vstupujeme více nabiti, poupravili jsme sestavu a šli čelit nakládačce ze strany Paskova. Víme, že hoši těchto ročníků jsou urostlí, velcí, silní a hrají florbal velmi, velmi dlouho. Pokud se s nimi setkáme nemůžeme myslet na vítězství, ale na čestný boj. Ten se nám dařil do začátku třetí třetiny, kdy převážila únava v našich nohách a my polevili. Do té doby byl stav přijatelných 1:4.

Shrnuto závěrem - víme, kde nás tlačí bota a kde musíme zapracovat na trénincích, abychom se zlepšili. Na reparáty máme dost času, protože v letošní sezóně dorostu je změněn systém dle nového předpisu na čtyři vzájemná utkání. Takže s oběma soupeři se potkáme ještě třikrát a doufám, že v lepším světle.

Sestava: Hampel, Buroň, Bureš, Hojgr, Richtar, Smolka, Plánička, Prokop, Šindler, Čermák, Vlach, Tichý, Šodek,

Předpis soutěže 2. liga dorostenců - divize VIIB (7XK2-B) pro ročník 2013/2014

Základní část (ZČ):
7 družstev, každé s každým čtyřkolově. Hrají se jednodenní turnaje, kdy se vždy na jednom turnaji utká6 družstev (jedno družstvo má vždy volno) a odehrají utkání dle rozpisu (každé družstvo na jednom turnaji 2 utkání). Každé družstvo pořádá 2 turnaje. Pořadatel hradí všechny náklady na turnaj včetně výplaty a cestovních náhrad rozhodčích.