J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentáře k utkáním dorostenců v sezóně 2013/2014

9.4.14  Dorosti to mají za sebou.

dlaždice    - první dubnovou sobotu se konalo v paskovské nafukovačce závěrečné kolo 2.ligy dorostenců divize VII.B, v jehož průběhu se předávaly poháry za konečné umístění v této lize. Předem se vědělo o prvním a druhém místě, ale ostatní pozice byly stále neznámou. A průběhy zápasů daly tušit, že by se mohly dít věci.

Hned po příjezdu jsme se poptávali na výsledky předchozího utkání (FM porazil Orlovou) a stav zápasu ČT - RpR byl 1:2. To nám byly panečku věci. Dokonce to vypadalo, že by Sršni mohli porazit Tešín, ale nestalo se tak a senzace se nekonala. Již jistý mistr ligy zápas otočil a vyhrál. Nás čekal zápas s notně oslabenou Orlovou. Ale kdo je to nás? Z dorostu byl jen Monte, Nikolas si podvrtl nohu a Tom Zdražila haproval se zády. Jinak z dorostu nikdo. Ligu odehráli strži a dopředu musím říci, že nezklamali.

Škorpioni x 1.FbK Eagles Orlová 13 : 3

Jak jsem psal, chyběly orlovským jejich opory a hráli již druhý zápas. Naši hráči se do zápasu obuli a jakoby jim narostla křídla. S takovou chutí jsem je viděl hrát naposledy před měsícem. Ujímáme se vedení v první třetině v čase 1:01 a až v jejím závěru zvyšujeme na 2:0. Snažíme se být všude dříve než protivníci, ale nám i jim komlikuje hru povrch haly, který je značně netradiční. Sžíváme se s ním až ve druhé části, kdy se nám daří zvýšit skóre na 8:1. Ačkoliv by se mohlo zdát, že soupeř se odevzdal, není tomu pravda. Stále hrál naplno. Ale jak nám to někdy né a né padnout, tak to se přesně dělo dnes u soupeřů.
   Závěrečnou část si užíváme a radujeme se ze hry. Orlovou porážíme 13:3 a získáváme tři body, které nám pojišťují čtvrtou pozici. V dalším utkání, kde nastupuje Frýdek-Místek proti Rožnovu, jde taky hodně. Frýdek nutně potřebuje zvítězit, aby se zachránil a Sršni pokud chtěli mít jistotu bronzové příčky, tak museli zvítězit taky. Dlouho to vypadalo pro frýdecké (3:0, 5:3), čímž nám na chvíli svitla naděje na třetí místo, pokud bychom porazili Paskov. Ale nakonec prohráli a Sršni slavili. My jsme tak bez stresu mohli odehrát zápas s Paskovem.

Škorpioni vs. Paskov Saurians 2 : 11

Jak je z výsledku vidno, tak kromě prvních deseti minut, kdy jsme s Ještěry drželi krok, tak to slavné moc nebylo. Především některým hráčům zgumověly nohy po předchozím zápase a Kubáče začalo zlobit naražené koleno z minulého víkendu. A znáte to. Když dá Kačer první gól, tak ho nic resp nikdo nezastaví. Tedy né žádný strž. Na to by bylo třeba dorostence. Ještě, že se nechal vyloučit a mohli si zahrát i ostatní z tábora zelenožlutých. To bylo období od druhé minuty druhé třetiny do páté minuty poslední části, kdy bylo utkání vyrovnané.
   Tom Závada měl těžkou premiéru na dorostu. Musel si jedenáctkrát sáhnout za sebe pro míček. Přesto pochvala za výkon, tím se přece učíme a rosteme. Díky i ostatním, co nastoupili v utkání - Šimon, Matyšin, Kubáč, Danek Kunc, Luky, Špak, Monte, Kuba Mich, Patrick a Petr Jem.

poslední foto

Slovo na závěr:

V šatně poděkoval Dan Montemu za poslední odehraný zápas v dorostu a popřál mu do juniorky hodně štěstí.

Skončila liga dorostenců. Uzavřeli jsme ji na čtvrtém místě. s bilancí 8 výher, 4 remízy a 12 proher. Pět bodů na třetí místo a sedm před pátým v tabulce. Můžeme to hodnotit jako úspěch, protože v předchozích dvou letech jsme byli předposlední anebo předpředposlední. Hoši díky. Nebýt odchodů a ukončení sportovní činnosti, mohlo to být i lepší.