J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentáře k utkáním dorostenců v sezóně 2013/2014

14.11.13  Kategorie dorost - TI, CO ROZDÁVAJÍ BODY!

4. kolo dorostenců    - v neděli 27.10.2013 se odehrálo 4. kolo MS ligy dorostenců v hale ZŠ Petrovice. Toto kolo nám určilo za soupeře tým Fbc Gymnázia Český Těšín a 1.MVIL Ostrava. Nová hala nás přivítala ranním ostrým sluncem, které nás nějak zvlášť neprobudilo, pouze oslepovalo. Jak probíhaly zápasy?
   - pár fotek z obou utkání si můžete prohlédnout ve fotogalerii

Škorpioni vs. Český Těšín 1 : 10

Tento zápas přivedl k souboji dva týmy z opačných konců dorostenecké tabulky. Nás na konci a těšínské na prvním místě. Velké iluze si neděláme, snad se nám podaří uhrát výsledek, který neskončí rozdílem dvou tříd (tj. 2 x 5).

Opět naše slabé první tři minuty, kdy v podstatě spíme a není letos soupeře, který by nám nedal gól. Těšín naši slabost vybírá hned 2x. Zbytek třetiny se vyrovnává. Už jsme se probudili a snaha je vidět. Ovšem nemůžeme srovnávat pětku našich starších žáků (ročník 2000) s výkonem hráčů v bílých dresech. Jejich vyspělost, jak herní, tak fyzická je viditelná. Nepomohou tomu ani naši tři dorostenci ročníku 98, ačkoliv se snaží. Soupeř zkouší kombinace, uniky a evidentně ho to baví. Více k tomu nemusím psát. Třetinu korigujeme snížením na 1:2 v přesilové hře z hole Nikolase.

Ve druhé části soupeř pojišťuje vedení třemi góly. My zaznamenáváme pouze občasné střely na soupeřova g=ólmana. Ve třetí části hry dostáváme dobrý příděl gólů a číselný stav se zastavil na 1:10. Závěr utkání je opět emočně vybuzený, ale naštěstí ne tolik jako minule.

Škorpioni vs. 1.MVIL Ostrava 6 : 6

MVIL je soupeř, se kterým okupujeme dno tabulky a tudíž nadcházející utkání mělo být vyrovnané. Jaké je naše zděšení, když na konci první třetiny je stav 0:3. A v šesté minutě druhé části pak hrůzných 0:5!!!!!!!! Co říci, dnes nemáme den, chuť, energii a vůbec nic. Ani touhu.

Nevím, co se stalo, ale od desáté minuty druhé třetiny nastupuje do hry jiný tým, který má chuť bojovat o body. Běhá, kombinuje, nahrává a využívá štěstěny. Soupeř rozhodně nepolevil ba naopak, ale gólová Fortuna stojí teď při nás. Do konce třetiny stahujeme na 3:5. Soupeř se nevzdává a navyšuje na 4:6.

Ve třetí třetině náš tlak nepolevuje. Je to boj o každý míček, o každý metr, o každou přihrávku. V této části hry jsme ti, kteří skórují. Za velkého dramatu a nervů, končí utkání vyrovnaně 6:6. Soupeř podal výborný výkon a my zase škorpionský. Opravdu sami nevíme, kdy hrajeme a kdy lákáme kořist. Ale že bychom museli hrát vždy taková dramatická utkání, tak to zase PRRRRRRRRRRRRRRR. My starší bychom to pokaždé nemuseli dát.