J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentáře k utkáním dorostenců v sezóně 2013/2014

15.11.13  Při pořadatelství dorostenců se stal ZÁZRAK

při pořadatelství    - pořadatelství turnaje tentokrát padlo na nás. Den bude strašně dlouhý. Začínáme prvním zápasem a končíme posledním. Mezitím se musíme postarat o provoz turnaje. Na pomoc přišla juniorka, protože i my jim to zítra vrátíme. Při testování časomíry zkoušíme stavy utkání a vždy vyhrají Škorpioni. Nejvyšší výsledek, který Vojta K. nastavil bylo 22:0. Zřejmě hraní si s časomírou mělo nějaký zázračný vliv na naše dorostence, protože ...

Škorpioni vs. Fbc BD STAV Frýdek - Místek 6 : 2

Do utkání jdeme jako ti, co mají cejch outsidera ligy. Navíc jsme ještě včera měli do hry jen čtyři dorostence. V šest večer nás bylo už 7+1. A dnes ráno neuvěřitelných 11 (1 gólman, 4 obránci a 6 útočníků). PS a to pořádáme turnaj!!!

Našich (z mého pohledu) 11 statečných včetně 4 starších žáků je připraveno skočit do hry a opět se porvat o body, tentokrát s Frýdkem Místkem. Začátek utkání je nesmírně vyrovnaný, obě strany hrají dravě a rychle. Ze zamotané situace před brankou a nastřelením gólmana otevírá Honza Metra skóre. Je to po dlouhé době situace, kdy vedeme v utkání a nejsme to my, kdo obdržel gól. Hraje se dál. Využíváme přesilovku dorážkou Montyho a je to 2:0. Do konce úvodní částí se trefuje Filip Hampel a stav se do první přestávky usadil na číslech 3:0.

Druhá třetina je o poznání pomalejší z naší strany, čehož využívá aktivní soupeř a hrozivě rychle stahuje na kontaktních 3:2. Bohudík z hole Montyho po asistenci Nikolase přichází uklidňující gól. Opouští nás nervozita. V závěru druhé třetiny opět využíváme přesilovku. Střela z půlky z hole Matyho a po nejistotě soupeřova gólmana navyšuje stav na 5:2.

Soupeř v poslední části přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a útočí, napadá. My musíme také přidat. Běhá se a běhá. V závěru utkání v čase 11:45 po souhře za bránou přidává poslední gól Jan Merta. Je příjemné konstatovat, že kdo utkání otevřel, ten ho také uzavřel (že by mu pomohl vídeňský valčík). Poprvé v sezóně získáváme tři body a doufejme, že je to blýskání na leší časy a nikoliv jen osamocený záblesk.

Škorpioni vs. 1. FBK Rožnov p/R 7 : 3

Do druhého zápasu jsme nastupovali s velkým očekáváním, jak se nám bude dařit proti týmu z valašska. Od počátku utkání chtěla obě mužstva urvat body a tomu taky odpovídal poměrně atraktivní florbal. Skóre utkání otevřel až v sedmé minutě rožnovský hráč. Naštěstí jsme se nezalekli a srovnali v deváté minutě střelou kapitána týmu Filipa Hampla. Obrat na 2:1 se nám podařil po akci Hampel – Bureš, kde se trefoval druhý jmenovaný.

V probíhající druhé části se do úniku dostal Matyáš a rozhodčí za nedovolené zastavení nařídili trestné střílení. Mohli jsme zvýšit vedení na 3-1, ale proti byl ovšem brankář sršňů, který jim vychytal trestné střílení. Rožnovští Sršni ubránili přesilovku a dvě minuty na to srovnávají stav na 2:2, kterým končí druhá část hry.

O vítězi utkání se tak rozhodovalo v závěrečné třetině. K našemu zklamání jsme byli potrestáni za chybu v rozehrávce a soupeř vedl 3:2. Zápas nabíral podobný trend jako naše poslední vzájemné střetnutí. Avšak zázračný zlom nastal čtyři minuty před koncem, kdy se k rozehrávce postavil Mertis a společně s Nikolasem zařídili vyrovnávací branku. Pak už to šlo ráz na ráz. Rožnovští nám dali prostor a umožnili nám obrátit utkání v náš prospěch. Třikrát se střelecky zapsal Nikolas a jedenkrát Monte. Poslední gól padl sekundu před koncem!

Závěrem

V obou zápasech se výborně prosadili dorostenci, vždyť za obě utkání mají na svém kontě - Filip 6 kb, Nikolas 8 kb, Monte 6 kb, Mertis 3 kb a Ondra 1 kb. To, co předváděl Burda, bylo opravdu famózní. Ono Burda chytá, tak jak mu hrají hráči a dnes chytal skvěle. Navís se na divácké lavičce skvěle a nádherně se bavil a vrchní a nejvyšší trenér našeho týmu. Jen tak dále dorostenci.

Poděkování patří rovněž starším žákům, bez jejichž černé práce by dnešního výsledku taky nebylo.