J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentáře k utkáním dorostenců v sezóně 2013/2014

31.1.14  Jak to bylo s dorostenci v 7. kole

souhrnně    Sedmé kolo ligy dorostenců se odehrálo v hale střední školy dopravní ve Vítkovicích. Dvanáct dnů po začátku nového roku se scházíme v šatně a Dan uděluje pokyny a sestavuje pětky. No sestavuje, při počtu jedenácti kusů, není moc co rozhodovat. Tentokrát vyjímečně netvoří starší žáci větší polovinu týmu.
   - pár fotek k tomuto dvouutkání

Škorpioni vs. 1.FbK Eagles Orlová 2 : 9

V prvním zápase se utkáváme s 1.FbK Eagles Orlová, kde pro změnu starší žáci tvoří větší polovinu týmu a jejich nejlepší střelec Filip Botur (strž) otevírá ve čtvrté minutě skóre po ukázkové přihrávce před bránu. My kontrujeme do minuty únikem Honzy Merty po mantinelu a z téměř nevstřelitelného úhlu dává gól. Kapitán soupeře má neskutečnou výdrž a výkon. Myslím, že v zápasech ani nestřídá a přesto dokáže z obrany projít k bráně soupeře a dát gól, aniž bychom ho dokázali dohonit a obrat o míček. Stav 1:2 vydrží do desáté minuty, kdy ro změnu náš kapitán Filip Hampel dává po přihrávce Montyho gól na 2:2 při naší přesilové hře. Tímto stavem končí první třetina.

Druhou třetinu, aby se to nepletlo, otevírá opět tým Orlové. Zase jsme propadli dozadu a orlovští nám ukázali pěkný únik s nahrávkou do prázdné. Hned na to je vyloučen Monty na dvě minuty. Doufáme, že se ubráníme. Soupeř udělá chybu, kterou Nikolas potrestá gólem a zase dotahujeme na 3:3. Desátá minuta je pro soupeře o to černější, že následně přichází jedno a do třiceti sekund druhé vyloučení. Náš tým toho využívá a přebírá poprvé v utkání vedení na svou stranu. Nejprve Filip na 4:3 a pak Matyšin na 5:3 po přihrávce Lukyho.

Třetí díl představení je prvních deset minut v režii křídel z Orlové. My se z hřiště vytrácíme. Na tabuli se mění 1:38 na 4:5, v 5:03 na 5:5 a v 9:34 na 6:5. Bohudík máme nezlomného ducha a více štěstí než jinía především Mertis, který dorovnává na 6:6. Hrdiny jedenácté minuty je dvojice H+H (pro neznalé Hampel – Horečka), kdy gól dává Monte. Vyhráváme.

Škorpioni vs. Paskov Saurians 7 : 3

Naladěni dobře ze zápasu s Orlovou, kdy jsme si své odběhali a odpracovali, očekáváme jak dopadne náš boj s Paskovem. Pokud udržíme kačera, tak i výsledek by mohl být příznivý. První třetina tomu taky nasvědčuje. Jsme to my, kdo bleskově otevírá skóre a po vyhraném buly, přihrávce Monteho, zavěšuje Matyšin – to vše v patnácté sekundě utkání. Pak následuje třetina plná florbalu. Obě mužstva se snaží dát gól a nedostat. Akce jsou hezké a diváci mohou být spokojeni. Vyrovnání přichází z hole Martina Michny v jedenácté minutě. Takový stav po první části paskovští nečekali.

Druhá třetina opět ukazuje atraktivní florbal. Gól na 1:2 dostáváme po dalekonosné střele z dálky. Bohužel po naší chybě v obraně – nepřistoupení ke střelci. Do minuty prohráváme 1:3. Pak se utkání opět vyrovnává a poměr sil je zhruba stejný. Překvapivá akce a je to 1:4. Umíme odpovědět gólem Nikolase ze zachycené rozehrávky. Druhá třetina končí stavem 2:5. Padá na nás deka a je vidět, že máme v nohách druhé utkání a soupeř první, takže je stále nabitý.

Čemuž odpovídá i průběh třetí třetiny a naším bohužel jediným cílem bylo obdržet opět co nejméně gólů. Bum prásk končíme za stavu 2:9. Nic lichotivého. Avšak můžeme tvrdit, že jsme dnešnímu dnu dali maximum a hráli jsme tak, jak jsme dovedli.