J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentáře k utkáním dorostenců v sezóně 2013/2014

28.2.14  Profil dorostu v pěti utkáních

boj o body    - v průběhu ledna odehráli naši dorostenci/starší žáci pět utkání s různými výsledky. Jejich přehled v postupných kolech.
   - osmé kolo se odehrálo v Orlové, kam jsme ze zdravotních důvodů nejeli. Dohrávka z 27.2.14, mezitím proběhlo 9.kolo na Čeladné s dramatickým průběhem včetně fotogalerie a nakonec zápasy 10.kola z Bystřice nad Olší.

Škorpioni vs. FBC DDM SK Gymnázia Český Těšín

čeká se na dohrávku

Škorpioni vs. 1. MVIL Ostrava 6 : 4

První ze dvou dohrávek odloženého kola máme proti MVILu na jejich domácí půdě v hale vítkovické střední. Večerní hodiny mají zřejmě vliv na naše tempo a i když hrajeme na dvě pětky, tak hrajeme pomalu a bez nasazení. Pomalost je doprovázena řadou nepřesných přihrávek. Díky tomu přebírá soupeř taktovku a zle nám zatápí. Jeho "drajv" je korunován gólem v první třetině na 0:1. Postupným tlakem zajišťuje protivník navýšení svého skóre na 2:0 svým nejlepším hráčem na place kapitánem Hrabáčkem. Naši ojedinělou šanci při skrumáží před brankou využívá Nikolas, který je z dorostenců nejaktivnější.

Při druhé přestávce dostávají naši hráči takovou pobídku, kterou nemohou nepříjmout za svou. Avšak do minuty opět odskakuje soupeř na dvoubrankový rozdíl. Naši hráči nabírají na otáčkách a nejprve v sedmé minutě snižují a posléze v osmé minutě vyrovnávají na 3:3. Hra nabírá na důrazu, oba týmy vrhají do pole nejlepší síly co mají. V jedenácté minutě strháváme vedení na svou stranu. Soupeř zkouší power play, kterou naopak využíváme my a rovnáváme stav zápasu na 5:3 v čase 11:18. Kdo by si myslel, že je konec branek, je na omylu. Nejprve v čase 11:36 gól na 6:3. Soupeř kontruje na 6:4 v čase 11:58. Nebýt toho, že se mi zasekla časomíra, tak by už neplatil, ale holt za chybu se musí platit. :(