J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentáře k utkáním elévů v sezóně 2013/2014

7.5.14  Elévci vyhráli turnaj v Horní Suché

naposledy vyhráli    - Poslední dubnovou neděli jsme se sešli k poslednímu desátému ligovému turnaji a v hojném počtu jsme se vypravili do Horní Suché.
   - Pár foteček z posledního turnaje v počtu 40 kusů od Moniky H. je v galerii.

Škorpioni - FbK Horní Suchá 6:0

Pořadatelé jako by věděli, že nám nesvědčí brzké ranní zápasy, a tak byl stanoven 1. zápas turnaje na 10 hod. První šanci v zápase měl Adam Hráček už v 8. sekundě, ale míček do brány nedoputoval. Přesto se nám první střídání podařilo a v čase 0:22 vedeme po gólu Janičky 1:0. Adam Hráček po několika dorážkách v čase 2:44 dává náš 2. gól a Jonáš v čase 2:52 zvyšuje na 3:0 po té, co Janička trefila bílý kryt snižující bránu a míček se odrazil přímo na jeho hokejku. Ten kámen, co mu spadl ze srdce, byl slyšet až do hlediště :). Do konce poločasu dál obstřelujeme bránu soupeře, ale gól už nedáme.
   Začátek druhého poločasu je ve znamení vyrovnané hry, ale pouze do našeho 4. gólu, který střílí Karel, jež se ocitne s míčkem sám před soupeřovým gólmanem. Pátý gól střílí David Malík. Před koncem zápasu nám ještě hráči Horní Suché dopřejí nacvičit si hru v přesilovce, bohužel bez gólové koncovky. Už za plného stavu hráčů Aleš krásnou střelou určuje stav zápasu na 6:0 a naši gólmani Mates i Dominik si připisují čisté konto.

Škorpioni - 1. letka Sokol Ostrava - Poruba 9:3

Po úvodním vítězství nastupujeme sebevědomě k dalšímu zápasu. V čase 1:07 otevírá skóre Janička. Následně má velkou šanci David Malík, ale netrefuje bránu. Jeho další šance již v bráně končí a v čase 1:43 vedeme 2:0. O 40 sekund později soupeř fauluje a my hrajeme 2. přesilovku turnaje, která se nám vůbec nepodaří. Za to Letka snižuje na 2:1. Gól nás nakopne ještě k dalšímu tlaku a Míša po krásné přihrávce Karla zvýší na 3:1. Ale ani Letka se nevzdává a sníží na 3:2 po té, co Matesovi přeskočí míček přes nohu. Minutu před koncem prvního poločasu zvýší náš náskok na 4:2 Janička po přihrávce Jonáše.
   Vstup do 2. poločasu se nám vydaří a již v 18 sekundě dává gól Kuba Kočí, který rozehrává od naší brány a míček doputuje až do soupeřovy brány. Chvíli po té Adam hráček trefuje tyč. Náš 6. gól střílí Janička, sedmý Adam Hráček a osmý Míša. Zhruba v polovině poločasu padá třetí gól Letky - Dominik vyrazí míček před sebe a z dorážky dostává gól. V čase 5:53 otravuje Míša při rozehrávce soupeře tak vehementně, že je z toho náš 9. gól. I když se snažíme dosáhnout "desítky", štěstěna nám nepřeje a zápas končí za stavu 9:3.

Škorpioni - 1.FBK Rožnov p/R. 5:1

V turnaji se vezeme na vítězné vlně a je to na naší hře znát. Již v čase 0:52 skóruje opět Janička. Následně máme v čase 3:05 nájezd, kterého se ujímá Janička. Bohužel, míček jí při střele uteče, z rohu zkusí ještě vystřelit a trefuje bránu, ale rozhodčí gól neuznají. Poločas končí poprvé za nerozhodného stavu 1:1. Gól propadne do naší brány přímo ze soupeřovy rozehrávky.
   I druhý poločas je ve znamení našich šancí, z nichž jen některé proměňujeme. Po přihrávce Míši nás dostává do vedení Janička. Další góly jsme si nechali na poslední minutu zápasu. V čase 7:03 zvyšuje Jonáš na 3:1, čtvrtý gól dává v čase 7:16 David Malík a pátý gól střílí v čase 7:20 Karel. Připisujeme si 3. vítězství v turnaji a máme našlápnuto k dobrému výsledku.

Škorpioni - Florbal Torpedo Havířov 3:4

Hráči mají za úkol vyhrát. Případná prohra znamenala opět složité počítání v tabulce. Bohužel, zápas se nezačíná vyvíjet podle našich představ. Do brány se staví Míša, který obvykle vychytá důležité zápasy. Ve třetí minutě však po závaru před naší brankou prohráváme 0:1 a poločas končí za stavu 0:2 v náš neprospěch.
   Ani začátek 2. poločasu není optimální. Z dálky propadne míček za záda našeho gólmana a prohráváme 0:3. K útoku zavelí Janička, která i v tomto zápase střílí náš 1. gól. V okamžiku, kdy se snažíme srovnat skóre, dostáváme 4. gól po špatné rozehrávce našeho gólmana. Další 2 góly Karla Vaníčka nás dostávají na dostřel remízy. I když hráči bojují ze všech sil, siréna odtroubí konec zápasu a my máme první prohru do konečné tabulky.

Shrnuto po turnaji

Vyhlašování vítězů bylo, jako už po několikáté v této sezóně, ve znamení přepočítávání výsledků v "malé tabulce". Opět 3 týmy mají 9 bodů - Škorpioni, Havířov a Letka. Hráči s napětím sledovali vyhlašování a když byl na 2. místě vyhlášen Havířov, propuklo v našem týmu veselí. Turnaj končíme na 1. místě a je to taková pěkná tečka za letošní ligovou sezónou.

Konec sezóny je i ve znamení přechodu řady hráčů do kategorie mladších žáků. Všem těmto klukům děkujeme za předvedené výkony v elévcích, doufáme, že nás ještě podrží na turnajích Republica Cup a na Prague Games a přejeme jim, ať se jim další sezóna v mladších žácích vydaří.