J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentáře k utkáním elévů v sezóně 2013/2014

10.11.13  Elévci vyhráli třetí turnaj

elévi na třetím turnaji vítězně    V neděli 3.11.2013 se elévi zúčastnili turnaje, který pořádali Tigers Poruba ve známé tréninkové tělocvičně na Pustkovci. Díky tomu jsme nemuseli brzy vstávat a projevilo se to i v prvním zápase, kdy míváme problém s tím se včas probudit a hrát s nasazením.

Škorpioni - FBC Vikings Kopřivnice 9 : 1

První tým, se kterým jsme se utkali, byli FBC Vikings Kopřivnice. Začali jsme s velkým nasazením již od prvního hvizdu a zejména první čtyřka včele s Adamem pekelně zatápěla brankáři soupeřů. Díky stavu 5:1 po prvním poločase byla rodiči, kterých se tentokráte sešla početná skupina a kteří poctivě fandili do posledních minut turnaje, očekávána vysoká výhra. Naštěstí se nám podařilo dodržet taktické pokyny trenéra, které do nás hustil v krátké přestávce mezi poločasy, takže jsme v druhé půli vstřelili 4 góly a dokonce jsme žádný gól nedostali. Výsledek 9:1 znamenal velká očekávání do dalších zápasů. Pochválit musíme Adama Kattana, který v tomto zápase dosáhl 6 bodů za 5 gólů a 1 asistenci.

Škorpioni - FBC DDM Karta Group Český Těšín 5 : 2

Dalším týmem, který nás čekal, byli hráči FBC DDM Karta Group Český Těšín. První poločas jsme odehráli v podobném stylu, jako první zápas s tím rozdílem, že se nyní více činila druhá řada v čele s Jonášem. V bráně se činil i Matěj a po odehrané první půli zápasu svítil na tabuli stav 4:0 v náš prospěch. Druhý poločas byl z pohledu hry vyrovnaný, na góly jsme prohráli 1:2, ale celkový stav utkání 5:2 sliboval dobré umístění v turnaji.

Škorpioni - FBC Orca Krnov 6 : 2

Předposlední zápas s FBC Orca Krnov se vůbec nevyvíjel z našeho pohledu dobře. Soupeř na rozdíl od nás dával góly, a tak jsme po prvním poločase prohrávali 1:2. Naštěstí jsme se ve druhé půli vzchopili a soupeře jsme gólově rozstříleli. Díky dvěma trefám Davida a po jedné trefě Adama, Tomáše, Karla a Ondry byl konečný stav utkání 6:2 a bylo jasné, že o vítězi turnaje rozhodne poslední zápas.

Škorpioni - Tigers Poruba 11 : 6

V něm se střetly dosud neporažené týmy - Škorpioni a Tigers Poruba. Věděli jsme, že tento tým nesmíme podcenit ani v případě, kdy v průběhu zápasu budeme vyhrávat. Tigers se podařilo vždy, když prohrávali, otočit zápas do vítězného konce. Před zápasem byla krátká porada s trenérem a pak jsme vtrhli na hřiště. Začátek se nám mimořádně vyvedl, pěknou hru jsme doplnili góly a výsledkem byl stav 8:1 po prvním poločase. Tento náskok se v konečném zúčtování projevil jako rozhodující, neboť Tigers do druhého poločasu vyměnili gólmany, začali dávat góly a podařilo se jim snížit na 9:6. Naštěstí se naši střelci ještě vzpamatovali a přidali Tigers další 2 góly. Konečný výsledek 11:6 potvrdil naše vítězství v turnaji. Čtyřmi body v tomto zápase se blýskli Adam se 3 góly a 1 asistencí a Janička s 1 gólem a 3 asistencemi.

Shrnuto po turnaji

Závěrečné vyhlášení výsledků jsme si užili, kapitán si dokonce vystoupil na nejvyšší stupeň vítězů. V rekapitulaci ještě uvádíme všechny střelce gólů v tomto turnaji: