J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentáře k utkáním elévů v sezóně 2013/2014

27.11.13  Elévci se představili v Kopřivnici

Kopřivka    Elévi na svůj čtvrtý turnaj cestovali do Kopřivnice, kde se utkali s týmy Bílovce, Hradce nad Moravicí, Kopřivnice a Oder. Z přípravky pravidelně vypomáhají Jindra Žalud a Matěj Prašivka, kteří jsou již stálicemi týmu, nyní se připojil také Kuba Homola. Pokračování ...

Škorpioni - FBC Spartak Bílovec 7:4

Přesto, že turnaj začínal později a my jsme nemuseli brzy vstávat, opět se potvrdilo, že se musíme na prvním zápase probudit. Skóre sice otevřel v čase 0:29 Tomáš a my jsme vedli 1:0, v čase 1:29 však přímou střelou hráč Bílovce vyrovnal na 1:1 a v čase 4:07 jsme již prohrávali 1:2. V tu chvíli jsme se začali probouzet, dobýváme bránu soupeře, nicméně góly střílí Bílovec. Střela z dálky v čase 4:26 zapadla za našeho gólmana a Bílovec vede 3:1. Trenér Vláďa přistupuje k výměně brankáře, Mates si jde odpočinout a na jeho místo nastupuje Dominik. Ani on se však v bráně dlouho neohřál a dostává gól střelou z téměř nulového úhlu. V tu chvíli naši nejstarší elévci zabubnují na poplach, David snižuje na 2:4 a do konce prvního poločasu se ještě 2x trefí Adam. Jsme rádi, že poločas končí stavem 4:4.
   Ve druhém poločase střílí góly jen náš tým. Nejprve se po krásné přihrávce Jany trefuje Jonáš, Tomáš střílí svůj druhý gól a Ondra střelou završuje stav na 7:4 v náš prospěch. Tyto 3 góly padly v rozmezí 21 sekund, což soupeře značně oslabilo a nám se po úporném boji podařilo skóre udržet až do konce utkání.

Škorpioni - FIT Sports Club Rebels 3:2

V tomto zápase si gólmani na obou stranách dlouho drželi čisté konto. Skóre jsme otevřeli až v čase 5:29, kdy po přihrávce Jany doráží do brány střelu Jonáš. U brány byla trochu mela a rozhodčí připsali branku Janě. Rozhodnutí necháme tedy na trenérovi. Dlouho jsme se však neradovali, v čase 5:58 míček obloučkem zapadl do naší brány a za stavu 1:1 si jdeme o přestávce vyslechnout rady trenéra. Skóre ve druhém poločase opět otevíráme my. Po faulu na Jonáše se připravil na nájezd Adam a je úspěšný. Tabule ukazuje čas 1:12. Bohužel se opakuje stav z prvního poločasu. Střelou z dálky Hradec vyrovnává v čase 1:48 na 2:2. Zodpovědnost za vítězství v zápase na sebe vzal David a minutu před koncem zápasu dává vítězný gól na 3:2.

Škorpioni - FBC Vikings Kopřivnice 2:8

Před tímto zápasem jsme si všichni pochutnali na pizze, ze které nám zřejmě ztěžkly nohy. Hráči Kopřivnice se na nás vrhli a již v čase 0:54 střílí jejich hráč, kterého necháme samotného před brankářem, první branku. Prakticky totožná situace znamená skóre 0:2 v náš neprospěch. Na tento stav ještě dokážeme zareagovat. David střelou po faulu snižuje na 1:2 a Karel vyrovnává na 2:2. Do konce 1. poločasu zbývá 12 sekund a my dostáváme gól na 2:3.
   Ve druhém poločase si, bohužel, vybrali svou slabou chvilku brankáři. Přes půlku hřiště dostáváme gól na 2:4. Stav 2:5 je po dorážce do prázdné brány, kdy náš gólman po zásahu "odklouzal" mimo brankoviště. V čase 7:11 již prohráváme 2:7 a náš zmar je dokončen 10 sekund před koncem zápasu, kdy dostáváme gól na 2:8. Pizzu už asi víckrát nedostaneme :(.

Škorpioni - FBC KSVČ Juventus Odry 8:3

Před posledním zápasem nám bylo jasné, že na 1. místo v turnaji dosáhneme pouze, když se naši střelci vzchopí k mimořádnému výkonu a my vyhrajeme co největším rozdílem. Kopřivnice také zatím prohrála jeden zápas, nicméně na nás si značně vylepšila skóre.
   Vstup do zápasu se nevyvíjí podle našich představ. Po 23 sekundách prohráváme 0:1. Naštěstí brzy Šimon vyrovnává a po trefách Jany a Karla již vedeme 3:1. Následuje přetahovaná o výsledek, Odry snižují na 3:2, Adam střelou po faulu zvyšuje na 4:2, Odrám se opět podaří snížit na 4:3. Naštěstí Adam přidává další gól a završuje stav po 1. poločase na 5:3.
   Skóre ve druhém poločase otevřel Jonáš a následně se trefuje Ondra. Náš tlak završuje gólem David. Více gólů se nám nepodařilo vstřelit. Stav 8:3 znamená, že tým Kopřivnice je o skóre lepší.

Shrnuto po turnaji

Při vyhlašování vítězů jsme si užili 2. místo. Nicméně víme, že na tréninku máme ještě co zlepšovat. Útočníci střely přesně do brány, obránci nesmí nechávat protihráče samotné před branou a brankářům doporučíme, aby si své slabé chvilky vybírali postupně.

Rekapitulace všech střelců vypadá následovně:
5 gólů - Adam Kattan
4 góly - David Malík
2 góly - Tomáš Glabazňa, Jana Horečková, Jonáš Dej, Ondřej Gruszka, Karel Vaníček