J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentáře k utkáním elévů v sezóně 2013/2014

31.1.14  Elévci telegraficky STOP!

teď ve 4 týdnu    - informace k nedělnímu turnaji elévků STOP! čas v 7.15 hod STOP! u polikliniky STOP! hrajeme s Odrama, Slovanem, Remedicem a Draky z Vítkovic STOP! jede se do Havířova STOP! zápis z utkání v Bolaticích je hotov STOP! fotky z Bolatic jsou taky k vidění STOP! tabulka ligy po pěti kolech vypadá dobře STOP! přehled výsledků našich utkání doplněn STOP!

Elévci na turnaji v Bolaticích

V letošní sezóně již 5. turnaj odehráli elévci v krásné hale v Bolaticích. Rodiče, natěšení z výkonů v PFL, očekávali významnou převahu našich hráčů ve všech utkáních. Bohužel, na turnaji chyběli skvělí hráči Ondra Gruszka a Adam Hráček, což se projevilo hlavně v obranné činnosti.

Havířov ­ Škorpioni 2:5

S tradičním soupeřem jsme sehráli v 1. půli vyrovnanou hru a díky dvěma gólům Tomáše jsme vedli v poločase 2:0. Hned v úvodu 2. poločasu zvýšil náš náskok Adam Kattan. Začali jsme útočit, hrajeme na půli soupeře, nicméně gól se podaří vstřelit Havířovu. Po tomto gólu převzal otěže hry Havířov, ale záchranář Tomáš nám vrátil třígólové vedení. Havířovu se podařilo snížit na 2:4, poslední slovo však měli naši hráči. V přesilovce v čase 7:51 upravil David stav utkání na 2:5 a posledních 9 sekund zápasu jsme si již uhlídali.

Škorpioni - Kopřivnice 3:10

S Kopřivnicí v této sezóně vždy hrajeme na divoké výsledky. Pravidelně se střídají vysoké výhry s vysokými prohrami. Podle statistky měla být v tomto zápase výhra na naší straně, hráči Kopřivnice však byli jiného názoru. Úplně jsme zaspali první 4 minuty zápasu a Kopřivnice toho náležitě využila. Již v čase 1:37 prohráváme 0:1. V čase 2:21 je po faulu Davida nařízen nájezd, který hráči Kopřivnice promění v gól. Čas 2:37 a gól na 0:3. Za dalších 23 sekund již prohráváme 0:4 a v čase 3:36 je stav zápasu 0:5. Mezi 4. a 5. gólem ještě rozhodčí Kopřivnici neuznali další gól. Snažíme se se zápasem něco udělat, ale o přestávce svítí na tabuli stav 0:6. Podobně nám utíká i začátek druhého poločasu. V čase 0:26 dostáváme gól na 0:7 a 0:8 je to v čase 0:44, kdy Matesovi nešťastně vypadne míček z rukou. Lehkou korekci skóre zaznamenává David v čase 0:58, ale v čase 1:36 již prohráváme 1:9. Matyáš ještě stačí snížit dvěmi góly na 3:9, po úniku však Kopřivnice navýší skóre na 3:10 a našim hráčům se neodchází do kabiny moc vesele.

Štěpánkovice - Škorpioni 3:4

Před zápasem zavelel trenér Petr na poplach a hráči šli povinně trénovat do malé tělocvičny. Naše snažení přineslo hned od začátku zápasu ovoce. Hrajeme, kombinujeme a střílíme góly. První 2 góly střílí Janička a další gól Adam Kattan. Bohužel, po 13 sekundách dostáváme smolný gól a Štěpánkovice snižují na 1:3. V prvním poločase stihneme ještě špatně střídat. Za příliš mnoho hráčů na hřišti si sedá Janička na trestnou lavici. Oslabení sehrajeme dobře a výsledek do konce poločasu si pohlídáme. Začátek druhého poločasu nám také vychází a Aleš střelou z půli hřiště navyšuje náš náskok na 1:4. Dobře rozehraný zápas si umíme zdramatizovat a rodičům a trenérům pěkně pocucháme nervy. Ve 3. minutě druhého poločasu Štěpánkovice dávají druhý gól v zápase. Do konce utkání zbývá 48 sekund a Matesovi z dálky propadne míček do brány. Rázem vedeme jen o gól. Naštěstí si náskok uhlídáme a stav 4:3 v náš prospěch nám zvedne náladu.

Škorpioni - Domaslavice 3:4

Výhra v našem posledním utkání by nám zaručila 2. místo v turnaji. Hráči proto s patřičným nasazením vstoupili do turnaje. S proměňováním šancí to již bylo horší. Přesto získáváme po gólech Aleše a Karla vedení v zápase 2:0. Výsledek jsme si nedokázali do konce poločasu udržet a 7 sekund před sirénou snižují Domaslavice na 2:1. To jsme ještě netušili, jak moc nás bude gól mrzet. Do druhého poločasu lépe vstupují Domaslavice a vyrovnávají na 2:2. Přesně v čase 4:00 jdeme do oslabení. Jindra před brankářem zahraje rukou, je nařízen nájezd, který gólman chytá a tak Jindra odchází na trestnou lavici (spíše židli :)). Začátek oslabení sehrajeme dobře, Tomáš nás dostává do vedení 3:2, ale během půl minuty se Domaslavicím podaří vyrovnat. Další vývoj zápasu je vyrovnaný a vypadá to, že vyhraje šťastnější družstvo. Bohužel, je v čase 5:06 proti nám nařízen další nájezd. Mates v bráně zalehne míček, pak ale ztratí orientaci, rozhodčí nezapíská, Mates vstane a míček zůstává těsně před brankovou čarou. Odtud jej odehraje obránce a v tu chvíli rozhodčí pískne. Trenérovi Vláďovi se výrok rozhodčího nelíbí, jeho protesty znamenají vyloučení z lavičky a my máme rázem vyloučeného dalšího hráče. Druhý nájezd si hráči Domaslavic pohlídají a ujímají se vedení 3:4. Tento výsledek už nejsme schopni korigovat ve svůj prospěch.

Shrnuto po turnaji

V turnaji tak končíme s 2 výhrami a 2 prohrami. Zajímavé je také vyhlášení vítězů. Jasnými vítězi byli hráči Kopřivnice, kteří vyhráli všechny zápasy a na posledním místě skončily Štěpánkovice. S určením dalšího umístění se pořadatelé pořádně zapotili. Prvním kritériem, který posuzovali, byly vzájemné zápasy. My jsme porazili Havířov, Havířov porazil Domaslavice a Domaslavice porazily nás. Následovalo tedy další kritérium: minitabulka. V té dopadly nejhůře Domaslavice a skončily na 4 místě. My s Havířovem jsme měli stejné skóre a tak nastoupilo poslední kritérium: tabulka zápasů se všemi týmy. Podle tohoto kritéria byli hráči Havířova lepší a my si odvážíme z Bolatic 3. místo.