J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentáře k utkáním elévů v sezóně 2013/2014

13.2.14  V pořadí 6. turnaj elévků proběhl v Havířově

6 v pořadí    - všichni jsme se sešli v sobotu 2.2.2014 v brzkých ranních hodinách (7.15 hod.) u polikliniky s odhodláním dobýt Havířov. K překvapení všech chyběl Vláďa, kterého skolil šílený moribundus. Naštěstí Škorpíci oplývají velkým množstvím rodičů, kteří pohotově umí Vláďu zastoupit. Tentokráte padla volba na Petra Malíka a Petr se úlohy zhostil s vervou sobě vlastní. Pokračujeme textem a fotkama.

Nečeká nás první ranní zápas, vezeme si 3 gólmany, takže vítězná nálada nás neopouští.

Škorpioni - Juventus Odry 5:2

Jako první do brány nastupuje Míša, kterému se podaří zneškodnit v 1. poločase všechny střely protivníků, a tak záleží na ostatních hráčích v poli, co předvedou ze svého umění. V utkání je vidět, že oba týmy mají sil na rozdávání a hra se přelévá z jedné půli hřiště na druhou. První hrubku vyrábíme my, když Adam Hráček zahraje rukou a jde si sednout na trestnou lavici. V oslabení ale uteče Karel a my vedeme 1:0. Odry početní převahu nevyužijí, takže máme šanci zvýšit svůj náskok. K tomu dochází po gólu Šimona, který si před brankou Oder počkal na přihrávku Adama Kattana. Další gól již patří Adamovi. Při jeho střele z půlky hřiště Janička šikovně stíní brankáři ve výhledu. Gól na 4:0 je opět připsán Adamovi. V zápase se radujeme ještě jednou díky Davidovi, který z rohu, ze záporného úhlu nahazuje míček před bránu a gólman, který se snaží míček chytit, si ho sám srazí do brány. Poslední 2 góly ve hře dávají hráči Oder po našich chybách. Nejdříve Janička nepokryla hráče a před koncem zápasu Adam Kattan rozehrává z naší obrany a trefí se přímo na hůl protihráče, kterému již stačí překonat pouze našeho brankáře.

Škorpioni - Slovan Havířov 7:2

Do brány opět nastupuje Míša a nám se podaří hned 1. střídaní. Jonáš po úvodní buly uteče a dává první gól, následně stihne Janička po přihrávce Jonáše navýšit skóre na 2:0 a může se jít předvést naše druhá formace. Bohužel, Havířov přímou střelou z rozehrávky překonává Míšu a snižuje na 2:1. Naštěstí střelec Adam Kattan zvyšuje na 3:1. První střelu mu brankář ještě vyrazí, ale druhá již končí v bráně. Havířov má ještě sílu na snížení skóre. Střela z půlky hřiště, která skákala, překonává našeho brankáře. Do konce 1. poločasu ještě stihne skórovat Janička po přihrávce Jonáše (nás už jejich spolupráce ani nepřekvapí). Ve druhém poločase nastupuje do brány Mates a je bezchybný. Góly tedy střílí pouze náš tým. Janička chytne šikovně střelu hráče Havířova a střílí nikým nebráněná již náš 5. gól. Konec utkání patří Šimonovi, který dvěma góly stanovuje konečný stav zápasu na 7:2.

Škorpioni - Vítkovice Draci 2:8

Trenér před zápasem mohl v kabině jen konstatovat, že lehčí zápasy máme za sebou a nyní se ukáže co v nás je. Ve skutečnosti jsme se moc neukázali. Začínáme sice s Vítkovicemi vyrovnaný zápas, ale 1. gól se podaří vstřelit Vítkovicím. Od tohoto okamžiku totálně propadne naše obrana a nechává hráče Vítkovic samotné před naším brankářem. Vítkovice toho využívají šikovnými přihrávkami na volné hráče. Takto dostaneme v 1. poločase 3 góly po sobě a rázem je skóre 0:4 v náš neprospěch. Janička stihne snížit na 1:4 a Šimon, který dostane přihrávku před bránu, kde ho nikdo nebrání, oplatí Vítkovicím jejich silnou zbraní. Se stavem 2:4 by se dalo ve 2. poločase ještě něco udělat. Do brány nastupuje Dominik, nicméně my pokračujeme v trendu nechávat hráče Vítkovic před naší brankou. Poměrně snadno dostáváme 5. a 6. gól. Další gól, v pořadí již sedmý, je trochu smolný, neboť skákající míček se nešťastně odrazí od našeho hráče a gól je téměř vlastní. Trenér se snaží s hrou něco udělat a do brány opět nastupuje Míša, který do konce utkání obdrží ještě jeden gól. Naši hráči se snaží obléhat bránu soupeře, ale nejsou schopni dát gól. Vítkovice si odnáší zasloužené vítězství.

Škorpioni - ČPP Ostrava 1:10

Výkon, který jsme předvedli v posledním zápase opravdu na Ostravu nestačil. Po zápase s Vítkovicemi jako by nám ztěžkly nohy. Nestíháme běhat s protihráči, kteří se rychlými kombinacemi dostávají před našeho brankáře. Míša stihne zneškodnit několik šancí, nicméně na 3 střely nedosáhne a poločas končí pro nás ještě přijatelným výsledkem 0:3. Bohužel, už při 1. střídání ve 2. poločase dostáváme gól na 0:4 a stíháme jen vyhazovat míče. Při stavu 0:5 střídá Míšu v bráně Dominik. Ani si pořádně nesáhne na míček a už prohráváme 0:6. Adam Kattan střelou z dálky sníží na 1:6, ale to je z naší strany vše. Za stavu 1:7 jde do brány Mates, ale ani on nezabrání dalším gólům a za stavu 1:10 jsme rádi, že rozhodčí odpískali konec zápasu.

Shrnuto po turnaji

Po 2 výhrách a 2 prohrách končíme podobně jako v Bolaticích na 3. místě a víme, že máme na tréninku co dohánět.