J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentáře k utkáním elévů v sezóně 2013/2014

6.4.14  Elévci v Orlové zakusili hořkost porážek

Orlová - elévi    - V neděli 23.3. jsme se vydali podle trenéra na jeden z lehčích turnajů. Představená hra a výkon hráčů však ukázal, že vyhrávat nebude tak lehké. Na srazu se sešli hned 3 brankáři a tak bylo jasné, že Míša se z brankáře přeorientuje na hráče v poli.

Škorpioni - FBC Tigers Poruba 3:5

Zápas jsme nezačali špatně. Již v čase 1:08 chytil Jonáš rozehrávku před brankou soupeře a dostal náš tým do vedení. Hráči Tigers však ve 3. minutě zápasu dokázali vyrovnat a o půl minuty později se dostali do vedení po té, co jsme při rozehrávce ztratili míček a soupeř namířil střelu k tyči, na kterou Mates nedosáhl. Časomíra ukazovala 3:55 min. do konce poločasu, když jsme opět ztratili míček při rozehrávce a soupeř nás potrestal dalším gólem. Díky nefunkční časomíře následovala krátká pauza, po které nás Aleš svým kontaktním gólem dostal zpátky do hry. Bohužel, soupeř nám opět odskočil pro nás smolným gólem. Míček se odrazil od bílých zábran, které snižují branku, přímo do Matese a od něj se dokutálel do brány. Před odpískanou půlí ještě stačil snížit Karel na 3:4. Ve druhém poločase se nám vůbec nepodařilo vstřelit gól, a tak nás potrestal soupeř svým pátým gólem. Když jsme ještě chtěli stav zápasu zvrátit, zahrál Míša hlavou a my jsme museli bránit přesilovku soupeře. To se nám povedlo. Ale po té, co soupeř uhlídal i naší přesilovku, kdy byl hráč Tigers vyloučen po faulu na Tomáše, skončil zápas 3:5 v náš neprospěch a my jsme si připsali první porážku.

Škorpioni - Paskov Saurians 3:4

Můžeme konstatovat, že se jednalo o krásný zápas se špatným koncem pro nás. Paskov měl sice první největší šanci, kdy Dominik chytil míč na brankové čáře, ale do vedení šlo naše družstvo po krásné střele Davida. V první půli jsme ještě stačili ubránit oslabení (Míša dostal trest za vzdálenost), a protože další gól již nepadl, měli jsme před druhou půlí lehký náskok nad soupeřem. Ten se zvýšil hned 8 sekund po začátku 2. poločasu, kdy se trefil Tomáš a následně i David. Za stavu 3:0 se hra přelévala z jedné strany na druhou. Ke zlomu zápasu došlo v okamžiku, kdy rozhodčí neuznal gól Janičce. Nejdříve nás ještě zachránila tyčka brány. Do konce zápasu zbývalo 4 min. a 12 sekund, když Paskov dal 1. gól. Za 24 sekund dal druhý gól a my měníme brankáře. Do brány opět nastupuje Mates. Dvě minuty před koncem zápasu je srovnáno, my se trápíme a soupeř získává jasnou převahu. Následně se nám ještě zraní Míša, který už do konce zápasu nenastoupí. Do konce zápasu zbývá 59 sekund, my definitivně ztrácíme zápas a soupeř otáčí skóre. Na vyrovnání nám už nezbyly ani síly ani čas.

Škorpioni - 1. FbK Eagles Orlová 1:5

Po sprše, kterou jsme dostali od trenéra v šatně, nastupujeme ke svému třetímu zápasu s vědomím, že nemáme lehkého soupeře. Ten se také dostává do vedení v čase 2:27. Já si osobně myslím, že než spadl míček do brány rozhodčí pískl, nicméně gól byl uznán. Podobný názor měl zřejmě i Vláďa, neboť klid na lavičce z něj rozhodně nevyzařoval. Naši nahlodanou psychiku gól sráží a střelci nejsou schopni dát gól. A tak nás trestá soupeř. Přesně v půli poločasu prohráváme 2:0. Neuhlídáme ani konec poločasu, 7 sekund před koncem dostáváme 3. gól. O přestávce místo odpočinku běžíme trestné kolečko kolem hřiště, ale ani v druhém poločase se nejsme schopni střelecky prosadit. Po několika dorážkách před bránou soupeř zvyšuje na 4:0 a dalekonosná střela, která zapadne za Matese určuje stav 5:0 v náš neprospěch. Na konci zápasu dává Kuba Kočí gól útěchy a my se jdeme připravit do šatny k poslednímu zápasu.

Škorpioni - 1. letka Sokol Ostrava Poruba 11:1

V posledním zápase se setkali soupeři, kteří zatím prohráli všechny své předchozí zápasy. Janička má 1. šanci zápasu, ale nedala gól. Svou druhou šanci už po přihrávce Jonáše proměňuje. Byl to sice pro soupeře nešťastný gól, ale to nám stačilo, abychom se konečně střelecky "chytli". Druhý gól také dává Janička. Tři minuty před koncem poločasu je vyloučen Aleš za sekání, ale nám se podaří v oslabení vstřelit 3. gól. Po přihrávce Janičky se trefuje David, který střelou z dálky dává i 4. gól. Špatné střídání Letky znamená, že i my si zahrajeme přesilovku, která je přerušena poločasovou přestávkou. Ještě v přesilovce, osm sekund po začátku 2. poločasu opět zafunguje spolupráce Jonáš - Janička a vedeme 5:0. Následně David střelou z dálky zvyšuje na 6:0. Chvíli se necháme ukolébat rozdílem ve skóre a soupeři se podaří snížit na 6:1. Do konce zápasu opět úřadujeme jen my. Gólově se trefují ještě David, Janička, Karel, Jonáš a poslední gól střílí opět Janička, která nahodila z dálky míček na bránu soupeře a ten doplachtil až do brány.

Shrnuto po turnaji

Poslední vítězství znamenalo, že jsme skončili na turnaji na 4. místě, což je zatím nejhorší umístění v letošní sezóně. Věříme, že si v sobotu 5.4. na turnaji, který pořádáme, své postavení vylepšíme.