J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentáře k utkáním elévů v sezóně 2013/2014

12.4.14  Elévci pořádali předposlední turnaj ligové sezony

elévi pořádali    - v sobotu 5.4. jsme pořádali předposlední turnaj. Sešli jsme se tedy přímo v tělocvičně na Pustkovci. Za hojné účasti rodičů jsme vše potřebné k turnaji přichystali tak, abychom mohli v 9 hod. začít náš první zápas.

Škorpioni - FBC Štěpánkovice 6:2

Turnaj začínáme s papírově slabším soupeřem, což by nám mohlo pomoci od našeho trápení v podobě neproměňování šancí. Do brány se na 1. poločas staví Mates. Začátek hry je ve znamení šancí na obou stranách, my více střílíme na bránu, ale bez úspěchu. Naši střeleckou smůlu prolamuje Adam Hráček a vedeme 1:0. Do poločasu se trefí ještě Míša po přihrávce Kuby Homoly, který rozehrával u branky Štěpánkovic.
Na druhý poločas nastupuje do brány Dominik. Štěpánkovicím se vydaří vstup a snižují na 2:1. Pěknou střelou navýší naše vedení Adam Hráček a od tohoto momentu jsme lepším týmem. Hned po gólu trefujeme tyčku. Gól na 4:1 Davida Malíka je po naší několikeré dorážce před brankou soupeře. Do konce se stačí ještě trefit Míša a Adam Kattan, ale 15 sekund před koncem snižují Štěpánkovice na konečných 6:2.

Škorpioni - FBC DDM Karta Group Český Těšín 3:6

Do druhého zápasu opět nastupujeme s Matesem v bráně. První šance patří nám, ale Jonáš, bohužel, netrefí prázdnou bránu. Toto trápení ho provází celým turnajem, tak doufáme, že příště si to vynahradí. Hrajeme vyrovnanou partii, ve které střílí góly soupeř. Rovnou z rozehrávky Českého Těšína dostáváme 1. gól a v čase 1:05 již prohráváme 2:0. Během dalších dvou minut stihne Adam Kattan dvěmi góly srovnat skóre, ale střela z dálky, která propadne až do brány znamená, že zas musíme dotahovat. V čase 7:25 Adam hráček střelou z otočky krásně vyrovná. Ve druhém poločase se už trefují jen hráči Českého Těšína. Čtvrtý gól do naší brány je smolný, odráží se od našeho hráče. Pátý gól dostáváme po chybě v rozehrávce a šestý gól nám střílí hráč, kterého necháme opuštěného samotného před naší brankou v okamžiku, kdy se snažíme útočit. Připisujeme si v turnaji první porážku, ale jsme odhodláni bojovat o umístění až do konce.

Škorpioni - 1. MVIL Ostrava 5:2

V tomto zápase nás na postu brankáře jistí Dominik, ale nezačínáme nejlíp. Při střídání během hry dostáváme 1. gól a dokonce necháme soupeře odskočit na stav 0:2. Snížení skóre zajistí Adam Kattan po přihrávce Jonáše. Stále útočíme, ale zapomínáme bránit a několikrát se soupeř ocitne sám před naším brankářem. Naštěstí své šance nepromění. Vyrovnávací gól zaznamenává David Slončík, pro kterého je to 1. ligový gól v dresu Škorpiónů. Jen tak dále. Chytá se i Janička, která obrací skóre v náš prospěch. Následně máme výhodu nájezdu, ale brankář MVILu tentokráte Adama Kattana vychytá. Střelci se ale do konce zápasu dokázali prosadit a po gólech Janičky a Míši vyhráváme 5:2.

Škorpioni - FbC BD STAV Frýdek - Místek 5:4

Frýdek-Místek zatím vyhrál všechny zápasy, my jdeme do posledního zápasu s jednou prohrou a s vědomím, že když vyhrajeme, budou mít 3 mužstva stejný počet bodů a rozhodne skóre. Brankářského postu se ujímá Míša. Dříve než padne jakýkoli gól, se nám stačí zranit David Slončík. Naštěstí zranění není vážné a po krátké pauze znovu nastoupí do zápasu. Skóre otevíráme Alešovým gólem, ale soupeři rychle vyrovnají na 1:1. V čase 7:10 se po přihrávce Adama Kattana trefuje Karel a my jdeme do 2. poločasu s lehkou psychickou výhodou. Hned v úvodu střelou z půlky hřiště zvyšuje Adam Kattan na 3:1. Následně nás lehce srazí hry v oslabení. Nejdříve je v čase 0:42 vyloučen Jonáš. Toto oslabení ještě přežijeme bez úhony. V čase 3:19 je vyloučen David Malík za hru hlavou a soupeř přesilovku využije. Vyrovnání na 3:3 přichází při signalizovaném vyloučení Janičky. Vláďa si bere oddechový čas, který nám pomůže. Přímou střelou Adama Kattana z rozehrávky se ujímáme vedení. Náš poslední gól střílí opět Adam. Máme i další šance, ale hráčům Frýdku-Místku se podaří snížit na 5:4. Zápas je napjatý až do svého úplného konce. Osm sekund před koncem si ještě Frýdek bere time out. Je jasné, že mají čas tak na 1 střelu, takže mobilizujeme své obranné síly a výsledek si pohlídáme.

Shrnuto po turnaji

Naše vítězství znamenalo, že tři mužstva v turnaji mají shodně 9 bodů. Kromě nás ještě Frýdek-Místek a Český Těšín. Došlo tedy na "malou tabulku", ve které jsme měli nejhorší skóre a o 1 gól ztrácíme 2. místo. První byli hráči Frýdku - Místku s největším rozdílem ve skóre i s největším počtem vstřelených gólů. Po výkonu v Orlové, ale musíme pochválit hráče za převedený výkon, nasazení i chuť hrát až do posledního hvizdu. Vždyť i 3. místo je na bedně :)