J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentář k utkáním juniorů v sezóně 2013/2014

18.3.14  Podvečerní dohrávka 3. juniorské ligy

junci 8    - v podvečerní dohrávce 3. juniorské ligy se střetli naši junioři proti lídrům tabulky z Petrovic. Přestože byla většina hráčů unavena z důvodu celodenního pořádání zápasů mladší kategorie, tak měl zápas od začátku tempo. Jak se dalo čekat, Petrovice ...
   z posledního dvouutkání při našem pořadatelství zveřejnil Frenštát článek z našeho vzájemného utkání a doplnil jej videem
   - pár fotek Moniky Horečkové ze zápasů s Paskovem v Orlové

Junioři vs. Z.F.K. AQM Petrovice

Jak se dalo čekat, Petrovice na nás hned od začátku vlítly, poněvadž očekávaly snadné tři body. Úvodní nápor jsme ale odrazili a hra se začala vyrovnávat. První třetina byla ale na šance skoupá a tak se střídačky poprvé měnily za stavu 0:0.
   Do vedení nás dostal Ondra Horečka, který už v ten den dal pátý gól. Do minuty bylo ale skóre zase shodné, za Petrovice totiž srovnal svým devatenáctým gólem v sezóně Mrkva. Ke slovu jsme se ale znovu přihlásili my, konkrétně dvojice Matúška-Bukovský, po jejíž kombinaci, kterou zakončil druhý jmenovaný, jsme se opět přiblížili o krůček blíže třem bodům. Tento zápas byl ale opravdu vyrovnaný, což potvrdil o čtyři minuty později brankou na 2:2 Lukáš Orság po nedůrazu našich obránců.
   Během druhé přestávky dostal David Vostrý pokyn, ať zkusí vystřelit, což si vzal k srdci, poněvadž hned po šesti vteřinách urval vedení zpátky na naši stranu. V polovině třetí třetiny ale přišel náš totální výpadek a z naší strany naprosto děsivá dvouminutovka. Nejdříve využil přesilovku Krejčí, ale nikoliv náš kapitán Jakub, ale hostující Šimon. Po něm následoval se skórováním jeho kolega Mrkva a pátý gól přidal opět Krejčí. Za stavu 5:3 pro Petrovice šest minut před koncem zápasu to s náma vypadalo opravdu bledě. Trenér Svěch ale zariskoval a zkusil využít celoplošnou osobní obranu. Tento tah se náramně vyplatil, protože tři minuty před koncem snížil svou druhou brankou v zápase Vostrý a při následující hře bez brankáře vyrovnal na konečných 5:5 Krejčí, tentokrát Jakub :). Ve zbývajících čtyřiceti vteřinách se zápas už víceméně jen dohrával a tak tato dohrávka skončila dělbou bodů. Spokojenější s jednobodovým ziskem bude zřejmě mužstvo Škorpionů, zvláště po tak hezkém návratu do utkání.

Konečný stav utkání: 5:5

Muž zápasu: Jakub Krejčí (6)