J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentář k 2. kolu PFL přípravky (elévů) v sezóně 2013/2014

30.1.14  PFL přípravka 2. turnaj 25.1.2014

dorost na pfl    Druhý turnaj přípravky a našich elévků ve Frýdlantu proběhl bez účasti hráčů Kopřivnice. Čekaly nás tedy jen zápasy s Frenštátem a Frýdlantem.

Poruba - Frenštát 8:2

Od začátku zápasu hrajeme útočně a nepouštíme soupeře k výraznému ohrožení naší brány. Skóre otevírá David a hned z následující buly uteče Tomáš a my vedeme 2:0. Po krásné přihrávce Jonáše zvyšuje Adam Kattan již na 3:0. V 1. polovině stihneme zvýšit svůj náskok na 4:0 po Alešově nahození míčku před bránu soupeře, které spadne až do brány. Je třeba si přiznat, že i náš brankář Dominik si zdřímnul a soupeř toho využil, takže do 2. poločasu nastupujeme s vedením 4:1. Dodržujeme střídání brankářů, a tak do druhého poločasu nastupuje Mates. První gól opět střílí David, který vyhazuje z vlastní obrany míček, jež doputuje až do brány. Na 6:1 zvyšuje Janička také z půlky hřiště a na 7:1 zvyšuje Péťa. Zjistili jsme, že brankář pouští góly z dálky, tak to zkoušíme dál a vyplatí se to Alešovi. Stav 8:1 vydrží téměř do konce utkání. Poslední slovo má opět soupeř, který určuje konečný stav zápasu na 8:2.

Poruba - Frýdlant 9:0

Do první půlky opět nastoupil brankář Dominik. Zápas nezačínáme s převahou, Frýdlant se snaží držet krok, takže se hra přelévá z jedné strany na druhou, nicméně gólově se prosazují jen naši hráči. Začíná Adam Kattan a následuje ho Aleš. Následně z rozehrávky po faulu dává Adam Kattan další gól a trefí se i Tomáš, který si počká před brankou na rozehrávku z buly. Do konce poločasu dají góly také Karel, Jonáš a Janička a přestávku si užíváme za stavu 7:0. I Mates v druhé půli v bráně zachytá s nulou. Góly padnou dva z holí Matyáše Baránka a Davida, takže i když by nás mohlo mrzet několik nastřelených tyček, užíváme si vítězství 9:0.

elévský tým

Poruba - Frenštát 9:2

Do odvetných zápasů nastupujeme s odhodláním pokračovat na vítězné vlně, nicméně poprvé se soupeřem prohráváme. Rozehrávka z půlky hřiště skončila v Dominikově bráně. Obdržený gól jen posílil naše snažení vyhrát, které prokázal Míša vyrovnávacím gólem na 1:1. Stav 2:1 určuje Janička, která vyhrála buly a sama po úprku dopravila míček až do brány soupeře. Na třetí gól Janička přihrála Alešovi a patří ji i dorážka u čtvrtého gólu. Opět se nám nepodaří uhlídat konec poločasu. Po ztrátě míčku se ocitnou 2 protihráči sami před Dominikem a střílí druhý gól Frenštátu. Druhou půli zápasu si již pohlídáme. Na 5:2 zvyšuje David, na 6:2 Adam Kattan, sedmý gól střílí Janička, osmý Aleš a Adam Kattan těsně před koncem utkání završuje stav zápasu na 9:2.

Poruba - Frýdlant 8:0

V posledním zápase došlo k výměně brankářského postu. Skvěle zachytal Míša a hru v poli si vyzkoušel Mates. Příděl vstřelených osmi gólů do soupeřovy branky jsem si přesně rozdělili do dvou poločasů. První čtyři góly střílí Tomáš, Janička, David a "gólman" Mates. Ve druhé půli se trefují Jonáš, Tomáš, Péťa a Kuba.

Zápasy s Kopřivnicí jsme kontumačně vyhráli 8:0 a máme dobře našlápnuto k dobrému umístění v turnaji. Hráči i rodičové odjížděli opět spokojeni.