J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentář k 1. kolu PFL přípravky (elévů) v sezóně 2013/2014

6.4.14  Elévci/přípravka odehráli svůj poslední turnaj v letošní PFL

poslední PFL    - Na svůj poslední turnaj v PFL jsme se velice těšili. Vedeme tabulku a také v kanadském bodování máme několik hráčů na předních příčkách. Na srazu se nás sešlo hodně, takže se nemusíme obávat, že by nám v průběhu turnaje došly síly. Z brankářů nám chybí Dominik, a tak Mates odchytá všechna utkání.

Poruba - Frýdlant 6:1

V prvním zápase si hned ze začátku stihneme nacvičit hru v oslabení, neboť dostáváme trest za špatné střídání. Oslabení uhlídáme a začínáme dávat góly. První gól střílí Šimon a druhý Míša. Za tohoto stavu se projevuje naše převaha a hrajeme prakticky na soupeřově polovině. Po několika dorážkách zvyšuje Tomáš již na 3:0. V poločase soupeř vymění brankáře a podaří se mu vstřelit gól, při kterém to vypadalo, že Mates je ještě na střídačce. Stále se snažíme střílet na bránu a Karlovi se podaří vstřelit 4. gól. Další gól přidává Jonáš po osvědčené spolupráci s Janičkou. Konečný stav 6:1 určil svým gólem Jindra.

Poruba - Frenštát 4:3

Začínáme jako vždy tlakem, který je však korunován gólem soupeře. Zapomeneme bránit a po samostatném úniku prohráváme 0:1. Náš tlak ovšem nepolevuje a přidávají se i góly. První gól střílí z rozehrávky Míša a další dva góly stihne dát do poločasu David. Druhou půli začínáme stejně jako první a dostáváme druhý gól po té, co Mates ještě stačí chytit střelu soupeře, ale na dorážku už nestačí. Do dvougólového vedení nás dostává po Tomášově přihrávce Karel. Soupeř ještě stačí snížit na 4:3. Výsledek si již pohlídáme a připisujeme si další vítězství do tabulky.

Poruba - Kopřivnice 2:6

Kopřivnice se na poslední turnaj pořádně připravila a dala nám to poznat hned při prvním střídání, kdy dostáváme 2 rychlé góly. V okamžiku, kdy začínáme srovnávat hru, dostáváme 3. gól. V 1. poločase nás zachraňuje Kuba Kočí, který stačí snížit na 1:3, nicméně tento stav do přestávky neudržíme a na lavičku odcházíme za stavu 1:4. Po přestávce se nám hra nedaří a dostáváme 5. gól. Po té, co hráč Kopřivnice z vlastní půlky obešel všechny naše bránící hráče a vystřelil na bránu, již prohráváme 1:6. Stav utkání ještě stačil Míša zkorigovat na 2:6, ale bylo to utrpení.

Poruba - Frýdlant 4:2

Po přestávce začínáme poslední sérii zápasů a opět se nám nepodaří vstup do utkání. První gól střílí soupeř. Naštěstí Aleš střelou z půlky hřiště vyrovnává a do konce poločasu stačí ještě z úhlu dát gól Filip. Druhý poločas otevírá gólově Janička, následně z buly dává gól Karel a vedeme 4:1. Při tlaku na soupeře zapomínáme bránit a tak má poslední slovo soupeř.

Poruba - Frenštát 4:2

V zápasech se soupeři již nemáme takovou převahu jako při začátku turnaje, nicméně ještě nám padají góly do brány. Hned při prvním střídání se trefuje Janička, ale soupeř stačí do poločasu vyrovnat. Do druhé půlky vstupuje lépe Frenštát, ale Šimon prakticky okamžitě odpovídá a srovnává skóre na 2:2. Kuriózní gól střílí Aleš - nahodil míček na bránu a ten vyklouzl brankáři z rukou. Stav utkání určil Kuba Kočí svým gólem na 4:2.

Poruba - Kopřivnice 2:4

Podobně jako při prvním zápase si nepohlídáme začátek a gólem do růžku branky prohráváme 0:1. Dorážka Tomáše znamená vyrovnání, ale do přestávky stihne dát soupeř ještě jeden gól. I po přestávce se hra přelévá z jedné strany na druhou. Karel po přihrávce Tomáše ještě stihne vyrovnat na 2:2, ale další 2 góly dává Kopřivnice a my opět prohráváme. Porážky s Kopřivnicí nás mohou mrzet i z toho důvodu, že góly Kopřivnici prakticky vystříleli 2 hráči, které jsme nedokázali pohlídat.

Závěrečné vyhodnocení:

I přes to, že poslední zápas skončil porážkou, vyhodnocení celého turnaje jsme si pěkně užili. Turnaj jsme vyhráli s velkým bodovým rozdílem a uspěli jsme i v individuálních soutěžích. Janička obsadila 2. místo v kanadském bodování, což je na holku a její rok narození úctyhodný výkon a Dominik vyhrál soutěž brankářů. Mezi nahrávači byl nejlepší Jonáš. Bohužel, cena se mu neudělovala. Naším nejužitečnějším hráčem byl vyhlášen Aleš. Z Frýdlantu jsme odjížděli spokojení a už se těšíme na další ročník.