J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentáře k utkáním starších žáků v sezóně 2013/2014

Rozpačitý vstup do sezóny, čekali jsme více.

1. kolo strzu    - premiérové utkání letošního ročníku ligy starších žáků nás svádí ke klání s Frýdkem – Místkem. I přes výborné soustředění, nemáme stále jasno o rolích našich hráčů a toto bude první letošní zatěžkávací zkouška. Navíc gólman Kuba nám ostonal a druhého nemáme. To musíme překonat!

Škorpioni - FbC BD STAV Frýdek-Místek 3 : 3

Neskutečně rychlý začátek, ze kterého máme trochu více my. Ale frýdečtí mají mezi sebou kapitána s tak dlouhýma nohama, že uteče každému. Patrik v kase neměl šanci. 2:44 stav 0:1. Přesto jsme stále aktivnější, což dokazuje branka po úniku Matyho a druhá po spolupráci s Honzou Bestou. Stav na konci první třetiny je pro nás 2:1.
   Druhá část je stějně běhavá, jenomže z naší strany posun stavu branek není, avšak u soupeře ano o jednu cifru. V 10:36 je to 2:2.
   Oba týmy ve třetí části začínají od znova. Oba týmy jsou opatrnější a důsledně hlídají jakkýkoliv únik. Dlouho se rozehrává, hledají se skulinky. Zatím ani jeden ze soupeřů nenahazuje míčky, takže je i na co se dívat. Brzy tento stav změní branka frýdeckých na 2:3. My musíme útočit, oni mohou čekat. Styl se mění. Tlačíme, dorážíme a Matyáš Dědina srovnává. Dáváme si pozor a připomínáme loňskou prohru se stejným soupeřem. Kdy nám za stavu 3:3 dvacet sekund před koncem utíká hráč a po chybě gólmana zvýšil na 3:4. Ovšem letos nic takového nepřipouštíme a připisujeme si do letošní tabulky první bodík.

Škorpioni - FBC DDM Český Těšín 3 : 7

Ve druhém utkání prvního ligového kola nás čekal tým z česko-polského pomezí Těšín, se kterým jsme v loňské sezóně sehráli 2x vyrovnané utkání se vzájemnou dělbou bodů. Možná s tímto vědomím, že to bude po celou dobu plichta jsme nastoupili do utkání. K našemu údivu na nás těšínští vlítli a nasázeli nám hnedle tři góly v rozmezí pěti minut. No, ledová sprcha. Všichni po sobě koukají, kdo že co? Ale nikdo se k chybě nehlásí. Nicméně se naše nohy lehce rozhýbávají a začínají běhat a činit se. V desáté minutě i my otevíráme účet u soupeře (Luky Homola), ale jeho brankář předvádí divy. Soupeř do dvaceti sekund kontruje a třetina končí 1:4.
   Druhé dějství není o moc slavnější a schyluje se od dramatu k tragédii. Doufám, že se to nezvrhne ve frašku. Pro oba gólmany je těžké něco chytit, když nemají v týmu oporu. Petr Pavelek (příležitostný gólman amatér) a Patrik Plevák (mlž dnes již zvyklý na snižovač) dostávají příděly gólů, které nepovzbudí. Na konci třetiny již mají každý na svém kontě po třech čárkách a v sedmé minutě svítí na světelné tabuli stav 1:6. Na chvíli (asi nějaká křeč) cca 2. min hrajeme a vsítíme dva góly (Eliška a Ondra Š).
   Poslední část již neukazuje šanci na zlepšení. Těšínští se do ničeho moc nehrnou, výsledek jim stačí a my nemáme svůj den, takže spíše betonujeme, aby z toho nebyla na začátek sezóny ostuda.