J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentáře k utkáním starších žáků v sezóně 2013/2014

Strži poprvé v sezóně vyhráli a vezou 3 body

2. kolo strzu    - brzké ráno ve Stonavě a náš první soupeř toho dne Torpedo Havířov. Kluci se vzájemně popichují, hlavně s Pepíkem Hřivnou, který je mnohým stále spolužákem. Hurá tedy do zápasu.

Škorpioni - Florbal Torpedo Havířov 3 : 5

Aj, aj, aj, stará bolest. I přes všechno to popichování a bavení se, naše fyzické schránky rozhodně probuzené nejsou. Beng, beng. Konec druhé minuty a soupeř vede 0:2. Uf, s Torpédem to byly vždy vyrovnané zápasy. Jednou vyhráli oni, jednou my, ale dostat kotel, to snad né. Burcujeme je na lavičce, ať se už probudí. Krátkodobě se situace zlepšuje, což nám přináší snížení přesilovou hru, kterou zužitkováváme z hole Lukyho. Při hře 5 na 5 je soupeř lepší, což dokazuje v desáté minutě zvýšením na 1:3.
   Druhá část je vyrovnaná, chvíli útočí a chvíli zase ti. Po chybě v obraně jsme potrestáni havířovským střelcem. Opět bezhlavě hrajeme, dopouštíme se chyby a krutě se nám to vymstilo gólem v naší síti. Za stavu 1:5 bojujeme a opět získáváme přesilovku, kterou opět využijeme krásnou střelou Ondry Šodka.
   Obrátit rozdíl o tři góly není není ve florbale nic nemožného, však si vzpoměňme, jak hrozné rozdíly jsme už dokázali přetočit. I toto se pokusíme zvrátit. Naše snaha si vydobývá opět přesilovou hru a nedělá nám problém ji zužitkovat. Střela z půlky a raduje se Matyšin. Ták a tím jsme skončili. Zázrak se nekonal a drama taky ne.
   Konstatuji, že přínos utkání byl dvojí. Umíme proměnit každou přesilovou hru. To bude naše silná zbraň. A za druhé si v brance odbyl svou premiéru Dan Kunc. I přes nervozitu a obrovskou zátěž se s utkáním vyrovnal a každou přibývající minutou nabíral na jistotě. Doufejme, že v dalších zápasech se nám stane jednou z opor týmu.

Škorpioni - Paskov Saurians 4 : 3

Tento zápas měl být další těžší zkouškou, protože jména paskovských hráčů jako Zita, Dubský či Krhovják jsou nám důvěrně známá. Bleskurychle naskakujeme do hry a hrajeme s plným zápalem. Jedna porážka už dnes stačila. Navíc už není ráno. Už v padesáté sekundě vstřeluje Petr Pavelek krásnou branku. Jednobranková ztráta však ještěry nijak zvlášť nezaskočila a hrálo na 110%. Hned po brance je vyloučen Šimon za špatné střídání. Všichni chtějí holt hrát. Bohudík ji soupeř nevyužil. Paskovští tlačili a my toho využívali k rychlým protiútokům. Soupeřova obrana byla pozorná a svědomitá a mnohé z nich zastavila. Střely na obou stranách likvidovali brankáři a tak se stav až do konce třetiny neměnil.
   Ve druhé části si oba týmy vytvořili několik dobrých dobrých příležitostí na vstřelení branky. Velká chuť útočit přinesla příležitost navýšit náskok a tak se i stalo Jirka Uhliar zařídil dvobrankový náskok. Když už se zdálo, že přestávku strávíme s dvougólovým vedením v klidu, soupeř koriguje stav na 1:2. To nás rozhodilo a před sirénou po teči v obraně pouští Dan za svá záda nechytatelnou střelu.
   Třetí perioda a stav 2:2. To tu už taky bylo. Bohudík pro nás to dlouho nevydrželo a Adam Zmrzlík zvyšuje na 3:2. Soupeř stáhl hru na dvě pětky, posléze na jednu a půl. Paskovští byli v tempu a tlačili nás. Když už jsme mysleli, že zápas udržíme, tak tři minuty před koncem zhatil naše naděje Michal Dubský ranou k tyči. Poslední desítky vteřin třetiny se staly bojištěm, kdy oba celky chtěly zvrátit stav ve svůj prospěch a nikoli naopak. Asi půl minuty před koncem jsme se dostali do přečíslení na straně ještěrů, které nezachránil ani obětavý výběh paskovského gólmana z brány. Pomalým klouzavým míčkem v čae 11:24 zvyšuje Matyšin na konečných 4:3. Ten zbytek času jsme už dokázali pohlídat.

Závěrem:

Obě utkání se ukázala, že stále hrajeme na hraně výsledku. Je vidět bojovnost a chuť hrát, ale stále se dopouštíme nepřesností a chyb v rozehrávce. To nás pak stojí buď hodně sil, nebo nás soupeř potřestá gólem a pak jsme to my, kdo musí hru otevřít. Pokud zlepšíme důraz v brankovišti jak na naší tak na soupeřově části, pak máme naději, že výsledky budou příznivější a jednoznačnější pro nás.