J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentáře k utkáním starších žáků v sezóně 2013/2014

Strži poprvé získávají 6 bodů

Dnešní dvouutkání nás nezavádí daleko, ale jen do přívozské haly Sarezy, kde se máme utkat s domácím ČPP a Horní Suchou. Zajímavostí utkání je, že jedno hrajeme v neděli v 17 hod a druhé těsně před 20 hod, což znamená návrat domů okolo 21:30.

Škorpioni - FBC ČPP Software Ostrava 7 : 4

Utkání s městským rivalem je vždy kořením ligy. A je úplně jedno jestli to jsou Vítky, Pepíno, Mvili nebo Tajgři. Dnes máme na programu efbéčéčko (FBC ČPP Software Ostrava). Jednotliví hráči se znají ze škol z FCB a tak se před zápašem „štenkrují“, ale v zápase samotném si nic nedarují. Florbal to byl moc hezký a my jsme byli tím, kdo tahal za správný konec.
   Úplně úžasně otevíráme po akci Šindler -Smička ve 48 sekundě skóre. To nikdo nečekal. První třetinu ovládneme. Vrháme se do střel, blokujeme soupeře a sami jsme nebezpeční. Tato obětavost a otevřená aktivní hra přináší své ovoce. V první třetině navyšujeme skóre po gólech Elišky, Ondry Šodka na 3:0.
   Bleskový nástup máme i ve druhé části, kdy v čase 0:22 Matyšin opaří soupeře. Opaření má však i důsledek. FBC zapne na třetí rychlostí stupěň a začíná makačka. Hra je chvíli na levé chvíli na právě straně. Střela střídá střelu. Soupeř stahuje, my jen drobně navyšujeme. Druhý díl zápasu končí stavem 2:6.
   Třetí část vyznívá lépe pro soupeře neboť nám vsítil dvě branky, kdežto my jen jednu. Nutno poznamenat, že autorem posledních čtyř branek je Matyšin. Jeho a týmovehé úspěchu by nebylo nebýt práce celého týmu, každého hráče včetně gólmana.

Škorpioni - FbK Horní Suchá 5 : 4

Neméně zajímavý a dramatický byl i druhý zápas toho dne s týmem Horní Suché. Oba chtějí vyhrát a v zápase je více tvrdosti než v předchozím. Zápas zase začíná rychlým gólem, ale tentokrát v naší síti. Srovnáváme v sedmé minutě po samostatné akci Elišky. O dvě minuty později navyšuje Matyšin. Druhá třetina je naše. My střílíme, my hrajeme. Tomu odpovídá stav na konci 1:3. Gól však vsiťujeme v přesilové hře. Ve třetí části je to boj na obě strany. Třetina samotná končí 2:3 pro soupeře. V celkovém součtu jsme však nastříleli více gólů a tak utkání vyhráváme 5:4.

Oba soupeři byli težcí a pro nás hovoří, že jsme ustáli jejich tlak a hráli jsme celých 3x12 minut naplno. Ze zisku šesti bodů mám radost a letos poprvé pronikáme do té části tabulky, kde chceme být – TOP5 v MS kraji.

Sestava: Kunc, Homola, Prokop, Čermák, Gajdušek, Šindler, Jemelka, Vlach, Tichý, Dědina, Pavelek, Šodek, Planková, Zmrzlík, Smička, Besta, Michalík.