J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentáře k utkáním starších žáků v sezóně 2013/2014

14.11.13  Strži hráli s výběrem Moravskoslezského kraje a se Slovanem

4. kolo strzu    - o víkendu 3.11.2013 nastoupili naši starší žáci ke 4. kolu MS ligy ve sportovní hale v Ostravě - Dubině. Utkali se s týmy 1.SC Woow Vítkovice a SFK Slovan Havířov. Jak utkání probíhala a jak se nám dařilo? Dozvíte se z komentáře k zápasům.

Škorpioni - 1.SC Woow Vítkovice 3 : 10

"Chlapci jdeme si zahrát a užít si zápas", zněla slova trenéra před utkáním a pokračoval: "Vezměte to jako naše reprezentace mužů, když hrála předvčerem proti reprezentaci Švédska. Hráli 3:10 a dle slov repre trenéra udrželi krok 30 min. Tak to zkusme taky!" V podstatě jakýkoliv tým MS ligy pokud nastoupí proti Vítkovicím, tak hraje proti výběru MS kraje.

Takto vybaveni jsme nastoupili do utkání. Bohužel s nějak velkou úctou, pokorou a svázanýma nohama. Brzy byl stav 1:6 a vypadalo to, že skončíme rozdílem. Hráli jsme na tři pětky, ale každá dostala gól a tak nebyla žádná, kterou by se dalo po první části pochválit.

Přerod nastal až ve druhé části, když jsme začali být aktivnější, napadali jsme hráli jsme více do těla atd. Snaha byla korunována aspoň dalším gólem. Vítkovičtí sice brzy opět navýšili skóre na rozdíl pěti gólu, ale nic víc. Mohli jsme s nimi hrát a hráli jsme. Druhá třetina skončila pro nás sympatickým stavem 1:1.

Do třetí části nastupujeme s vědomím, že rozdíl to nebude a Vítkama lze hrát. Osmělili jsme se a více rozehráli. Dokazovali jsme, že umíme být i nebezpeční. I tato část skončila pro nás sympatickým stavem 1:3 a nebylo to rozhodně tím, že by Vítky nechtěly přidat gól. Jak na konci utkání konstatoval kapitán starších žáků Dominik Špaček: "Hráli jsme s nimi jako naši se Švédy, také 3:10, jenomže my jsme hráli až těch posledních 30 minut."

Škorpioni - SFK Slovan Havířov 9 : 3

Druhé utkání toho dne mělo jiný náboj. Nastupujeme proti tradičnímu soupeři Slovanu Havířov, se kterým máme dlouhodobě vyrovnanou bilanci ve všech kategoriích a v těchto zápasech může vyhrát kdokoliv. Jednoduše, Slovan na Škorpióny umí zahrát.

Od první části se hraje aktivní florbal a oba trenéři mění taktiku v průběhu hry. Až ve 4. minutě se ujímáme vedení z hole Dominika Špačka. Poměrně rychle (do 1 minuty) Slovan po pěkné akci vyrovnává na 1:1. Nějakou minutu je hra nahorů dolů, až v 11. minutě vstřeluje gól Smíča. Do závěru třetiny vsiťujeme ještě jeden uklidňující gól z hole Kuby Čermáka, protože Slovan je mistr dotahování.

V druhé třetině utkání po sérii akcí přidáváme další góly. Sympatickým jevem tohoto zápasu je, že na počtu gólů se z 50% podepisují naše zadní řady. A tak si v této sezóně mohou premiérově přičíst na své konto gól Dominik Špaček, Jakub Čermák a Lukáš Homola.

Třetí část je o tom zda překonáme magickou hranici deseti gólů. Maty Šindler v první minutě střelil hned dva góly (v 0:05 a 0:14). Snažíme se, hrajeme, ale asi jsme vystříleli všechen střelný prach, že se nemůžeme trefit. Spíše se kloním, ale k názoru, že Slovan nepustil zápas a rval se s námi o skóre.

Závěrem:

Za víkend jsme chtěli body a překvapit Vítkovice, což se z části nestalo a z části jsme splnili. Stále se držíme v tabulce MSL v TOP5, ale náš gólový rozdíl je stále záporný sice o jeden gól, ale stále záporný. Náš výkon se zlepšuje a potěšující je fakt, že se nám krystalizují tři stejně vyrovnané pětky plus tři náhradníci.