J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentáře k utkáním starších žáků v sezóně 2013/2014

22.1.14  Strži získali cenných 6 bodů

komentář k mlžům    - další kolo ligy starších žáků nás zavedlo do Horní Suché, jejíž halu bychom jim mohli závidět. Obě utkání slibovala dobrý florbal, protože jsme měli změřit síly s týmy, které jsou v tabulce před námi. Byli jsme plni očekávání, jak se nám povede po dlouhé přestávce.
   - nasazení našeho týmu dokazují fotky z obou duelů

Škorpioni - Vikings Kopřivnice 6 : 2

Zápas proti kopřivnickým Vikings rozhodovali dva mladí rozhodčí, které musím pochválit za výborně odvedenou práci a pískli mimochodem dvě věci, které jsem ani nečekal, že budou posuzovat (zdržování hry při zakleknutí a oplácené sekání po odehrání míčku).

Kopřivnický tým od října neprohrál a v posledních čtyřech zápasech neztratil body. V obou týmech hrají důležitou roli mladší-starší hráči a právě tato skupina určovala tempo a stav zápasu. Na naši straně byla výšková výhoda, kterou zase dorovnávala kopřivnická mrštnost.

Obě mužstva začala hrát rychlý florbal a snaha dát jako první gól byla zřejmá. Běhalo se. Naše druhá pětka působila svěžeji a dravěji. Byla soupeři nebezpečnější. A byla to právě ona, která ve čtvrté minutě vsítila první branku zápasu po akci Ondra Šodek Kuba Michalík. Další minuty vyzněly jednoznačně pro nás, protože soupeř byl brankou zaskočen. Naše byla zejména šestá minuta, kdy jsme dokázali vstřelit tři góly. V podstatě na co jsme sáhli, to padlo. A tak byl stav po sedmé minutě 4:0. Soupeř se vzchopil a korigoval v osmé minutě Ke konci se tlak obou stranně vyrovnal a hra se přelévala z jedné na druhou stranu.

Ve druhé třetině (bráno ze zpětného pohledu) jsme odehráli nejhorší část celého dne. Vůbec se nám nedařily přihrávky. Většinou končily na čepelích soupeřů, na patách spoluhráčů nebo mimo hřiště. Soupeř nás přitlačil. Snížil skore na 4:2. Nejlepším lékem je protiúder. Lukáš Homola zabojoval, předal míček Adamovi Zmrzlíkovi a ten zavěsil. Jistotu na 6:2 zařídil Matyšin.

Třetí třetina byla z naší strany taktickou záležitostí. Zatáhli jsme se na polovinu a vyčkávali, co soupeř vymyslí. Florbal nebyl tak bojovný, ale nám se líbil a splnili jsme to, co jsme si předsevzali. Disciplína především. Za to nám Dan dal jedničku. Siréna a vítězství je tady.

Škorpioni - DDM Český Těšín 6 : 5

Druhý zápas měl být ještě těžší. Tým starších žáků z Těšína letos body téměř neztrácí (pominu-li výběr MS kraje). Jsou velcí, urostlí, zkušení a téměř samé 99tky. Navíc jsme poslední duel projeli 3:7.

První třetina byla urputná, kdo z koho. Rychlý svižný florbal, podporovaný mohutně z tribuny. Dnes je ve znamení prvních vstřelných gólů naší druhou pětkou. Ta dnes prostě válí. Po krásné kombinaci nachytali Jirka Uhliar a Kuba Michalík soupeřova gólmana a otevřeli skóre. O tři minuty soupeř srovnává. Do konce třetiny je to boj o každý míček o každou píď hrací plochy.

Úplně ve stejném duchu se odvíjí děj druhé části hry. To se musí tribunám líbit. Bohužel těsně před sirénou soupeř a ujímá se vedení.

Pokud se nějaký divák, trenér či hráč doposud nudil, pak třetí třetina ho nemohla nechat v klidu. Pokud má někdo slabé srdce, tak musel omdlévat. Florbal to byl výborný na obě strany. Ale sledujte, jak padaly góly:
11:59 nezvratně vyhráváme.

Poslední gól je životním gólem Ondry Šodka, protože dát gól v poslední sekundě zápasu a rozhodnout jím utkáním se v životě hráče mockrát nepodaří.

Závěrem:

Získali jsme v tomto kole šest bodů a potvrdili naši pozici v tabulce. Chci poděkovat všem třinácti hráčům našeho týmu za nasazení v obou zápasech. Neméně pak rodičům za podporu a dovoz.