J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentáře k utkáním starších žáků v sezóně 2013/2014

17.2.14  Jak utrpět šest bodů

s remed    - další kolo moravskoslezské ligy florbalu starších žáků se odehrálo ve Vikings Aréně v Kopřivnici. S domácím mužstvem se sice neutkáme, ale čekali nás neméně zajímaví soupeři v podobě FBC ČPP Software Ostrava a SFK Slovanu Havířov. Jak už název vypovídá nešlo to tak hladce, jak si mnozí představovali, protože ...

FBK Škorpioni Ostrava x FBC ČPP Software Ostrava 8:6

První třetina začíná lépe pro nás. Velmi brzy je soupeř vyloučen na dvě minuty a ze standartní situace se prosazuje osvědčená dvojice Homola – Šindler a tak již ve třetí minutě vedeme 1:0. Soupeř do minuty kontruje z hole D. Kaloče. Je to městské derby, kdo z koho. Zda zvítězí slezská část Ostravy nebo porubská. Soupeř chce více, protože v sedmé minutě navyšuje z hole T.Janíka. Ve stejné minutě je opět vyloučen hráč soupeře a máme možnost využít přesilovku. Jenomže naše hračičky se s tím mazlí tak, že přijde přesilovková formace o míček a soupeř po jedné nahrávce a střele z první rozevlaje síťku za Danovými zády. Dohráváme se smíšenými pocity přesilovku. V tomto postavení se prosadí naše obranná dvojice Špaček – Homola. Stavem 2:3 končí první část.

Do druhé nastupuje soupeř v psychické výhodě vedení o jeden gól, kterou v podstatě z buly smaže Matyšin, když vybojuje míček a na dvakrát proveří soupeřova gólmana. Je vyrovnáno. Ale nikoliv pohybově. Soupeřovi patří větší část hřiště a tak se stane, že M.Sládek oblbne v rohu tři (ano 3 bránící hráče – pro jistotu neuvedu jména), projde k bráně a vymete Danovi pavučiny z horního rohu. V sedmé minutě ještě dokážeme odpovědět pěkným útokem, kdy zakončuje Adam Zmrzlík. To bylo z naší strany na dlouho vše. Otěže utkání přebírá soupeř a nejprve po samostatné akci Kaloče strhává vedení na svou stranu a počátkem třetí třetiny navyšuje na dvoubrankový rozdíl na 6:4 po střele Schwenka. Naše hra se tříští a rozpadá, až je Dan donucen vzít si timeout a přeskupit pětky včetně přerozdělení nějakých úkolů vše podáno v ostřejším tónu. To anebo výhružka náročného pondělního tréninku způsobila, že se naší hráči vzchopili a během tří minut totálně obrátili utkání ve svůj prospěch. Najednou se v nich objevila skrytá síla, rychlost, přesnost, střela z první. V 8:12 byl stav 8:6 pro naše barvy a hráči jen podrželi výsledek. Nutno říci, že soupeř hraje s námi vyrovnaněji a vyrovnaněji a na rápas je hezké se dívat z pohledu čistoty hry, kterou oba týmy preferují. Ale pochválit naše kluky nemůžu. Body jsou doma – OK, ale ….(viz předchozí řádky, tam je řečeno vše)..

FBK Škorpioni Ostrava x SFK TJ Slovan Havířov 3:2

Se soupeřem jsme již jednou letos utkali a zápas byl velmi povedený. Chtěli jsme hru zopakovat, jenomže hráči přistoupili k zápasu velmi laxně. Soupeř naopak měl v plánu odčinit minulý nezdar a chtěl se předvést. Tomu všemu odpovídal i průběh celého utkání, z čehož bylo zřejmé, že žádná strana nebude chtít prohrát. Naši hráči sice na soupeře vletí, ale tvrdě narazí. Jednak na soupeře psychicky připraveného a odhodlaného a jednak protivníka důsledně bránícího, zdvojujícího a snaživého. Již ve třetí minutě získáváme výhodu přesilové hry, avšak hrajeme líně, pomalu, nepřesně a příliš si profesorsky nahráváme. Nabídnutou šanci jsme nevyužili. Potřebujeme k nějaké akci příliš mnoho času a živý malý soupeř nás vždy dostihne. Tentokrát není výhodou výška, ale myšlenka. Veškeré snažení z obou stran je marné a tak první třetina skončila bez branek.

Druhá třetina přináší z naší strany trvalý tlak, ale tlak staršího pomalého bratra. Bohudík jsme naši převahu zúročili v šesté minutě premiérovým gólem Patricka Peschela. Jakmile z nás spadlo napětí, bleskově soupeř zaútočil jako podle učebnice a naše pětka jen čuměla, jak se vyrovnává. Po tomto otřesu jsme naše kluky museli „vzpamatovat“ a prosadila se naše obranná dvojice Špaček – Homola. Jejichž střela se protáhla po rameni jinak výborně chytajícímu gólmanu soupeře. Stavem 2 : 1 skončila druhá třetina.

Ani ve třetí třetině naši škorpíci nepochopili o čem je florbal. Stále mají pocit nějakého tréninkového tempa, provádění srandiček, procházení sólově po celém hrišti a podobně. Tak hrozně nehráli ani jako elévi. To je voda na soupeřův mlýn. Ten nás přehrává, dostává se do střeleckých situací a notně zatápí Danovi v bráně. My se snažíme uvolnit a vyhazujeme na nabíhajícího Patrika, který nás svou střelou posouvá blíže k vítězství. Je to 3:1. Do konce třetiny chybí dvě minuty. Soupeř se nevzdává a hrou na jeden dotek nás opět proškolí z efektivity takovéto hry, kdy zakončí střelou z první na 3 : 2. Soupeř hrajeme na doraz. Posílá do hry šest hráčů. Prostě nás uzavřo do naší půlky a Dan v brance sebou mrská jako štika a minimálně dva góly soupeři zneškodnil. Ukázkou naší nemohoucnosti je střelba na prázdnou branku, kterou nedokážeme trefit. Vyhráváme 3:2, ale není to výhra v pravém slova smyslu. Jak jsem napsal v nadpisu – utrpěli jsme tři body. Soupeř roste a v příštím roce bude mít velmi silný kádr, se kterým budeme hrát opět vyrovnané partie.