J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentáře k utkáním starších žáků v sezóně 2013/2014

18.2.14  Taková hra do nadstavby nepatří

nafukovačka Paskov    - Osmé kolo florbalové ligy stržů Moravskoslezského kraje nás zavedlo do haly Orla Paskov. Tuto halu tedy moc nemusíme, protože její plocha je záludnost sama. Jednak míček neodskakuje, ale přilepí se k ploše (veškeré fyzikální zákony postaveny na hlavu) a jednak je plocha složena ze čtverců cca 30x30cm různě prohnutých, což dává míčkům různé nepředvídatelné falše a odrazy.

FBK Škorpioni Ostrava x Paskov Saurians 6:5

Domácí tým je na halu navyklý a tato skutečnost mu davá opravdovou výhodu domácího prostředí. Oba týmy si věří na výhru a florbalu to dává dobrý náboj, že hra bude rychlá. Opravdu už ve 44 sekundě padá gól za Smíčovy lopaty. Snadná akce, nahrávka a toto Smíča prostě umí. Tři minuty na to po výborné obranné práci druhé pětky získává přihrávku na pravém křídle Smíča, míček posílá křižmo na Vojtu a ten úspěšně překonává gólmana soupeře. 2:0. Nyní přichází naše psychická chyba, kdy za stavu 2:0 nebo 3:0 si řekneme, že už se to nějak dohraje a škorpionský tým se vytratí z palubovky. Žádný soupeř už není tak hloupý, aby toho nevyužil. Paskovští nejprve snižují z půlky střelou, kterou nikdo neblokoval a pak klasicky po standartce naběhnutý hráč před gólmana. 2:2. Soupeř zabral a šest sekund před poločasem (to už byli myšlenkama asi všichni už na střídačce) prošel Matouš Zita přes tři opravdu tři hráče, kteří na něj jen čuměli, a v klidu a pohodě ze čtyř metrů strhává vedení na stranu ještěrů.

Tři minuty ve druhé třetině nám trvá než srovnáme krok po samostatném úniku Vojty Grabowského. Soupeři se do sebe zakousli. Běhá se. Soupeř však snadněji prochází do našeho útočného pásma, kdežto my se musíme prokousávat hutnou hradbou těl. Chybí nám myšlenka, nahrávka a dobré postavení. To bylo příčinou čtvrtého gólu v naší síti. Sekundu před koncem druhé části je vyloučen náš hráč, takže do poslední třetiny nastupujeme v oslabení.

Prozatím nám oslabení nedělají problémy a dokážeme se ubránit. Současně umíme míček získat. Při jedné takové situaci jsme faulováni. Změna pro všechny, hraje se 4 na 4. Více prostoru? Výhoda pro nás. Během dvou minut obracíme stav v náš prospěch po gólech XX a Smíči. Jenomže houževnatý a ambiciózní soupeř (jde mu o postup do TOP5) do minuty opět srovnává stav. Když už to vypadá, že se oba soupeři rozejdou za nerozhodného stavu, zařídí dvojice Homola – Šindler vítězný gól. Nebyli jsme výrazně lepší, ale ti šťastnější. Začínal jsem mít obavy o další zápas.

FBK Škorpioni Ostrava x FBC Vikings Kopřivnice 6:9

Zpočátku mé tušení bylo mylné nebo nějak oklamáno. Tým vypadal, že chce vyhrát, že má chuť. Nedovolím si říci, že by nás soupeř podcenil, ale dostali jsme se opět rychle do dvoubrankového vedení. Soupeř běhal, snažil se a my stále budili dojem, že hrajeme. Soupeř v šesté minutě snížil. Stále musím říci, že byl aktivnější a běhavější.

Opojeni minulou výhrou nad „kopřivnickou mašinou“, jsme si nechali laciný gól na počátku druhé třetiny. A od této chvíle se to s námi vezlo. Přestali jsme se soustředit, nepřistupovali jsme k soupeři, nechali jsme ho vodit míček. A co více? Jemu nahrávky vycházely, zpracovávali výborně míček. Je fakt, že jsme znava strhli vedení na svou stranu po vydřené přesilovce a následně po pěkné akci Smíča – Maty Prokop, ale tím to skončilo. Třetí gól ze strany Vikingů byl ukázkou drzosti L.H. a naší neschopnosti rychle reagovat. Rychle následuje gól na 4:4. Pak už to byla jen otázka našich chyb a jejich využití soupeřovými útočníky.

Pro jistotu nebudu popisovat třetí třetinu, protože bych se zase rozčílil. Konstatuji, že utkání skončilo 6:9.