J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentáře k utkáním starších žáků v sezóně 2013/2014

1.3.14  V 9.kole mají strži brankovou bilanci 15:15

posledni kolo    - Poslední kolo základní části se pro náš tým odehrálo v Bystřici (místo našeho soustředění, kdy na nás vždy dýchne kouzlo léta). Máme nastoupit proti týmu Vítkovic a týmu Horní Suché. Výsledky posledního kola určí konečný stav základní části a tím i pětici postupujících, resp. Ti, co budou bojovat o postup do republikového finále a pětici těch, kteří budou bojovat o setrvání v nejvyšší lize moravskoslezského kraje.

My jsme si stanovili cíl v TOP5 a to jsme splnili už před tímto kolem. Dnešní zápasy pouze určí, zda skončíme třetí nebo čtvrtí a to ještě musíme přihlédnout k výsledkům zápasů kopřivnických Vikingů. Pro dnešní den jsme zvolili jízdu vlakem a povolali jsme veškeré zálohy, protože pět mužů ze základní sestavy nám onemocnělo. Jízda vlakem a nejenom auty neskutečně posílila týmového ducha; měli jsme čas před zápasem spolu mluvit, probrat různé věci, špásovat a vést hovory okolo děravého míčku. Výborné pro stmelování kolektivu!

FBK Škorpioni Ostrava x 1. SC WOOW Vítkovice 0:15

Zápas proti Vítkovicím rozjíždíme na tři útoky (Tichý, Martiník, Planková + Pilch, Rataj, Peschel + Humeňanský, Jemelka, Majerník), dvě obranné dvojice (Vlach – Šodek, Pavelek – Tyl) a premiérově v lize nastupující Tomáš Závada a záda mu bude krýt v druhé půlce Jakub Vávra. Mají své pokyny, svůj rozum a své odhodlání. Vrhají se do zápasu a pracují s vysokým nasazením. Hrajeme zatažený systém a vítkovickým hráčům se dlouho nedaří překonat náš obranný val. Až v šesté minutě po závaru před brankou se míček překutálí Tomášovi přes rameno, přilbu po zádech do brány. Prostě hloupý ušmudlaný gól. Tento výborný stav držíme do jedenácté minuty. Do té doby si vítkovičtí útočníci vylamují zuby na naší obraně a Tom v bráně je dovádí k nepříčetnosti. Avšak probíhající jedenáctá minuta mění stav hned dvakrát. První z nich je zase takový nijaký spíše šťastný. Druhý krásná ukázka kombinace, na kterou jsme fakt neměli. Vítkovice slaví, že konečně vedou, my slavíme, že vedou tak málo.

Druhá třetina je o poznání z naší strany volnější a hráči si myslí, že to tak dobře půjde dál. Během prvních pěti minut uděláme tak deset chyb, jako je nepřistoupení k soupeři, nepohlídání si jednoho hráče anebo pomalejší nasazení. Tyto chyby jsou potrestány pěti góly. Měníme tempo hry a začínáme aktivně napadat, což soupeře opět vyvede z konceptu. Trvá mu dlouhých pět minut než se opět prosadí. Jsme spokojeni. Jdeme do třetí třetiny za stavu 0:11.

Ve třetí třetině opět aktivně napadáme, pouštíme se do brejků a posíláme několik střel na soupeřova gólmana. Koušeme, když je stav hrozivých 0:13). Ve třetí minutě je faulována Eliška a může si jít provést trestné střílení. Škoda, moc nechybělo. Pokračujeme ve hře střádáme sekundy. Zápas končí v 8:12 za stavu 0:15 pro soupeře. Zápas naprosto splnil naše očekávání.

Tomáš Závada prokázal svoje schopnosti. Stejně mohu pochválit Kubu Vávru, který rovněž zneškodnil několik tutovek Mladší žáci okusili rychlost hry. Jak Kuba Pilch, tak Honza Rataj hráli celou dobu a viděli frkot nahrávek, změny pohybu. Obrana v podobě Martina Tyla je skálopevná. Pavelek, Šodek a Vlach hráli spolehlivě jako vždy. Práci centra odvedli Petr Jemenka a Dalibor Tichý – oba musí přidat na rychlosti, přesnosti nahrávky, zapojit hlavu a nezapomenout se vracet, už teď mám radost z jejich pokroku. Pak budou velmi velmi cenní. Patrick Peschel se učí. Za dva měsíce udělal obrovské pokroky, jen tak dále. Tomáš Martiník zahrál výborně jen škoda té dlouhodobé zdravotní absence. První ligový zápas si odbyl William Majerník, viděl jak se má hrát a zapojení bylo více než dobré, jen musíme zlepšit rychlost rozbíhání. Totéž mohu říci o Adamovi Humeňanském. Škoda, že tento výborný střelec nemá odvahu střílet i v utkání. Eliška prokázala svou běhavost a neskutečný cit, jak vyhmátnout soupeřovu nahrávku a neustále tak rozrušovat soupeřovo zakládání útočných akcí. Všem hráčům děkuji za nasazení a čistý herní projev. Díky.

FBK Škorpioni Ostrava x FbK Horní Suchá 15:0

Ve druhém utkání nastupujeme proti týmu v tradičních červenozelených dresech. Jak tušíte, jde o florbalisty z Horní Suché. Minulé vzájemné klání skončilo po tuhém boji 5:4 v náš prospěch. Na soupeře jsme se připravili a nechtěli jsme připustit jakékoliv drama. Již po pěti minutách hry to bylo 4:0 a my směřovali k cíli. Soupeř si vyžádal TIME a přeskupil síly a povzbudil hráče, což jim přineslo ovoce a nás na chvíli vyvedlo z koncepce. Do té jsme se vrátili až v probíhající deváté minutě, kdy jsme za záda gólmana poslali dva míčky.

Ve druhé třetině se soupeř nevdzával. Jeho urostlí mladíci s námi běhali a zle zatápěli před naší bránou. Nakonec musím říci, že ti urostlí nebyli tak nebezpeční, jako jejich menší hráči. Druhou třetinu jsme měli slabší, za to jsme rozběhali celou naši střídačku. Díky hře na tři pětky trochu ochablo tempo. Třetinu končíme za stavu 11:0.

Ve třetí části nastupuje do brány Kuba Vávra. Opětovné stažení formace na dvě pětky napomohlo ke spádu utkání, které končíme ukázkovou kombinací s narážením z hole Honzy Besty (asist Planková, Šindler). Zápas byl z naší strany sehrán zodpovědně a s neskutečnou chutí. Chválím všechny hráče za odvedenou práci na hřišti (Závada, Vávra, Vlach, Šodek, Planková, Homola, Tyl, Šindler, Čermák, Jemenka, Špaček, Tichý, Pavelek, Michalík, Smička, Peschel, Besta). Gólově se prosadil dostatek střelců – Homola, Šmička, Šindler, Besta, Peschel, Michalík. K tomu má Eliška čtyři asistence.

Závěrem:

Cením si všech hráčů za přístup k celému sobotnímu dnu, kdy souhlasili s hrou byť v jednom utkání a ve druhém pouze fandili z řad obecenstva. To mě na celém dni velmi mile potěšilo a dodalo mi to (a pochopitelně Danovi) chuť do další práce.