FBK Škorpioni Ostrava

Dorost bodoval naplno

Dorostenci vstoupili do sezóny a z prvních dvou zápasů vydolovali maximální počet šesti bodů. V tabulce ligy dorostu zaujímají sympatické třetí místo. Mají tak dobře v sezóně našlápnuto (týmy na prvním a duhém místě mají lepší brankový rozdíl) a veříme, že v dalších kolech budou v těchto výkonech pokračovat.

Škorpioni x FbC Coyotes Jablunkov 9 : 6

Tým Jablůnkova je v této lize nováčkem, ale loňské výkony v nižší lize, dobré posilnění kádru a odehrané přípravné zápasy, pasují tento tým do horních pater tabulky. Svým vzhledem a poctivou rozcvičkou za zpěvu válečných písní budili respekt.

utkání s Frýdkem    Od počátku to byl boj a soupeři se do sebe pustili bez bázně. Dlouhých deset minut se hrálo rovnoměrně na obou stranách hřiště (jen na té malé části, kam zatékalo, se hrálo opatrněji). Teprve v čase 10:31 se prosadil Mates po té, co mu Nikolas uklidil cestu. Soupeř do závěru třetiny vyrovnal na 1:1. Ve druhé třetině jsme převzali střeleckou aktivitu a Mates zkompletoval hattrick. V šesté minutě byl pro nás stav sympatický 4:1. Ovšem soupeř zbraně neskládal a jak se mu doposud střelecky nedařilo, tak uděřil dvakrát. My v osmé minutě opět odskočili na rozdíl dvou gólů. Sekundu před koncem druhé třetiny byl vyloučen Patrick. Jeho vyloučením a za stavu 5:3 také druhá část utkání skončila.

V závěrečné třetině soupeř využil přesilovky a dělovkou z půlky snížil opět na jedno gólový rozdíl (5:4). Trojice Bureš-Homola-Šindler dnes řádila jako černá ruka podporovaná z obrany dvojicí Špaček-Šodek a znova nám zajistila poklidné vedení až na stav 9:5, kdy devátý gól vstřelil na závěr kariéry v modro-bílých dresech Dominik Špaček. Druhá pětka měla dnes smůlu na holích, protože jaké dokázala spálit šance bylo až neuvěřitelné a diváci padali z laviček. Jablůnkovští korigovali stav vstřelním gólu v osmé minutě na konečných 9:6.

Škorpioni x SFK TJ Slovan Havířov 8 : 3

Úvodní kolo a opět Slovan. Dalo by se říci tradiční soupeř. Zvlášť pokud vezmeme v úvahu to, že druhou pětku Slovanu tvoří starší žáci a v našich řadách promíchaně s dorostem to je osm kusů a že se viděli minulý týden v Paskově. To byli šťastnější hráči soupeře, kteří nás porazili 3:4. Jak to bude dnes?

proti Slovanu    Hned v úvodu utkání si musíme vypůjčit od pořadatelského týmu rozlišovací dresy, čímž jim moc děkujeme, protože jak my, tak slovaňáci máme modré dresy. Začátek je opatrný a opět se hraje důrazně, ale opatrně a vyčkává se na chybu soupeře. První udělal soupeř a Luky s Nikolasem ji okamžitě potrestali. Díky gólu se hra více otevřela a místy je to systém osobní ochrany, jak se hráči vzájemně hlídali a předávali se. Po dalších čtyřech minutách hry vstřelujeme z hole Nikolase druhý "krizový" gól (pro neinformované čtenáře - jedná se o gól, kdy přestaneme hrát, protože si myslíme, že se zápas vyhraje sám a obyčejně to soupeř obrátí). Během prvního dějství přežijeme dvě přesilovky (pořád mi nejde na rozum nesmyslně odpískaná vzdálenost Ondry Šodka?!! ze strany strážců hry). První třeťočas končí stavem 2:0 pro naše barvy (ha ha, to je dobré přirovnání, i oni jsou modří).

Druhou část hry začínáme opět lépe a potvrzujeme vedení třemi góly na stav 5:0. Koncem třetiny jde na dvě minuty náš nejbrutálnější hráč Patrick Peschel (jak to při své postavě dělá, to netuším). A opět nacházíme recept na soupeřovu přesilovku a díky tomu si Paťas Plevák drží i po druhém třeťočasu čisté konto (před zápasem se fotil společně Patrik s Petrem Luzarem - gólmanem Slovanu na telefon M.Čermáka a výškový rozdíl byl více než 30 cm).

První tři minuty hrají pro nás a zvýšíme na 6:0, ale pak si vybereme slabší chvilku a v průběhu tří minut soupeř vsítí tři góly. Nejlepší na tom je, že stejnou situaci na nás vyzkoušel třikrát a třikrát jim to vyšlo, potažmo i ve starších žácích dvaktrát a to totožní hráči. Budeme to muset vyfiltrovat, rozebrat, analyzovat a vytvořit protiopatření! Jakmile se otřepeme a vezmeme na pomoc zálohy z lavičky, fikneme soupeři další dva góly a tím mu definitivně vezmeme naději na obrat v zápase.