FBK Škorpioni Ostrava

Tolik gólu v dorostu nepadlo ani nepamatuji aneb …

buď jsou tak dobří střelci nebo špatné obrany a gólmani anebo všechno dohromady. Nepamatuji si totiž, že by v dorostu v úvodní dvanácti minutovce padlo deset gólů! Ale stalo se tak dne 11.10. v paskovské nafukovačce při zápase s 1.MVIL Ostrava.

Škorpioni x 1.MVIL Ostrava 10:8

utkání s 1.MVIL    Hráči Mvilu letos posílili a hrají o špici ligové tabulky. Jsou rychlí, umí kombinovat, dokáží soupeře překvapit. Byl to zápas o kontakt s vrcholem tabulky. Do zápasu jsme vkročili lépe my, když ve 41 sekundě vystřelil z půlky Šimon a střela prošla soupeřovu brankáři pod rukama do sítě. Jenomže do minuty hhráči MVILu srovnali po hezké kombinaci, kterou si zopakovali hned dvě minuty na to. Pro diváka hezký ťukec. Naši borci to nevzdali a pro změnu Nikolas a Mates vyťukali soupeře. Do minuty Filip zachytává rozehrávku a nemýlí se. Ovšem potom dostal Tomáš gól blbec a nestačili jsme se divit, co se dá dostat. A zase jsme to my, kdo přebírá na chvíli vedení v utkání, kdy po tlaku před soupeřovou branou je Luky vysekán na trestné střílení. Volba padla na Matese a byla to dobrá volba. Jenomže z vedení se radujeme rovných jedenáct vteřin. Srovnáno na 4:4. V závěru třetiny jde do útočné vlny Kuba Čermák a střílí a na dorážce uspěje Nikolas. Třetina nekončí a soupeř do šatny srovnává na 5:5.

Druhá část je na branky střídmější, jednak se gólmani po ránu rozchytali a jednak si hráči v přestávce řekli co a jak. V přesilovce navyšujeme, pak je zase dorovnáno (také z nájezdu) a v závěru druhého dějství zase vedeme. Ve druhé třetině předvede Patrick skoro střemhlavý let pod tribunu, ale je v pořádku. Nutno zmínit, že oba Ondrové se díky rychlé hře často ocitali před soupeřovou svatyní v dobrých pozicích. Snad to využijí příště.

Vstup do třetí části je opět divoký a po dvaceti sekundách hry dává Nikolas branku, čímž odskakujeme na dvoubrankový rozdíl. Avšak soupeř se nevzdává a jako mávnutím proutku úplně lehce vstřeluje dva srovnávací góly. V čase 2:20 je vyrovnáno na 8:8. Zbývá tedy necelých deset minut na to, abychom se stavem něco udělali a nutno říci, že náš tým měl florbalovou Fortunu na své straně. Po akci Lukyho a Matese přebíráme vedení na 9:8 a při přesilovce v desáté minutě navyšujeme znova na dvoubrankový rozdíl po trefě Kubáče. Diváci viděli neuvěřitelnou přestřelku a zápas to byl vskutku dramatický (tekla i krev nezaviněně) a s rychlostí a kombinací hráčů můžeme být spokojeni.

Škorpioni x 1. FBK Rožnov p/R 9 : 2

proti Rožnovským    Ve druhém zápase jsme nastoupili proti týmu Rožnova, který opustili loňské 97mičky a hráči, kteří za tým nastoupili, něměli tolik herních zkušeností anebo to byli starší žáci (i když, co se týká počtu stržů v týmu, jsme na tom stejně 6:6). Do zápasu jsme vstoupili jako velcí „borci“. Neskutečně nehezký ba až škaredý florbal jsme předváděli. Plný individualit, sobeckosti a egoistické hry. Já si musím dát gól a ostatní stojí a neumí si naběhnout. Takto na mě vyznívala první třetina. Kterou jsme vyhráli pouze 2:0. !!! Naopak musím pochválit soupeře, který poctivě pracoval a občas se dostal i do šance a velmi často do přečíslení.

Ve druhé půli po důrazné domluvě trenérské dvojice se hra stabilizovala, uklidnila a občas něco bylo vidět. Tomu pomohlo i přeskupení útoků, aby se kluci trochu zrychtovali (nečti zrichtarovali).

Ve třetí části byla hra kombinačně sice lepší, ale velmi často hráči stáli a nehýbali se. Což vedlo k nepřesným nahrávkám, které zachytil soupeř a podařilo se mu vyhrát tuto poslední třetinu v poměru 3:2. Jako pozitivní vidím, že na celkovém výsledku se minimálně jedním gólem podíleli hráči s čísly 4, 99, 38, 6, 77, 22 a 69.

nafukovačka Paskov

Díky skóre jsme po velmi velmi, ale velmi dlouhé době první v tabulce dorostenecké druhé ligy, a proto si teď kladu otázku – je to dočasný jev anebo si máme zvykat?

Soupiska: Čermák, Vlach, Homola, Bureš, Hampel, Šodek, Závada, Šindler, Peschel, Smolka, Richtar,