FBK Škorpioni Ostrava

Dorostenci sehráli duel o čelo tabulky

Po úspěšném předchozím kole se dorostenci dělili o první místo v tabulce s Paskovem, nyní se střetli. Tomuto duelu předcházel zápas s Orcou Krnov

Škorpioni x FBC Orca Krnov 7:3

utkání s Orcou    Oba týmy měly na začátku bodové ambice. My se jich drželi více, protože jsme začali šťastně a soupeře z Krnova jsme zaskočili hrou, když ve třetí minutě svítilo na světelné tabuli skóre 2:0 pro nás. Zelenočerní hráči se zvedli a začali běhat. Pokud nás takto rozhýbali a běhali jsme nahoru dolů, bylo to lepší pro jejich barvy. Nám tato hra nesvědčila. Přesto jsme dokázali navýšit na 3:0 ve vlastním oslabení, kdy byl vyloučen Ondra Smolka za faul, který nebyl moc zřejmý. Ale oslabení nám vyhovují. V desáté minutě soupeř tlak zužitkoval gólem, který snížil brankový rozdíl oopět na dva góly.

Ve druhé třetině nahrazuje po dlouhé zdravotní přestávce Tomáše Závadu v bráně Dan Kunc. Hned v úvodu se blýskne několika hezkými zákroky. Své čisté konto udrží do sedmé minuty, kdy soupeř snížil na 2:3. Tento stav nás nakopne a zvýšíme obrátky. V osmé minutě naši starší žáci navýší na 4:2 a tímto stavem taky skončí druhá část utkání.

Ve třetí třetině dovolíme hráčům z Krnova překonat Dana v bráně pouze jednou. My si svou útočnou a rychlou hrou v této části zajistíme vítězství 3:1. Celkově končí utkání stavem 7:3.

Škorpioni x Paskov Saurians 5:9

proti Paskovu    Druhý zápas měl dnes rozhodnout, kdo bude po další dny okupovat první příčku tabulky dorostenců. Oba týmy resp hráči této kategorie mají mezi sebou dobré vztahy. A ačkoliv se hrál rychlý a pohledný florbal, nikdo moc neskóroval, nedělal fauly, zákeřnosti atd. V zásadě se všichni snažili jen přehrát protivníka, kterého máte rádi a moc mu neublížit. Toto vydrželo do konce druhé třetiny, kdy stav byl vyrovnaný 3:3.

Ve třetím dějství se však musel lámat chleba, jelikož remíza by nic nevyřešila. Hráči podřadili na vyšší otáčky a rozjelo se to. Kačer lítal jako čert a Nikolaš jako raketa. Kdo svůj tým více vyhecuje. S góly se roztrhl pytel. Za tuto třetinu padlo 8 gólů, tj o dva více než v předchozích dvou třetinách. Bohužel 2:6 v náš neprospěch. Poud odečtu gól z poslední třetiny, kdy už kromě Kačera nechtěl nikdo hrát, tak jsme prohráli o tři góly. Vezmeme-li v úvahu, že chyběl druhý centr Filip a fakt, že na soupisce jsme vyhráli 6:1 na starší žáky, tak výsledek není vůbec špatný a musíme se věru pochválit. Mrzí mě jen několik chyb. Např. na fotce gól po tom, co jsme si nepohlídali volného hráče napravo od brány.

škorpioniŠkoda jen, že se nám daří strhnout tým k výkonům jen v dorostu. Proč se nám nedaří přenést bojovnost a ambice i do dalších týmů?    Holt na to si budeme muset najít v příštích dnech odpověď sami.

Soupiska: Čermák, Vlach, Homola, Bureš, Šodek, Závada, Kunc, Šindler, Peschel, Smolka, Tichý, Michalík, Richtar,